هکرها با نفوذ به صفحه اینستاگرام بورد ایپ یات کلاب ۴۰ میلیون دلار NFT به سرقت بردند

هکرها با نفوذ به صفحه اینستاگرام بورد ایپ یات کلاب ۴۰ میلیون دلار NFT به سرقت بردند دارا صدهزاری

همانطور که توسعه دهندگان Bored Ape Yacht Club (BAYC) در روز دوشنبه گفتند، هکرها به صفحه رسمی اینستاگرام مجموعه توکن غیرقابل تغییر (NFT) معروف نفوذ کرده و پیوندهای یک airdrop جعلی را با فالوورهای پروژه به اشتراک گذاشتند.

 علاقه مندان به کریپتو که کیف پول متامسک خود را به وب سایت کلاهبرداری متصل می کردند متعاقباً از Ape NFT های خود تخلیه شدند.  به نظر می رسد که این حمله همزمان با یک سالگرد راه اندازی مجموعه BAYC برنامه ریزی شده بود، بنابراین “اعتبار درک شده” پیوند فیشینگ را افزایش داد.

 گزارش‌های تایید نشده در رسانه‌های اجتماعی حاکی از آن است که حدود 100 ان اف تی در طول حمله فیشینگ به سرقت رفته است.  بر اساس داده های CoinGecko، قیمت کف هر BAYC NFT حدود 139 اتر (ETH) یا 400726 دلار است.  بنابراین، اگر گزارش ها معتبر باشند، بیش از 40 میلیون دلار دارایی در این حمله از دست رفته است.  با این حال، اعداد ممکن است فقط پایین ترین برآورد را نشان دهند، زیرا بر اساس قیمت کف است.

 در زمان انتشار، مشخص نیست که چگونه هکرها به حساب رسمی اینستاگرام BAYC دسترسی پیدا کردند.  در حالی که کاربران رسانه های اجتماعی به اهمیت احراز هویت دو مرحله ای به عنوان یک عامل بازدارنده موثر در برابر ورودهای غیرمجاز اشاره می کنند، دیگران می گویند که چنین روش هایی کاملاً بی خطا نیستند و در واقع می توانند از طریق تعویض سیم کارت به خطر بیفتند.

 BAYC رشد کرده و تبدیل به یک مجموعه ان اف تی مورد علاقه تمام دوران در قلمرو کریپتو شده است و بیش از 1 میلیارد دلار فروش در سال 2021 ایجاد کرده است. میزان عرضه مجموعه در 10000 NFT ثابت است.  در 30 روز گذشته بیش از 38748 ETH میمون در اوپن سی معامله شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 6 =