نماینده کنگره آمریکا بیت کوین

کنگره آمریکا: بیت کوین هیچ ارزش اجتماعی ندارد! 

نماینده کنگره ایالات متحده: بیت کوین هیچ ارزش اجتماعی ندارد و فقط برای فرار مالیاتی مناسب است.

برد شرمن، نماینده کنگره ایالات متحده از کالیفونیا، بار دیگر بیت کوین (BTC) را به شدت مورد انتقاد قرار داد و اظهار داشت که این ارز دیجیتال پرچمدار هیچ ارزش اجتماعی ندارد و دلیل آن فقدان ارزش و توانایی ذاتی برای تسهیل جرم است.

شرمن در طی مصاحبه ای با CNBC در 10 سپتامبر، پتانسیل بیت کوین برای تبدیل شدن به یک ارز آینده را رد کرد و اظهار داشت که این بیت کوین تنها مزیتی نسبت به دلار دارد زیرا می تواند به جنایاتی مانند فرار مالیاتی کمک کند. او همچنین پیشنهاد کرد که بیت کوین هیچ پشتوانه ای برای کمک به بهبود اقتصاد ندارد.

«فرض کنید که (بیت کوین) تبدیل به یک ارز شود. در این صورت، تنها به این دلیل است که می تواند برای برخی از بازارهای بسیار بزرگ، به ویژه بازار فرار مالیاتی، از دلار رقابت کند و به همین دلیل ارزش اجتماعی ندارد. ما می خواهیم مردم در دارایی هایی سرمایه گذاری کنند که اقتصاد آمریکا را بسازد.»

جالب اینجاست که شرمن، که برای غیرقانونی کردن بیت کوین فشار می آورد، اعتراف کرد که در حال حاضر ممنوعیت این دارایی تقریبا غیرممکن است، اما خاطرنشان کرد که با مقررات، دولت می تواند مقداری کنترل را دوباره به دست آورد.

«نکته مهم این است که قوانین شناخت مشتری و ضد پولشویی خود را بر کریپتو تحمیل کنید. وقتی مشخص شد که این قوانین وضع می‌شوند، کریپتو تنها چیزی را که آرزوی آن را دارد از دست می‌دهد و آن رقابت موفقیت‌آمیز با دلار با داشتن مزیت نسبت به دلار است.»

به گفته این قانونگذار، اگر بیت کوین با موفقیت تنظیم شود، ممکن است بخشی از علاقه خود را از دست بدهد زیرا این قوانین ناتوانی دارایی را در برابر دلار آشکار می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *