پیشنهاد 95 میلیونی توسعه دهندگان Terra 

پیشنهاد ارتقا Terra

پیشنهاد 95 میلیونی توسعه دهندگان Terra 

این یک به روز رسانی به پیشنهاد بودجه اولیه 100 میلیونی اکوسیستم است که توسعه دهندگان Terra می گویند که با نیازهای جامعه مطابقت ندارد.

روز دوشنبه، توسعه‌دهندگان اکوسیستم Terra، متشکل از Luna Classic (LUNC)، که قبلاً با نام‌های LUNA، TerraUSD Classic (USTC) و Luna 2.0 (LUNA) شناخته می‌شد، یک برنامه توسعه اصلاح‌شده برای تخصیص ۹۵ میلیون LUNA (۲۴۸ میلیون دلار) پیشنهاد کردند. همانطور که Terra گفته است، پیشنهاد جدید برای ایجاد انگیزه در توسعه در اکوسیستم Terra و رفع مشکلات در پیشنهاد اصلی طراحی شده است.

در طرح اولیه، حدود 10 درصد از کل عرضه LUNA یا 100 میلیون LUNA، به اکوسیستم اختصاص می‌یابد که 80 درصد از این مقدار به پاداش استخراج توسعه‌دهندگان اختصاص می‌یابد. با این حال، کارکنان Terra توضیح می‌دهند که تنها تعداد انگشت شماری از پروژه‌ها با ارزش کل در پروتکل قفل شده‌اند، و چنین عدم رقابت منجر به توزیع مناسب درآمد استخراج نمی‌شود.

بر اساس پیشنهاد جدید، پاداش استخراج توسعه دهندگان از حدود 80 میلیون لونا به 20 میلیون لونا کاهش می یابد. از سوی دیگر، 50 میلیون LUNA به عنوان پاداش استخراج نقدینگی برای ایجاد انگیزه برای ایجاد مبادلات غیرمتمرکز در اکوسیستم Terra تخصیص خواهد یافت. 20 میلیون LUNA دیگر به عنوان کمک های مالی توسعه دهنده با حداکثر مبلغ دریافت کننده 125000 LUNA در هر پروژه در سال داده می شود. در نهایت 5 میلیون LUNA برای ایجاد انگیزه کشش در اختیار کاربران قرار می گیرد.

یک کمیته هفت نفره متشکل از کارمندان TerraForm Labs (TFL)، رهبران جامعه و کارشناسان خارجی بر تخصیص بودجه نظارت خواهند کرد. دوره انتصاب یک ساله خواهد بود و کارمندان غیر TFL در گروه، ماهانه 1000 LUNA غرامت دریافت می کنند. اگرچه اعضای کمیته برای تصمیم گیری در مورد پیشنهادهای بودجه رای خواهند داد، کمیته خود اختیار اختیاری بر تخصیص بودجه خواهد داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =