گزارش بازار بورس 7 مهر

گزارش بازار

🔥#گزارش_بازار
🔰1400/07/07

آخرین روز کاری هفته در حالی پایان یافت که شاخص کل با افزایش 0.81 درصدی به سطح یک میلیون و 437 هزار واحد و شاخص هم وزن با افزایش 0.3 درصدی به سطح 420 هزار واحد رسیدند.
بازار سرمایه طی روزهای گذشته نوسان‌های مختلفی را تجربه کرده است. بررسی های صورت گرفته نشان می دهد طی این مدت اگر شاخص بورس در بعضی از روزها افت هم کرده باشد و باعث خروج سرمایه‌های حقیقی از گردونه معاملات سهام شده باشد، اما بیرون رفتن وجه نقد از بازار سهام به جای آنکه به بازارهای موازی منتقل شود، در حساب کارگزاری‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری باقی مانده و منتظر فرصتی برای ورود مجدد است.

افزایش قیمت گاز و نفت ، محرک رشد و تقاضا در نمادهای شیمیایی به خصوص اوره متانول و پلیمری ها بود.

ارزش معاملات بورس 6.7 میلیارد تومان بود.
.
امروز نمادهای گروه #بانکی همچون” وبصادر، وبملت و وتجارت” در ابتدا با افزایش عرضه مواجه شدند اما رفته رفته با بهبود نسبی تقاضا معاملات متعادل و مثبتی را پشت سر گذاشتند.

در گروه #فلزات اساسی معاملات ” فولاد و فملی” نیز با افزایش تقاضا مواجه شدند و با قیمتهای پایانی مثبت به استقبال هفته آتی رفتند.

نمادهای گروه #پالایشگاهی معاملات متعادلی را پشت سر گذاشتند.

در گروه خودرویی معاملات نمادهای “خودرو ” و “خساپا” با قیمت پایانی مثبت 0.65 و 1.24 درصد به پایان رسیدند.

بازار های #جهانی 👇🏻

#مس هم اکنون در محدوده 9218 دلار معامله می شود. روی به 3064 و هر انس #طلا به 1743 دلار رسیده است. هر بشکه #نفت برنت در محدوده 77.84 دلار معامله می‌شود و قیمت نفت خام WTI نیز به 74.73 دلار در هر بشکه رسیده است.

 

#دلار 👇🏻

بررسی امروز بازارهای موازی نیز نشان میدهد که نرخ هر دلار آمریکا در محدوده 28 هزار و 200 تومان معامله می‌شود.

#صرافی ملی ایران نرخ دلار را 27 هزار و 693 تومان اعلام کرد.

قیمت #سکه نیز حدود 12 میلیون و 73 هزار تومان گزارش شده است.

#اخبار 👇🏻

– موضوع کشف ماینر در ساختمان بورس تهران در دستور کار کمیته رسیدگی به تخلفات قرار گرفته است.

– طی شهریور ماه ۱۶۶.۱ هزار سرمایه گذار اقدام به ثبت نام در سامانه سجام کردند و تعداد احراز هویت شده‌ها نیز به ۲۲۲.۷ هزار نفر رسید.

-بانک گلدمن ساکس آمریکا اخیرا پیش بینی خود برای قیمت نفت در پایان سال 2021 را افزایش داد و اعلام کرد طی ماه‌های آینده قیمت نفت برنت به 90 دلار در هر بشکه خواهد رسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =