هک ۱۲ میلیون دلاری پروتکل دیفراست فایننس

هک ۱۲ میلیون دلاری پروتکل دیفراست فایننس

داده های Defi Llama نشان می دهد که ارزش کل وجوه قفل شده در پروتکل از حدود 13 میلیون دلار در 25 دسامبر به کمتر از 93000 دلار کاهش یافته است.

پروتکل مالی غیرمتمرکز Defrost Finance گفت که در 23 دسامبر هک شد، اگرچه شرکت امنیتی بلاک چین Peckshield با استناد به ‘اطلاعات جامعه’ گفت که این سوء استفاده ممکن است با 12 میلیون دلار درآمد داشته باشد.
در یک رشته توییتی که در 25 دسامبر ارسال شد، تیم Defrost گفت که اولین حمله از یک وام فوری برای تخلیه وجوه از محصول V2 خود استفاده کرد. دومین حمله بزرگتر از کلید مالک برای سوء استفاده از V1 استفاده کرد. این پروتکل، که معاملات اهرمی را در بلاک چین بهمن ارائه می‌کند، نگفت که چقدر گرفته شده است.

تجزیه و تحلیل ها نشان داد که در این حمله از یک توکن وثیقه جعلی همراه با قیمت گذاری دستکاری شده استفاده شده است.
زمانی که توسعه‌دهندگان یک استخر نقدینگی ایجاد و ایجاد می‌کنند و پس از اینکه سرمایه‌گذاران توکن مربوطه را خریدند، وجوه را حذف می‌کنند، می‌تواند رخ دهد. داده های Defi Llama نشان می دهد که ارزش کل وجوه قفل شده در Defrost Finance که در ماه فوریه به 95 میلیون دلار رسید، در هفته های اخیر حدود 13 میلیون دلار بوده است. این رقم در 25 دسامبر به کمتر از 93000 دلار کاهش یافت.
اگر حمله یک قالیچه کشی باشد، یک حمله غیرعادی است. معمولا تیم پشت این طرح ساکت می شود و نمی توان با آنها تماس گرفت. با این حال، دیفراست فایننس در توییتی اعلام کرد که مایل است با افرادی که پشت این حمله هستند برای بازگرداندن وجوه مذاکره کند. تلاش برای دسترسی به شرکت از طریق توییتر شکست خورد زیرا پیام‌های مستقیم در حساب غیرفعال شده است.
DeFiYield که یک لایه امنیتی برای قراردادهای هوشمند ارائه می دهد تا به سرمایه گذاران کمک کند از کلاهبرداری یا هک شدن در کنار یک پلتفرم مدیریت دارایی دیجیتال متقابل زنجیره ای جلوگیری کنند، گفت که یک سال پیش حسابرسی از Defrost Finance را انجام داده و آسیب پذیری قرارداد هوشمند مورد استفاده در هک را برجسته کرده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *