هکر ترنزیت سواپ با بازگرداندن مابقی سرمایه‌ موافقت کرد

هکر اصلی ترنزیت سواپ با بازگرداندن مابقی سرمایه‌ موافقت کرد

در 10 اکتبر، پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) Transit Swap اعلام کرد که با بزرگترین هکر خود برای بازگرداندن وجوه به توافق رسیده است. تقریباً یک هفته قبل، یک هکر از یک باگ داخلی در قرار داد مبادله در پروتکل سوء استفاده کرد و باعث شد افراد دیگر از نقض امنیتی تقلید کنند که منجر به از دست دادن بیش از 23 میلیون دلار از وجوه کاربران شد.

با این حال، هکر اصلی از آن زمان به لطف کمک شرکت‌ های امنیتی مانند Peckshield، SlowMist، Bitrace و TokenPocket، تقریباً 70 درصد از وجوه مورد بهره‌ برداری را بازگردانده است. آنها به سرعت هکر را با شناسایی آدرس IP، آدرس ایمیل و آدرس های زنجیره ای مرتبط ردیابی کردند.

طبق توافق 10 اکتبر، هکر 10000 BNB باقیمانده را برمی گرداند.

توکن هایی به ارزش تقریبی 2.74 میلیون دلار، از سوء استفاده در ازای تسکین کلیه تعهدات قانونی ناشی از حمله از طرف Transit Swap. علاوه بر این، هکر 2500 BNB (685600 دلار) را برای تلاش های کلاه سفید خود در کشف آسیب پذیری امنیتی نگه می دارد.

تیم Transit Swap همچنین 12 اکتبر را برای دو هکر تقلید و یک هکر داور برای بازگرداندن وجوه دزدیده شده تعیین کرده است. پس از آن، توسعه دهندگان تهدید کردند که اقدامات قضایی انجام خواهد شد.

در ابتدای سال، به دلیل ناشناس ماندن کاربران، اکسپلویت های DeFi عمدتاً یک تلاش کم خطر و با پاداش بالا بود. اخیراً، ظهور شرکت‌ های تحلیلی بلاک چین و شرکت‌ های DeFi قانونی، همراه با ممنوعیت ایالات متحده در مورد ابزار های میکسر رمزنگاری مانند Tornado Cash، شستن وجوه دزدیده شده را برای هکرها دشوارتر کرده است. در عوض، برخی ترجیح داده‌ اند که وجوه را برگردانند و بخشی از درآمد های مورد بهره‌ برداری را به‌ عنوان «پاداش» برای کشف آسیب‌ پذیری‌ های امنیتی، مانند هک پل Nomad، نگه دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *