همزمان با افت ناشی از سقوط ترا، مؤسسات ۳۰۰ میلیون دلار در صندوق‌های بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند


بر اساس گزارش جدید CoinShares، به نظر می‌رسد که نوسانات قیمت بیت‌کوین هفته گذشته برای سرمایه‌گذاران نهادی یک مشکل فروش بوده است، که برخی از آنها 299 میلیون دلار به صندوق‌های بیت‌کوین قابل معامله در بورس سرازیر کردند.

به گفته جیمز باترفیل، سرپرست تحقیقات CoinShares، این یک سطح بی سابقه از سرمایه گذاری صعودی در صندوق های بیت کوین در طول نوسانات شدید بازار است.

در ماه اکتبر، قیمت بیت کوین در مسیری ثابت قرار داشت و در 10 نوامبر به بالاترین رقم تاریخ 68789.63 دلار رسید و ارزش بازار آن در آستانه رسیدن به 1.3 تریلیون دلار بود.

بر اساس گزارش CoinMarketCap، از آن زمان، ارزش بازار بیت کوین به نصف کاهش یافته و به 560 میلیارد دلار رسیده و قیمت آن به 29437.67 دلار رسیده است.  و اکنون 1.3 تریلیون دلار کل ارزش بازار کریپتو را توصیف می کند، نه فقط بیت کوین.

بیت کوین هفته گذشته شروع به کار کرد و برای اولین بار از جولای 2021 به زیر 35000 دلار رسید و در میانه احساسات نزولی و نوسانات ایجاد شده به دلیل از دست دادن استیبل کوین الگوریتمی TerraUSD (UST) و اعتماد به آن، به 26350.49 دلار سقوط کرد.

گزارش CoinShares همچنین به خروج ۲۷ میلیون دلاری از صندوق‌های قابل معامله در اتریوم در هفته گذشته اشاره می‌کند که مجموع خروجی خروجی در سال ۲۰۲۲ را به ۲۳۶ میلیون دلار رساند.  باترفیل در این گزارش نوشت که این 2.6 درصد از دارایی های تحت مدیریت در صندوق های مبتنی بر اتریوم است.

او گفت: «این امکان وجود دارد که مربوط به ادغام باشد.  جالب اینجاست که سولانا تا به امروز شاهد جریان‌های ورودی قابل توجهی بوده است، در مقابل اتریوم.  این نشان می دهد که سولانا بر اتریوم ارجحیت دارد.

سولانا هفته گذشته شاهد خروجی خالص 5.3 میلیون دلاری بود، اما هنوز 103 میلیون دلار در سال افزایش یافته است.

از میان تمام صندوق‌های کریپتو قابل معامله در مبادلات که CoinShares دنبال می‌کند، Grayscale همچنان بزرگترین ارائه‌دهنده است.  به گفته CoinShares، 26 میلیارد دلار از 39 میلیارد دلار تحت مدیریت را مدیریت می کند.

اوایل امروز، Grayscale یک ETF اروپایی «آینده مالی» راه‌اندازی کرد و همچنان منتظر تصمیم کمیسیون SEC برای تبدیل پرچم‌دار Grayscale Bitcoin Trust به یک ETF بیت‌کوین است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 1 =