هشدار آژانس‌های نظارت فدرال به بانک‌ها درباره خطرات ارزهای دیجیتال

هشدار آژانس‌های نظارت فدرال به بانک‌ها درباره خطرات ارزهای دیجیتال

هشدار آژانس‌های نظارت فدرال به بانک‌ها درباره خطرات ارزهای دیجیتال

فدرال رزرو، FDIC و OCC با یکدیگر همکاری کردند تا برای بانک‌ها آرزو کنند که سال جدید پر از FUD را با هشداری در مورد خطرات مرتبط با دارایی‌های کریپتو و تلاش‌هایشان برای مهار این خطرات تنظیم کنند.

آژانس های نظارتی بانک فدرال ایالات متحده سال جدید را با بیانیه ای در مورد دارایی های رمزنگاری با نگاهی به مشکلات بخش کریپتو در سال 2022 آغاز کردند. فدرال رزرو، شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) و دفتر کنترل کننده ارز ( OCC) بیانیه مشترکی را در 3 ژانویه در مورد مشکلات گذشته و تلاش های آنها برای حفظ عملکردهای بانکی سالم علیرغم آن چالش ها منتشر کرد.

این آژانس‌ها اعلام کردند: «مهم است که ریسک‌های مربوط به بخش دارایی‌های رمزنگاری که قابل کاهش یا کنترل نیستند، به سیستم بانکی منتقل نشوند. آنها هشت خطر خاص از جمله تقلب، نوسانات، سرایت و مسائل آشنای مشابه را شناسایی کردند.

این آژانس‌ها همچنین خاطرنشان کردند که «سازمان‌های بانکی از ارائه خدمات بانکی به مشتریان با هر طبقه یا نوع خاصی که توسط قانون یا مقررات مجاز است، نه منع و نه دلسرد نمی‌شوند»، اما این بخش را با یک هشدار جدی هدف قرار دادند:

بر اساس درک و تجربه فعلی آژانس‌ها تا به امروز، آژانس‌ها بر این باورند که انتشار یا نگهداری به عنوان دارایی‌های رمزنگاری اصلی که در یک شبکه باز، عمومی و/یا غیرمتمرکز یا سیستم مشابه صادر، ذخیره یا منتقل می‌شوند بسیار زیاد است. احتمالاً با رویه‌های بانکی مطمئن و سالم ناسازگار است.»
این بیانیه به وضعیت مقررات رمزنگاری در ایالات متحده و امکان تغییر آن با ارجاع به ‘رویکردهای موردی تا به امروز’ آژانس ها اشاره می کند:

از طریق رویکردهای مورد به مورد آژانس‌ها تا به امروز، آژانس‌ها به ایجاد دانش، تخصص و درک خطراتی که دارایی‌های رمزنگاری ممکن است برای سازمان‌های بانکی، مشتریان آنها و سیستم مالی گسترده‌تر ایالات متحده ایجاد کند، ادامه می‌دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 7 =