کاردانو آماده برگشت به 1 دلار است!

فورک جدید کاردانو vasil

کاردانو آماده برگشت به 1 دلار است!

هارد فورک واسیل نزدیک است. چارلز هاسکینسون، مدیر عامل و بنیانگذار IOG، شرکتی که پشت کاردانو را می گیرد، روز جمعه زمانی را فاش کرد که احتمالاً هارد فورک Vasil با تاخیر طولانی شروع می شود. این به عنوان یک خبر خوب برای طرفداران ADA دیده می شود، هاسکینسون انتظار دارد که این ارتقا در ماه آینده در شبکه اصلی اجرا شود.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود و همه باگ ها برطرف شده باشند، هارد فورک واسیل باید در هفته های آینده فعال شود.

در جریان پخش زنده جمعه، چارلز هاسکینسون به ‌روزرسانی مختصری از ارتقای Vasil را به اشتراک گذاشت که به نام ریاضی‌دان بلغاری و حامی کاردانو، Vasil Dabov، که اخیراً از دنیا رفت، نامگذاری شده است. هاسکینسون خاطرنشان کرد که همه چیز به سرعت در حال حرکت است. هم توسعه‌ دهندگان و هم جامعه هنوز در حال انجام آزمایش‌های کامل هستند و کار یکپارچه ‌سازی و زیرساخت خوب به نظر می‌رسد. علاوه بر این، هیچ باگ بزرگی وجود ندارد، فقط باگ های کوچکی در بک لاگ وجود دارد، که هیچ کدام مسدود کننده هارد فورک نیستند.

طبق داده‌های PoolTool، Stake Pool Operators (SPOs) که آخرین نسخه 1.35.3 را اجرا می‌کنند، اکنون 55 درصد از تولید بلوک ‌های شبکه اصلی را در دوره کنونی تشکیل می‌دهند. این بیش از نیمی از 75٪ مورد نیاز برای فعال کردن Vasil در شبکه اصلی Cardano است.

هاسکینسون تخمین می ‌زند که ارتقا در ماه سپتامبر انجام می‌شود مگر اینکه تیم در طول مسیر با کندی قابل توجهی مواجه شود. قابل ذکر است، تصمیم نهایی در مورد تاریخ دقیق با مشورت جامعه توسعه dapp و توسعه دهندگان شبکه گرفته خواهد شد.

هارد فورک Vasil، مورد انتظارترین ارتقاء بلاک چین کاردانو از زمانی است که آلونزو در سپتامبر گذشته فعال شد. این بهبودهای شبکه محوری را معرفی می کند که اندازه تراکنش ها را کاهش می دهد، بنابراین توان عملیاتی شبکه را افزایش می دهد و کارمزد تراکنش ها را کاهش می دهد. همچنین امیدواریم که این ارتقا مشکل همزمانی را که به شدت مقیاس‌پذیری برنامه‌های غیرمتمرکز در Cardano را مختل کرده است، بهبود بخشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 3 =