پیشبینی قیمت طلا در سال 1400

تحلیل قیمت طلا در سال 1400

تحلیل قیمت طلا در سال 1400

سلام به شما آلندی های عزیز آرزوی حال خوب رو دارم برای شما عزیزان.

مطلبی که امروز می خواهیم به اون بپردازیم راجع به یکی از اصلی ترین و قدیمی ترین سرمایه گذاری های خانوار ایرانی هست.

با ما همراه باشید تا به شما بگوییم در سال 1400 چه سناریو هایی برای طلا ممکن است.

*توجه : مطالبی که گفته می شوند جنبه تحلیلی دارند و پیش نهاد خرید و فروش نیستند ، پس با توجه به شرایط خود معامله کنید .

پیشینه ی طلا:

طلا از گذشته تا کنون هم به عنوان یک کالای زینتی و هم به عنوان یک سرمایه گذاری معتبر وجود داشته است.

خواص شیمیایی طلا موجب می شود که این فلز در طی سالیان سال باقی بماند و از بین نرود .

قبل تر ها و در نبود بازار های مالی و گسترش کم آنها خانواده ها برای حفظ سرمایه و داشتن یک پشتوانه سرمایه گذاری مطمئن پول خود را تبدیل به طلا می کردند.

اما امروزه هم به دلیل وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم و هم ب ه  دلیل وجود بازار های مالی گسترده تر این نوع سرمایه گذاری کمتر شده است .

اما با وجود بازار های رقیبی چون بورس ، ارز ها ، ارز دیجیتال و … هنوز هم طلا به عنوان یک سرمایه گذاری معتبر شناخته می شود.

کارشناسان در طول زمان به خرید و نگهداری این دارایی توصیه کردند و به گفته آنها همانطور که زمانی پشتوانه پول و اقتصاد یک کشور طلا بود باید اقتصاد خانوار ها هم با سرمایه گذاری در طلا قوی و مستحکم تر شود.

طلا در سالی که گذشت با افت و خیز های بسیاری همراه بود و رشد های زیادی را نیز به خود دید ، اما آیا روند امسال هم همانگونه است ؟

تحلیل قیمت طلا در سال 1400
تحلیل قیمت طلا در سال 1400

قیمت طلای جهانی :

سیگنال هایی که از نقاط مختلف جهان می آید نشان از افزایش قیمت طلا را به همراه دارد . هرچند با گمان برخی مسدود شدن کانال سوئز و افزایش قیمت ، انتظار کاهش قیمت طلا را داشتند اما قیمت طلا مقاومت کرد و نتنها که کاهش نداشت بلکه افزایش قیمت هم پیدا کرد .

از طرف دیگر موج جدید کرونا در برخی از کشورهای اروپایی منجر به قرنطینه جدید شده است. در یک سال گذشته افزایش شیوع کرونا، عامل مهمی در افزایش قیمت جهانی طلا داشته است و اکنون هم مجددا سیگنال افزایش قیمت طلا در راه است.

جز این، آمریکا در انتظار ارائه بسته محرک مالی بایدن است. رئیس فدرال رزرو آمریکا اعلام کرده در دوره شیوع کرونا اگرچه اقدامات حمایتی خوبی برای بهبود اقتصاد انجام شده اما «فرایند بهبودی اقتصاد هنوز تکمیل نشده و به همین دلیل فدرال رزرو به پشتیبانی از اقتصاد آمریکا تا هر زمان که نیاز باشد ادامه می‌دهد.»

تحلیلگران معتقدند این جمله خبر خوبی برای بازار طلاست و احتمالا سیگنال افزایش قیمت طلای جهانی است.

قیمت طلای داخلی ( ثبات یا افزایش ؟ )

در بازار داخل اما گمانه‌ها نشانگر ثبات قیمت طلاست و نشانی از افزایش شدید قیمت دیده نمی شود . به خصوص که بسیاری از کارشناسان معتقدند حداقل تا انتخابات ریاست جمهوری در خرداد ماه، هم قیمت ارز و هم طلا ثابت می‌ماند.

نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر گفته «با توجه به انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۱۴۰۰ بعید است تا ۶ ماه اول سال ۱۴۰۰ نوسانات قیمتی شدیدی را تجربه کند و تا آن زمان نرخ طلا و سکه در بازار، نوسان اندکی دارد و بازار به ثبات می‌رسد.

اما از طرف دیگر باید دید روند قیمت دلار در بازار داخل چگونه است. قیمت ارز در صرافی ملی همچنان در محدوده ۲۴ هزار تومان در نوسان است و اندکی کاهش یافته است. از طرف دیگر، با وجود قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین  برخی می‌گویند این قرارداد می‌تواند قیمت دلار را کاهش دهد.

همچنین قرار است جلسه مجمع تشخیص درباره بررسی FATF در فروردین ماه بررسی شود و نتیجه این جلسه بر قیمت بازار ارز و بعد از آن بازار طلا اثر قابل توجهی دارد.

به عبارتی می‌توان گفت فضای بازار جهانی طلا میل به صعود دارد و قیمت دلار در داخل ایران فعلا هنوز ثابت است و حتی ممکن است اندکی کاهش پیدا کند. در این صورت کاهش قیمت دلار، افزایش جهانی قیمت طلا را خنثی می‌کند و قیمت‌ها در همین محدوده می‌ماند.

اما در صورتی که در داخل افزایش قیمت دلار را داشته باشیم و به همراه آن افزایش قیمت جهانی طلا ، این دو می‌توانند قیمت طلای داخل را افزایش دهد.

مخلص کلام :

طلا با وجود افت و خیز های زیاد در سال قبل ، برای سال 1400 آن اما سالی کم هیجان پیش بینی میکنند بخصوص در شش ماهه ی اول و تا انتخابات ریاست جمهوری که تا آن زمان قیمت طلا و همچنین دلار به احتمال قوی ثابت باقی می ماند.

قیمت جهانی طلا اما همانطور که گفتیم روند صعودی را دارد و اخبار خوبی هم برای کمک به این روند در پی داشته است .

در کل توصیه ما به شما این است گه یک سبد دارایی داشته باشید که انواع مختلفی دارایی در آن موجود باشد مثل طلا ، سهام ، ملک و ….

این گونه می توانید از هر بازار سود های آن را کسب کنید.

 

اگر تجربه ی خاصی از سرمایه گذاری در طلا دارید زیر این مقاله برای ما بنویسید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − سه =