پرداخت بدهی 120 میلیون دلاری توسط سلسیوس

طی 24 ساعت گذشته، سلسیوس 120 میلیون دلار از بدهی خود به میکر پروتکل وام غیرمتمرکز را در سه تراکنش بازپرداخت کرد.

 سلسیوس، یک شرکت وام دهنده متمرکز که در حال حاضر با بحران نقدینگی شدید مواجه است، قبلاً صدها میلیون از میکر با استفاده از بیت کوین پیچیده (WBTC) به عنوان وثیقه وام گرفته بود.

 سلسیوس با پرداخت بدهی Maker خود، موقعیت وام خود را از انحلال احتمالی دور کرده است.  در امور مالی غیرمتمرکز، انحلال زمانی اتفاق می افتد که معامله گران نتوانند وام های خود را به موقع بازپرداخت کنند و پروتکل ها به طور خودکار دارایی های وثیقه شده آنها را می فروشند.

با کاهش اخیر قیمت بیت کوین، درجه سانتیگراد با خطر انحلال شدید مواجه شد.  بر اساس داده های DeFiExplore، بازپرداخت به کاهش قیمت انحلال وثیقه WBTC آن به کمتر از 5000 دلار کمک کرده است.

 داده های زنجیره ای نشان می دهد که تعهدات سلسیوس پیچیده است و وام های وثیقه ای را در پروتکل های وام دهی متعدد حفظ می کند.  این شرکت هنوز 82 میلیون دلار به Maker، 100 میلیون دلار به Compound و 175 میلیون دلار به Aave بدهکار است.

 تحولات اخیر سلسیوس با توجه به سؤالاتی در مورد پرداخت بدهی این پلتفرم و نگرانی های گسترده تر در مورد پرداخت بدهی در سراسر صنعت کریپتو – به ویژه وام دهندگان متمرکز – در بحبوحه کاهش قیمت دارایی های دیجیتال قابل توجه است.  زمانی که سلسیوس اعلام کرد که خروج از پلتفرم خود را متوقف خواهد کرد، این نگرانی‌ها به اوج خود رسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *