وزیر صنعت و معدن روسیه: قانونی شدن ارز های دیجیتال بستگی به زمان دارد


بر اساس گزارش خبرگزاری دولتی روسیه تاس، دنیس مانتوروف، وزیر صنعت و تجارت فدراسیون روسیه، اخیراً عقیده خود را بیان کرده است که قانونی شدن بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در روسیه فقط موضوعی است که بستگی به زمان دارد.

مانتوروف در یک رویداد آموزشی به نام New Horizon، در پاسخ به این سوال که آیا روسیه بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری را قانونی می کند یا خیر، اظهار داشت:

سوال این است که چه زمانی اتفاق می افتد، چگونه اتفاق می افتد و چگونه تنظیم می شود.  اکنون هم بانک مرکزی و هم دولت فعالانه در این زمینه مشغول هستند.»

در حال حاضر، مقامات روسیه در حال بحث در مورد آینده ارزهای دیجیتال و استخراج هستند.  بانک روسیه با استناد به تهدیدات سیستمی برای سیستم مالی فعلی، برای ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال تلاش کرد.

با این حال، وزارت دارایی این موضع را اتخاذ کرده است که ارزهای دیجیتال باید قانونی و به خوبی تنظیم شوند و رئیس جمهور ولادیمیر پوتین نیز از سازمان های نظارتی درخواست کرد تا به دلیل مزایای منابع طبیعی روسیه در این مورد به توافق برسند.

مانتوروف در رویداد نیوهورایزن گفت: “اما همه تمایل دارند بفهمند که این یک روند زمان است و دیر یا زود، در یک قالب یا آن شکل انجام خواهد شد.”  اما یک بار دیگر باید طبق قوانینی که تدوین خواهد شد، قانونی، صحیح باشد.»

در فوریه گذشته، دولت روسیه بر اساس پیشنهادی که توسط وزارت دارایی تهیه شده بود، مفهوم تنظیم بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را تصویب کرد.  در همین ماه وزارت دارایی نیز لایحه ای ارائه کرد.

طبق گزارش ها، وزارت دارایی انتظار دارد قانون تنظیم بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در سال جاری معرفی شود و همچنین در حال کار بر روی جمع آوری مالیات در رابطه با ارزهای دیجیتال است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + پانزده =