پلتفرم بلاک‌فای رسماً اعلام ورشکستگی کرد

پلتفرم بلاک‌فای رسماً اعلام ورشکستگی کرد

پلتفرم بلاک‌فای رسماً اعلام ورشکستگی کرد

28 نوامبر وام دهنده ارزهای دیجیتال BlockFi روز دوشنبه اعلام کرد که برای محافظت از ورشکستگی فصل 11 ثبت نام کرده است.

این پرونده در دادگاه نیوجرسی در حالی است که قیمت ارزهای دیجیتال به شدت کاهش یافته است. قیمت بیت کوین، محبوب ترین ارز دیجیتال تا کنون، بیش از 70 درصد نسبت به اوج سال 2021 کاهش یافته است.

Monsur Hussain، مدیر ارشد Fitch Ratings می‌گوید: «تجدید ساختار فصل 11 BlockFi بر ریسک‌های سرایت دارایی‌های مرتبط با اکوسیستم کریپتو تأکید می‌کند.»

BlockFi مستقر در نیوجرسی، که توسط زک پرینس، مدیر اجرایی فین‌تک که کارآفرین ارزهای دیجیتال شده است، در یک پرونده ورشکستگی گفت که قرار گرفتن در معرض FTX باعث ایجاد بحران نقدینگی شده است. FTX که توسط Sam Bankman-Fried تأسیس شد، پس از آنکه معامله‌گران در عرض سه روز 6 میلیارد دلار از این پلتفرم خارج کردند و صرافی رقیب Binance از معامله نجات صرف‌نظر کرد، در ایالات متحده درخواست حمایت کرد.

در پرونده ورشکستگی مارک رنتزی، مدیر عامل گروه تحقیقاتی برکلی، مشاور مالی پیشنهادی، گفت: «اگرچه قرار گرفتن بدهکاران در معرض FTX یکی از دلایل اصلی این تشکیل پرونده ورشکستگی است، بدهکاران با مشکلات بی شماری که ظاهراً با FTX روبرو هستند مواجه نیستند. BlockFi. کاملا مخالف.

BlockFi گفت که بحران نقدینگی به دلیل قرار گرفتن آن در معرض FTX از طریق وام به Alameda، یک شرکت تجارت ارزهای دیجیتال وابسته به FTX، و همچنین ارزهای رمزنگاری شده در پلتفرم FTX است که در آنجا به دام افتاده اند. BlockFi دارایی ها و بدهی های خود را بین 1 تا 10 میلیارد دلار فهرست کرده است.

BlockFi روز دوشنبه همچنین از یک شرکت هلدینگ برای Bankman-Fried شکایت کرد و به دنبال بازیابی سهام شرکت Robinhood Markets Inc (HOOD.O) بود که سه هفته پیش به عنوان وثیقه تعهد شده بود، قبل از اینکه BlockFi و FTX برای حمایت از ورشکستگی اقدام کنند.

رنتزی گفت که BlockFi بخشی از دارایی های رمزنگاری خود را در اوایل نوامبر فروخته بود تا ورشکستگی خود را تامین کند. این فروش 238.6 میلیون دلار پول نقد به دست آورد و BlockFi اکنون 256.5 میلیون دلار پول نقد در دست دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − پنج =