چرا XRP یکی از مهمترین آلتکوین هاست؟

چرا XRP یکی از مهمترین آلتکوین هاست؟

پرونده Ripple vs. SEC تقریباً دو سال است که باقی مانده است.  پس از طرح دعوی حقوقی علیه آزمایشگاه های ریپل توسط SEC، این دو نهاد یکی از طولانی ترین دعواهای حقوقی را در فضای کریپتو تاکنون داشته اند.  با نزدیک شدن به پایان کار، جان ای. دیتون، موسس شرکت حقوقی آمریکایی، شرکت حقوقی دیتون، فاش کرد که حکم نهایی به طور کلی چقدر برای ارزهای دیجیتال مهم است.

دیتون در پاسخ به توییتی توسط کارآفرین آمریکایی و بیت‌کوین‌کننده معروف، جیسون ای. ویلیامز، اشاره کرد که پرونده SEC علیه XRP باعث می‌شود XRP در حال حاضر مهم‌ترین آلت‌کوین در فضای کریپتو باشد.  در توییت جیسون آمده است: «چرا XRP مهم است؟»  ذکر این نکته ضروری است که Deaton نیز در پرونده XRP دخالت دارد.

 SEC استدلال می کند که XRP (سکه بومی ریپل) به عنوان یک امنیت طبقه بندی می شود و ادعا می کند که Ripple Labs و دو مدیر اجرایی شرکت از فروش توکن بدون رعایت الزامات لازم سود برده اند و اقدامات کافی برای ثبت آن به عنوان یک اوراق بهادار انجام داده اند.

 دیتون خاطرنشان کرد که اگر حکم نهایی در مورد این پرونده علیه آزمایشگاه های ریپل صادر شود، برای همه آلت کوین های دیگر محکوم به عذاب خواهد بود، زیرا آنها همچنین می توانند توسط SEC به عنوان “اوراق بهادار ثبت نشده” طبقه بندی شوند و هر حکم بعدی توسط یک دادگاه آمریکایی، به عنوان قضاوت در نظر گرفته شود.  برخى از پرونده ها متاثر از احكام گذشته در مورد مسائل مشابه است.

 دیتون می‌گوید این کابوسی است که اکثر آلت‌کوین‌ها احتمالاً با این کابوس مواجه خواهند شد که تصور کنیم کنگره شفافیت قانونی در مورد ارزهای دیجیتال ارائه نمی‌کند که موقعیت طبقه دارایی را در بازار مالی عمومی مشخص کند.

 SEC اخیراً درخواست کرده است که شهادت کارشناسان توسط ریپل را محدود کند

 در دسامبر سال 2020، کمیسیون بورس و اوراق بهادار شکایتی را علیه آزمایشگاه ریپل و دو تن از مدیران آن تنظیم کرد.  اغلب اوقات، زمانی که SEC شکایتی علیه نهادهای رمزنگاری ارائه می‌کند، شرکت‌ها تسلیم خواسته‌های نهاد نظارتی می‌شوند و جریمه‌های اعمال‌شده را می‌پردازند.  آزمایشگاه ریپل تصمیم گرفته است به جای آن به محاکمه برود.

 این محاکمه تقریباً دو سال است که با شواهد جدید و استدلال های واضح تر به طور دوره ای توسط هر دو طرف درگیر ارائه شده است.  این دعوا تاثیرات نامطلوبی بر XRP داشته است: صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال به دلیل این دعوا، سکه را از فهرست حذف کردند.

 اخیراً، SEC درخواست کرد تا شهادت ده شخصیت ارائه شده توسط ریپل لبز را حذف کند – اقدامی که جامعه ارزهای دیجیتال معتقد است با هدف تحت فشار قرار دادن تیم دفاعی است.  علیرغم این نبرد، XRP جایگاه خود را به‌عنوان 10 ارز دیجیتال بر اساس ارزش‌گذاری بازار حفظ کرده است.  در حال حاضر با 0.34 دلار معامله می شود که در 7 روز گذشته 7 درصد رشد داشته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 1 =