اوکراین بیت کوین را پذیرفت

پذیرش بیت کوین در اوکراین

غول های خرده فروشی فناوری اوکراین شروع به پذیرش بیت کوین کردند

Techno Їzhak و Stylus، دو تا از بزرگترین خرده فروشان مبتنی بر فناوری اوکراین، اکنون پذیرش بیت کوین را به عنوان نوعی پرداخت آغاز کرده اند.

طبق گزارش مجله بیت کوین به نقل از خبرگزاری محلی Obozrevatel، این دو خرده فروش غول پیکر فناوری به مشتریان اجازه می دهند برای کالاها و خدمات به دلار بیت کوین پرداخت کنند. گزارش ها ادعا می کنند که این شرکت از ارائه دهندگان پرداخت Whitepay برای خدمت به عنوان تسهیل کننده شرکت بین مشتریان و بازرگانان استفاده خواهد کرد. Whitepay به عنوان یک شرکت تابعه WhiteBIT، یک صرافی ارز دیجیتال مستقر در اروپا، فعالیت می کند.

این گزارش ادعا می کند که مشتریان می توانند از بیت کوین برای پرداخت هم به صورت آنلاین و هم در فروشگاه های آجر و ملات استفاده کنند که در مجموع بیش از 100 مکان خرده فروشی در هر دو شرکت فناوری دارند. مشتریانی که به صورت حضوری پرداخت می‌کنند، می‌توانند از سیستم نقطه فروش سفارشی Whitepay استفاده کنند، که یک کد QR در اختیار تاجران قرار می‌دهد تا تراکنش را مستند کنند. کد QR علاوه بر مدت زمانی که تراکنش در شبکه انجام می‌شود، اطلاعاتی در مورد نرخ ارز فعلی خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، علاقه اوکراین به بیت کوین در طول تهاجم روسیه افزایش یافته است. در اوایل سال، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، لایحه «در مورد ارز مجازی» را امضا کرد که چارچوبی قانونی برای بیت کوین برای عملکرد با اقتصاد کشور فراهم می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *