پلیس فرانسه دو کلاهبردار ارز دیجیتال را دستگیر کرده است

پلیس فرانسه دو کلاهبردار ارز دیجیتال را دستگیر کرده است

دادستان‌ های فرانسوی می‌گویند دو کلاهبردار رمزارز را که از «چمدان‌های» پر از پول نقد تقلبی برای فریب سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال برای تحویل ده‌ها هزار دلار بیت‌کوین (BTC)، سکه دلاری (USDC) و اتریوم (ETH) استفاده می‌کردند، گرفتند.

فرانس بلو گزارش داد که این دو مرد از نام مستعار استفاده کرده اند. گزارش شده است که آنها قربانیان احتمالی از همه ملیت‌ها را متقاعد می‌کنند تا با آنها در هتل‌های مجلل یا رستوران‌های سطح بالا ملاقات کنند.

به نظر می رسد که این دو به عنوان خریداران ارزهای دیجیتال در خارج از بورس ظاهر شده اند و گفته می شود که برای خرید سکه های خود به دارندگان کریپتو نزدیک شده اند.

دفتر دادستان عمومی بوردو جزئیات دستگیری و جنایات ادعایی را اعلام کرد. اما به نظر می رسد این تحقیقات شامل افسران پلیس از سراسر کشور و فراتر از آن می شود.

دادستان ها اظهار داشتند که کلاهبرداران ادعا شده پس از فریب دادن یک قربانی در جلسه ای که در ژوئیه 2019 در میلان ایتالیا برگزار شد، با بیش از 1.5 میلیون دلار توکن دست به کار شدند. در جلسات سال 2020 در پاریس و دوباره در میلان، به نظر می رسد که آنها با حدود 500000 دلار ارز رمزنگاری شده به پایان رسیده اند.

ماموران به املاک مرتبط با این دو مرد یورش بردند. آنها گفتند که در این حملات حدود 61000 دلار پول نقد کشف کرده اند. آنها همچنین «دو دستگاه خودروی پورشه، یک خودروی بنتلی و یک ساعت لوکس که ارزش آن تقریباً 53000 دلار تخمین زده می‌شود» را توقیف کردند.

دادستان ها توضیح دادند که کلاهبرداران با شگفت زده کردن قربانیان ادعایی خود با آنچه که به نظر می رسید یک انبار بزرگ اسکناس در محیط های مجلل هستند، اعتماد هدف های احتمالی خود را جلب کردند، تا جایی که به مردان اجازه دادند به برنامه های تلفن همراه خود دسترسی داشته باشند.

کلاهبرداران ادعا شده سپس از تکنیک‌های پیچیده «دستکاری» برای «به‌دست آوردن کلیدهای خصوصی» کیف پول‌های رمزنگاری خود استفاده کردند و سکه‌های بیشتری را سرقت کردند.

این دو مظنون به اتهام کلاهبرداری سازمان یافته، پولشویی، انجمن مجرمانه، جعل و خودداری از همکاری با تحقیقات پلیسی در بازداشت موقت قرار گرفتند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *