دزدی بیش از 700 بیت کوین , نت واکر

هکر کانادایی با بیش از 700 بیت کوین کشف شد

هکر کانادایی با بیش از 700 بیت کوین کشف شد که به 20 سال زندان محکوم شد.

شهروند کانادایی سباستین واشون-دژاردین حداقل 21 میلیون دلار بیت کوین از حملات باج افزار به بیمارستان ها، مدارس و پلیس به دست آورد. روز سه شنبه، وزارت دادگستری (DoJ) اعلام کرد که یک قاضی آمریکایی او را به 20 سال زندان محکوم کرده است.

این مرد 35 ساله با NetWalker، یک گروه مستقر در روسیه که در طول همه گیری کووید19 به زیرساخت ها حمله می کرد، درگیر بود. این گروه یک مدل باج‌ افزار به‌عنوان سرویس ارائه کرد و قبل از درخواست بیت‌کوین، داده‌ های شرکت را به سرقت می‌برد.

وکلای دادگستری گفتند: «در این پرونده از ابزارهای فن‌آوری پیشرفته برای بهره‌برداری از صدها قربانی در کشورهای متعدد در اوج بحران بهداشت بین‌المللی استفاده کرد».

NetWalker در 30 کشور فعالیت کرد و بیش از 400 قربانی را هدف قرار داد و 40 میلیون دلار باج از بیت کوین استخراج کرد. گفته می شود Vachon-Desjardins در یک سوم از این حملات باج افزار مشارکت داشته است. قبل از این، او در یک بخش فناوری اطلاعات برای دولت کانادا کار می کرد.

این کانادایی در آوریل 2020 در اوج همه گیری یک شرکت خلیج تامپا را تهدید کرد. او توانست به شبکه کامپیوتری شرکت دسترسی پیدا کند و باج افزار را پخش کند. روز بعد، کارمندان وارد سیستم شدند تا پیامی را پیدا کنند که توضیح می‌دهد همه فایل‌ها رمزگذاری شده‌اند. اگر بخواهند کامپیوتر خود را راه اندازی مجدد کنند، فایل ها از بین می روند.

این پیام شامل یک کد و یک پیوند به سایت TOR NetWalker بود. کاربران می‌توانستند قبل از دریافت باج با دستورالعمل، کد را وارد کنند. Vachon-Desjardins 300000 دلار بیت کوین طلب کرد.

مقامات ایالات متحده خواستار دستگیری واشون-دژاردین شدند. پلیس کانادا او را در 27 ژانویه 2021 در کبک دستگیر کرد. پلیس پس از بازرسی خانه او بیش از 740000 دلار دلار کانادا و 719 بیت کوین به ارزش تقریباً 22 میلیون دلار در آن زمان و 14.5 میلیون دلار امروز کشف و ضبط کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *