قیمت بیت کوین

پیش‌بینی الگوریتم یادگیری ماشین از قیمت بیت کوین تا ۳۱ ژانویه

بیت‌کوین (BTC) سال 2022 را با روند نزولی به پایان می‌رساند، با این که دارایی بیش از 70 درصد از بالاترین قیمت تاریخ 69000 دلاری که در نوامبر سال 2021 تعیین شده بود، اصلاح شده است. قابل ذکر است، این ارز دیجیتال پرچم‌دار در حال ورود به سال جدید است که هنوز تحت تأثیر ارز غالب است. عوامل کلان اقتصادی در کنار پیامدهای حوادثی مانند سقوط بورس FTX.

بنابراین، عملکرد این دارایی در آغاز سال 2023 همچنان مورد توجه سرمایه گذاران است، زیرا بیت کوین همچنان دارای الگوی معاملات جانبی پایدار است.

در همین راستا، الگوریتم‌های یادگیری ماشین در وب‌سایت ردیابی دارایی دیجیتال PricePrediction پروژه می‌دهند که بیت کوین احتمالاً تحت اصلاحات بیشتری قرار خواهد گرفت تا در 31 ژانویه 2023 با قیمت 15532 دلار معامله شود. پیش‌بینی قیمت نشان‌دهنده افت حدود 7 درصدی قیمت بیت‌کوین در زمان انتشار است.

طبق پیش‌بینی 30 روزه، بیت‌کوین احتمالاً در اولین ماه سال 2023 دچار افت مداوم ارزش خواهد شد. با این حال، این ابزار پیش‌بینی می‌کند که بیت‌کوین به طور بالقوه می‌تواند در اولین روز سال 2023 با قیمت 16407 دلار معامله شود.

به طور قابل‌توجه، این پیش‌بینی شاخص‌های فنی مختلفی مانند باندهای بولینگر (BB)، میانگین‌های متحرک (MA)، واگرایی میانگین متحرک همگرایی (MACD)، شاخص قدرت نسبی (RSI) و غیره را در نظر می‌گیرد.

در زمان انتشار، قیمت بیت کوین همچنان در حال تثبیت بود و در 16565 دلار معامله شد و در 24 ساعت گذشته حدود 0.50 درصد افزایش داشت. در نمودار هفتگی، دارایی حدود 1.7 درصد اصلاح شده است.

حرکت قیمت بیت‌کوین در روزهای اخیر ناتوانی گاوها و خرس‌ها را در حرکتی مهیب در هر دو جهت برجسته کرده است. جیم ویکوف، تحلیلگر کیتکو نیوز، در مورد اقدام اخیر قیمت، خاطرنشان کرد که معامله گران منتظر جرقه ای در قیمت بیت کوین هستند.

معامله‌گران منتظر جرقه‌ای هستند تا در دوره‌ای که دوره معاملات تعطیلات آرام‌تر بوده، قیمت‌ها را شعله‌ور کند. نه گاوها و نه خرس‌ها مزیت فنی کوتاه‌مدتی ندارند، که حاکی از معاملات جانبی با دامنه محدودتر در روزهای آینده است. با شروع سال جدید به دنبال معاملات فعال تر باشید.

در جاهای دیگر، تحلیل تکنیکی بیت کوین در TradingView تحت تأثیر نزولی است، به طوری که خلاصه با احساس «فروش» در 14 همسو می شود، در حالی که میانگین متحرک برای «فروش قوی» در 13 است. نوسانگرها در 1 خنثی هستند.

پس از یک سال پرتلاطم 2022، بازیگران صنعت ارزهای دیجیتال نظرات مختلفی در مورد چشم انداز بیت کوین در سال جدید ارائه کردند. همانطور که توسط Finbold گزارش شده است، دیوید کمرر، مدیر عامل CoinLedger، یک نرم افزار مالیاتی رمزنگاری، معتقد است که بیت کوین احتمالاً در نیمه اول سال 2023 اصلاح بیشتری خواهد کرد و انتظار می رود پیامدهای سقوط FTX بیشتر گسترش یابد.

استفان ریستیک، یک ماینر ارز دیجیتال که BitcoinMiningSoftware.com را اداره می کند، پیشنهاد کرد که بیت کوین سال 2023 رکودی خواهد داشت. با این حال، او اشاره کرد که رویداد نصف شدن آینده در سال 2024 یک کاتالیزور حیاتی برای رشد صعودی در سال 2025 خواهد بود.

جالب اینجاست که Aurelien Ohayon، مدیر عامل پلتفرم خدمات استراتژی XOR، پیشنهاد کرد که بیت کوین می تواند در سال 2023 روند صعودی داشته باشد. در تحلیل او، این ارز دیجیتال از لحاظ تاریخی پس از چهار سال یک روند صعودی را تجربه کرده است و بازار نزولی معمولاً حدود یک سال ادامه دارد.

به گفته وینس پرینس، تحلیلگر معتبر رمزنگاری، بیت کوین در صورت پیروی از «چرخه کریسمس مبارک» به طور بالقوه تا سال 2026 می تواند به 1.8 میلیون دلار برسد. طبق این چرخه، بیت کوین طی سه سال گذشته در طول کریسمس به بالاترین حد تاریخی رسیده است و این روند افزایش یافته است. با وجود بازار نزولی در سال 2022 تکرار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *