هک شدن NFT های ردیت

کلاهبرداران NFT های جعلی Reddit را پخش می کنند

OpenSea مجموعه‌ای از NFT‌ های تقلبی Reddit را که ظاهراً برای سوء استفاده از هیاهوی ایجاد شده توسط حمله غول رسانه‌های اجتماعی به Web3 است، حذف کرده است.

محبوبیت آواتار های رسمی NFT کلکسیونی Reddit در این ماه به طرز چشمگیری افزایش یافت و حجم تراکنش روزانه رکورد جدیدی را در روز یکشنبه با بیش از 2 میلیون دلار ثبت کرد.

NFT های Reddit امتیازات خاصی را ارائه می دهند ، اما بزرگترین امتیاز آن به کاربران امکان می دهد آواتارهای نمایشگر خود را داشته باشند (تصاویر نمایه) و آنها را از طریق بازارهایی مانند OpenSea تجارت کنند.

اما این پلتفرم تاکنون حداقل به یک مجموعه NFT تقلبی اجازه داده است، که تصاویر آن ظاهراً با کلیک راست ذخیره شده است ، با توکن‌ های قانونی قابل مشاهده از طریق صفحه رسمی کلکسیون‌ های OpenSea Reddit برای حداقل 24 ساعت ترکیب شود.

این کلاهبردار با استفاده از پلتفرم NFT Genesis Airdrop در 25 اکتبر، توانست صفحه ردیت Opensea را با توکن های ERC-721 ضرب شده و ایردراپ شده خود پر کند.

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین هالبورن به Blockworks گفت: توکن‌ها در زیر برگه جمع‌آوری شده Reddit ظاهر می‌شوند، جایی که ممکن است با نسخه اصلی اشتباه گرفته شده باشند.

برگه جمع آوری در OpenSea منعکس کننده NFT هایی است که یک کیف پول خاص خریداری یا به عنوان انتقال دریافت کرده است. برگه ‘ایجاد شده’ NFT هایی را نشان می دهد که توسط یک حساب خاص ایجاد یا ساخته شده اند.

هالبورن گفت که آنها به طور بالقوه آدرس اصلی کلاهبردار را شناسایی کرده اند که تقریباً 4500 دلار در دارایی های مختلف دارد. شرکت نتوانست آدرس را به طور قطع پیوند دهد.

رقم کل مبلغ سرقت شده مشخص نیست. سخنگوی OpenSea از اظهار نظر خودداری کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *