نوآوری های اصلی کاردانو توسط توسعه دهندگان رونمایی شد

نوآوری های اصلی کاردانو توسط توسعه دهندگان رونمایی شد

چندین پیشرفت مهم در اکوسیستم کاردانو توسط توسعه دهندگان مختلف که در آن فعال هستند، رونمایی شده است. نوآوری ها هم شامل خود بلاک چین و هم برنامه های غیرمتمرکز ساخته شده بر روی آن می شود.

اولین توسعه را می توان به اصطلاح CIP-1694 در نظر گرفت که مخفف عبارت Cardano Improvement Proposal است. این نوآوری که با همکاری چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو توسعه یافته است، مکانیزمی برای حاکمیت زنجیره ای است که پیشروی برای انتقال به فاز ولتر در کاردانو خواهد بود.

پیشنهاد ارائه شده توسط Jared Cordouan توسعه دهنده در اواخر نوامبر در حال حاضر در مرحله رای گیری است. خود ولتر، همانطور که هاسکینسون توضیح داد، قرار است آخرین مرحله در توسعه شبکه کاردانو باشد و نمونه ای برای بقیه صنعت در مورد چگونگی مدیریت غیرمتمرکز باشد.

یکی دیگر از نوآوری‌ های مهم اخیر، توسعه یک شاخص قیمت برای توکن‌های بومی Cardano توسط تیم dcSpark است. ایده این است که این شاخص را می توان به صورت محلی و رایگان، بدون نیاز به API یا شخص ثالث مستقر کرد. برای مرجع، تعداد توکن های بومی در Cardano در حال حاضر بیش از 7 میلیون است.

این شاخص در حال حاضر از حمایت سه صرافی غیرمتمرکز بزرگ در Cardano با ارزش کل قفل شده برخوردار است: Minswap، WingRiders و SundaeSwap.

کاردانو یکی از فعال ترین پروژه های توسعه یافته در صنعت کریپتو است. همانطور که توسط U.Today گزارش شده است، Cardano در GitHub فعالیت روزانه بیشتری نسبت به Polkadot (DOT)، Cosmos (ATOM) و Ethereum (ETH) دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *