پروتکل بنکور قابلیت محافظت در برابر زیان‌ های موقت را متوقف کرد

پروتکل بنکور محافظت

Bancor، یک پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) که اغلب به عنوان پیشگام فضای DeFi شناخته می‌شود، عملکرد حفاظت از ضرر دائمی (ILP) خود را در روز یکشنبه با استناد به شرایط «خصمانه» بازار متوقف کرد.

در یک پست وبلاگ در روز دوشنبه، پروتکل DeFi اشاره کرد که مکث ILP یک اقدام موقت برای محافظت از پروتکل و کاربران است.  در پست وبلاگ آمده است:

«اقدام موقت برای توقف محافظت از IL باید به پروتکل فضایی برای تنفس و بهبودی بدهد.  در حالی که منتظر تثبیت بازار هستیم، در تلاش هستیم تا حفاظت IL در اسرع وقت دوباره فعال شود.

هنگامی که یک کاربر نقدینگی را به یک استخر نقدینگی می‌دهد، نسبت دارایی‌های سپرده‌شده او در لحظه‌ای بعد تغییر می‌کند و به طور بالقوه سرمایه‌گذاران را با نشانه‌های ارزش پایین‌تری مواجه می‌کند، این به عنوان زیان ناپایدار شناخته می‌شود.

نقدینگی متعلق به پروتکل بانکور برای تامین مالی ILP استفاده شد: پروتکل رمز بومی خود BNT را در استخرها قرار داد و از کارمزدهای جمع آوری شده برای بازپرداخت هرگونه ضرر موقت به کاربران استفاده کرد.  هنگامی که کارمزدهای معاملاتی ایجاد شده بیشتر از هزینه زیان دائمی در یک سهم معین باشد، فرآیند به طور موثر BNT اضافی را سوزاند.

عملکرد ILP برای اولین بار در سال 2020 معرفی شد و با راه اندازی Bancor 3 در هفته دوم ماه می امسال با اصلاحات بیشتری ارتقا یافت.  با این حال، آشفتگی اخیر بازار که منجر به کاهش 70 درصدی بیشتر ارزهای دیجیتال از بالاترین سطح شد، تأثیر نامطلوبی بر بازار دی‌فای نیز داشت که منجر به چندین تغییر حیاتی توسط پروتکل‌های DeFi شد.

در حالی که Bancor امیدوار است توقف در IRL به پروتکل کمک کند، بسیاری از جامعه رمزنگاری از این تصمیم ناراضی بودند.  کوبی، میزبان پادکست رمزنگاری Uponly Tv، از بانکور به دلیل توقف IRL در زمانی که ارائه دهندگان نقدینگی به آن بیشتر نیاز دارند، انتقاد کرد.

 

 

هاسو، یک همکار تحقیقاتی در شرکت سرمایه‌گذاری محور Web3 Paradigm، کمی عمیق‌تر به ادعاهای حفاظت از ضرر دائمی مطرح شده توسط Bancor و اینکه چگونه می‌تواند منجر به “فروپاشی مارپیچی” دیگری شود، کاوش کرد.

هاسو استراتژی پشت غرامت های ILP را زیر سوال برد و مدعی شد که بازی مخفی شدن IL توسط Bancor در حال فروپاشی است.  او اضافه کرد:

«آنها BNT جدید را برای جبران LP های زیر آب چاپ می کنند و آن را «محافظت IL» می نامند.  هزینه از طریق تورم به دارندگان BNT منتقل می شود، که باعث IL بیشتر به تمام جفت های BNT دیگر می شود و منجر به تورم بیشتر می شود.  یک مارپیچ مرگ.»

وی ادامه داد که شکست برنامه ILP از عملکرد قیمت توکن بومی آنها BNT در دو هفته گذشته قابل مشاهده است، جایی که توکن های صرافی غیرمتمرکز (DEX) مانند SushiSwap (Sushi) و Uniswap (Uni) کاهش یافته بودند.  نزدیک به 20٪ در حالی که BNT به دلیل تورم بالای ناشی از غرامت های ILP، 66٪ کاهش را در بازه زمانی مشابه ثبت کرده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 2 =