وارن بافت: اگر تمام بیت کوین‌های جهان را به قیمت ۲۵ دلار بفروشند، آن را نمیخرم

وارن بافت: اگر تمام بیت کوین‌های جهان را به قیمت ۲۵ دلار بفروشند، آن را نمیخرم دارا صدهزاری

وارن بافت، مدیر عامل برکشایر هاتاوی  موضع خود را علیه بیت کوین تکرار کرده است و معتقد است که نمی تواند در این ارز دیجیتال سرمایه گذاری کند و دلیل آن فقدان ارزش ذاتی است.

 بافت در حین سخنرانی در جلسه سالانه سهامداران برکشایر هاتاوی، عدم ارزش ملموس بیت کوین را منطقی دانست و در عین حال اشاره کرد که چگونه بخش هایی مانند کشاورزی و املاک و مستغلات برخلاف بیت کوین بازده ملموس تری دارند.  او تاکید کرد که حتی اگر تمام بیت‌کوین را با ارزان‌ترین قیمت به او پیشنهاد دهند، احتمالاً با توجه به عدم استفاده از دارایی، آن را پس می‌فروشد.

 علاوه بر این، به نظر می‌رسد بافت منشأ بیت‌کوین را به‌عنوان محصول فردی به نام ساتوشی ناکاموتو، که ناشناس است، زیر سوال می‌برد.  علیرغم اینکه بیت کوین به طور فزاینده ای به عنوان نوعی پرداخت مورد استفاده قرار می گیرد، بافت خاطرنشان کرد که اگرچه دارایی های مالی دیجیتال بیشتری تولید می شود، دلار همچنان پول واقعی است.

 مخالفت شدید بافت بیت کوین

 بافت در طول سال‌ها همواره موضع خصمانه‌ای را در مورد بیت‌کوین حفظ کرده است و در برخی مواقع، ارز دیجیتال رتبه‌بندی شده شماره یک را «سم موش» نامیده است.  از سوی دیگر، دستیار بافت، چارلی مانگر، گفت که بیت کوین «احمقانه» است و ویژگی‌های «شیطانی» که به گفته وی، آمریکا را بد جلوه می‌دهد.

پس از آخرین بررسی بافت در بیت کوین، مدیر عامل Microstrategy، Michael Saylor اظهار داشت که ادامه حمله به BTC به عنوان یک استراتژی بازاریابی برای دارایی عمل خواهد کرد.

 علاوه بر سایلر، دیگر علاقه مندان به ارزهای دیجیتال از بافت به خاطر موضعش در قبال بیت کوین خواسته اند و پیتر تیل، سرمایه گذار ریسک پذیر لایتنینگ راد نیز به این لیست پیوست.

 اخیراً، تیل بافت را در صدر فهرست «دشمنان» رمزارزها قرار داد و از او به عنوان «پدربزرگ جامعه‌پات» یاد کرد.

 علیرغم اینکه رهبری برکشایر هاتاوی چشم انداز بیت کوین را نادیده می گیرد، این شرکت اخیراً یک میلیارد دلار در نوبانک سرمایه گذاری کرده است.  بانک برزیلی یک تسهیلات دیجیتال طرفدار رمزنگاری است که محصولاتی مانند بیت کوین ETF را از طریق بازوی سرمایه گذاری خود ارائه می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + پانزده =