هکر تیم بایننس 7 میلیون دلار برمی گرداند

هکر تیم بایینس 7 میلیون دلار

هکر تیم بایننس 7 میلیون دلار برمی گرداند

چهار پروژه توکن‌هایی به ارزش 7 میلیون دلار از هکری که در 27 اکتبر 14.5 میلیون دلار سوء استفاده از Team Finance دریافت کرده است. و توکن های دیگر را به پروژه های آسیب دیده برگردانید.

هکر که خود، whitehat نامیده می‌شود، دارایی‌های Team Finance را از طریق انتقال Uniswap نسخه ۲ به نسخه ۳ تخلیه کرد. شرکت امنیتی بلاک چین PeckShield توضیح داد که نقدینگی از دارایی‌های Uniswap v2 در Team Finance به یک جفت v3 تحت کنترل مهاجم با قیمت‌گذاری ناهنجار منتقل شد.

وجوه دزدیده شده شامل USD Coin بود . همچنین توکن های CAW، TSUKA و KNDA. برخی از توکن‌های تحت‌تأثیر، مانند CAW، به دلیل اکسپلویت و متعاقب آن بحران نقدینگی، دچار کاهش شدید قیمت شدند.

در 30 اکتبر، Kondux، یک بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT)، اعلام کرد که 95٪ از وجوه سرقت شده یا 209 اتر را دریافت کرده است.

، در حالی که Feg Token 548 ETH را بازیابی کرد. پروتکل بلاک چین تسوکا همچنین دریافت بیش از 765000 دلار استیبل کوین دای را تأیید کرد

و 11.8 میلیون تسوکا. Caw Coin بزرگترین قربانی این سوء استفاده – 5 میلیون دلار DAI و 74.6 میلیارد توکن بومی خود، CAW را دریافت کرد.

در توییتر، این پروتکل از هکر خواست تا برای پرداخت جایزه تماس بگیرد. به گفته تیم فاینانس، قرارداد هوشمند آن قبلاً حسابرسی شده بود و توسعه دهندگان به طور موقت تمام فعالیت های پروتکل را متوقف کرده بودند. این شرکت در سال 2020 توسط TrustSwap تأسیس شد که خدمات قفل کردن نقدینگی رمزی و اختصاص به مدیران پروژه را ارائه می دهد. این پروتکل ادعا می کرد که 3 میلیارد دلار در 12 بلاک چین ایمن شده است.

این اکسپلویت پس از حملهMango Markets در 11 اکتبر صورت گرفت، زمانی که یک هکر ارزش توکن اصلی پلتفرم، MNGO را دستکاری کرد تا به قیمت‌های بالاتری دست یابد. مهاجم سپس وام های قابل توجهی در برابر وثیقه های متورم گرفت و خزانه مانگو را تخلیه کرد.

پس از تصویب پیشنهاد در انجمن مدیریت Mango، هکر مجاز شد 47 میلیون دلار را به عنوان جوایز اشکال نگه دارد، در حالی که 67 میلیون دلار به خزانه بازگردانده شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 11 =