پیشنهاد استفاده از کریپتو به عنوان ابزار پرداخت تجارت خارجی توسط سازمان مالیاتی روسیه

پیشنهاد استفاده از کریپتو به عنوان ابزار پرداخت تجارت خارجی توسط سازمان مالیاتی روسیه دارا صدهزاری

سرویس مالیاتی فدرال روسیه (FTS) با یک پیشنهاد غیرمنتظره و صریح به بحث در مورد مقررات ارزهای دیجیتال در روسیه پیوسته است.

 روز چهارشنبه، روزنامه محلی ایزوستیا گزارش داد که FTS بازخورد رسمی خود را در مورد پیش نویس لایحه کریپتو تهیه شده توسط وزارت دارایی ارائه کرده است.  در اظهارات خود، آژانس مالی پیشنهاد داد که به شرکت‌های روسی اجازه داده شود از رمزارز برای برخی عملیات استفاده کنند:

 “به نهادهای شرکتی اجازه می دهد برای کالاها و خدمات طبق قراردادهای تجارت خارجی پرداخت کنند و درآمد از نهادهای خارجی به ارز دیجیتال دریافت کنند.”

 این ابتکار می تواند اساساً روح چارچوب پیشنهادی را تغییر دهد، که قبلاً هر نقش دیگری را برای ارزهای دیجیتال به جز نقش دارایی های سرمایه گذاری حذف می کرد.  همانطور که ایزوستیا خاطرنشان کرد، پیش نویس فعلی حاوی بندی است که طبق آن ممنوعیت استفاده از رمزارز به عنوان روش پرداخت “در همه مواردی که این قانون خلاف آن را مشخص نکرده است” اعمال می شود.

 FTS پیشنهاد کرد که بر اساس این رزرو عمل کند تا گزینه‌های پرداخت موجود برای شرکت‌های روسی فعال در تجارت بین‌المللی را در بحبوحه تحریم‌های مالی شدید اعمال شده بر این کشور متنوع کند.

 FTS همچنین مشخص کرده است که شرکت‌ها ملزم به خرید و فروش ارزهای دیجیتال از طریق کیف پول‌های رمزنگاری و پلتفرم‌های مبادلاتی هستند.

 در پاسخ به یادداشت بازخورد FTS، وزارت دارایی علامت “پشتیبانی جزئی” را گذاشت و توضیح داد که این موضوع نیاز به بررسی و بحث بیشتر دارد.

 در 8 آوریل، وزارت دارایی روسیه پیش‌نویس لایحه‌ای را با عنوان «در مورد ارز دیجیتال» (که به عنوان «صورت‌حساب کریپتو» نیز شناخته می‌شود) نهایی کرد و آن را برای تصویب به دولت ارسال کرد.  یک هفته بعد، رئیس اتاق بازرگانی و صنعت روسیه خواستار همکاری با کشورهای آفریقایی برای فعال کردن تسویه‌حساب‌های فرامرزی در ارزهای دیجیتال و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − سه =