کاهش قیمت دوج کوین پس از پرسش ایلان ماسک در مورد کنارگیری از توییتر

کاهش قیمت دوج کوین پس از پرسش ایلان ماسک در مورد کنارگیری از توییتر

روز دوشنبه، قیمت Dogecoin (DOGE) پس از اینکه ایلان ماسک میلیاردر از کاربران توییتر خود پرسید که آیا باید از سمت ریاست پلتفرم محبوب رسانه های اجتماعی کناره گیری کند، کاهش یافت.

این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته 2.2 درصد کاهش یافته است. برای مقایسه، قیمت بیت کوین در مدت زمان مشابه تنها 0.6 درصد کاهش یافته است.

سکه میم به توییت‌ها و نظرات ماسک بسیار حساس است، بنابراین جای تعجب نیست که DOGE با ارسال توییت توسط میلیاردر بحث‌برانگیز ضربه خورد.

ماسک بارها در مورد ارز دیجیتال میم توییت کرده است و در عین حال در مصاحبه های مختلف اشتیاق خود را برای پتانسیل Dogecoin ابراز کرده است. مدیر عامل تسلا نیز شخصاً دارای رمزارز میم است.

پس از عملکرد ضعیف تقریباً در تمام سال 2022، Dogecoin در نهایت به دلیل خرید توییتر توسط ماسک، یک رالی وحشی را تجربه کرد. با این حال، پس از اینکه پلتفرم رسانه های اجتماعی برنامه خود را برای یکپارچه سازی کیف پول های ارزهای دیجیتال کنار گذاشت، این میم کوین ضربه خورد.

به نظر می رسد که دوران حضور ماسک در توییتر ممکن است پس از یک رشته بحث و جدل به پایان برسد. در زمان انتشار، اکثریت افرادی که به نظرسنجی اخیر او پاسخ دادند، خواهان رفتن او هستند و ماسک گفته است که اگر این کار را انجام دهند، کناره‌گیری خواهد کرد. بیش از 58 درصد از پاسخ‌دهندگان به «بله» رأی دادند، که نشان می‌دهد از اواخر اکتبر که کنترل شرکت را به دست گرفت، از عملکرد او ناراضی هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *