هکرهای کلاه سفید از سال ۲۰۲۰ حدود ۶۵ میلیون دلار دریافت کرده‌اند

هکرهای کلاه سفید از سال ۲۰۲۰ حدود ۶۵ میلیون دلار دریافت کرده‌اند

Immunefi، یک پلتفرم پیشرو برای جایزه باگ برای صنعت ارزهای دیجیتال، از زمان تأسیس خود در سال 2020، در مجموع 65 میلیون دلار به هکرهای کلاه سفید پرداخت کرده است.

این هکرهای اخلاقی به دنبال آسیب‌پذیری‌ها در قراردادهای هوشمند و پروژه‌های بلاک چین می‌شوند و برای گزارش آن‌ها به Immunefi پاداش دریافت می‌کنند. این به امنیت دارایی های کاربران کمک می کند و از سرقت وجوه توسط بازیگران بد جلوگیری می کند.

به گزارش ایمونفی، 58.3 درصد از گزارش‌های پرداخت شده مربوط به آسیب‌پذیری‌های قرارداد هوشمند با 728 مورد ارسال شده است. 488 مورد ارسالی برای پرونده‌ها در دسته وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها وجود داشت که 39.1 درصد از کل موارد را تشکیل می‌داد و 32 مورد یا 2.6 درصد برای پرونده‌های فناوری دفتر کل توزیع شده/بلاک چین را تشکیل می‌داد.

با این حال، در حالی که وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها دومین تعداد ارسال‌ها را داشتند، تنها ۲.۹ درصد از پرداخت‌ها را به خود اختصاص دادند، در حالی که اشکالات قرارداد هوشمند ۸۹.۶ درصد از پرداخت‌ها را تشکیل می‌دادند.

برخی از پروژه‌ها نسبت به سایرین پاداش‌های بیشتری را پرداخت کرده‌اند. Aurora، Wormhole، Optimism، Polygon و یک شرکت ناشناس 30.2 میلیون دلار از طریق برنامه های جایزه خود در سال 2021 با میانگین پرداخت 52800 دلار و میانگین پرداختی 2000 دلار ارائه کردند.

در سال 2022، Immunefi پرداخت بیش از 52 میلیون دلار به هکرهای کلاه سفید را به دلیل افزایش هک کریپتو تسهیل کرد که منجر به از دست دادن بیش از 3 میلیارد دلار از دارایی‌ها شد.

بالاترین پاداش پرداخت شده در سال، پاداش 10 میلیون دلاری برای آسیب‌پذیری کشف شده در پروتکل پیام‌رسانی غیرمتمرکز Wormhole بود و 6 میلیون دلار دیگر برای یک اشکال یافت شده در راه حل مقیاس‌بندی لایه دو سازگار با Aurora Ethereum پرداخت شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *