گلدمن ساکس و وام های با پشتوانه بیت کوین

گلدمن ساکس و وام های با پشتوانه بیت کوین دارا صدهزاری

بانک سرمایه گذاری جهانی گلدمن ساکس گزارش می دهد که اولین وام خود را با پشتوانه ارزهای دیجیتال ارائه کرده است.  وام نقدی توسط بیت کوین متعلق به وام گیرنده وثیقه شد.  سخنگوی گلدمن ساکس توضیح داد که این معامله به دلیل ساختار و مدیریت ریسک 24 ساعته برای بانک سرمایه گذاری جالب است.

بلومبرگ روز پنجشنبه گزارش داد، بانک سرمایه گذاری جهانی گلدمن ساکس اولین وام نقدی خود را با پشتوانه بیت کوین (BTC) ارائه کرده است.

 سخنگوی بانک به این نشریه توضیح داد که تسهیلات وام‌دهی تضمین‌شده به وثیقه بیت‌کوین که متعلق به وام‌گیرنده است، وام داده است.  او همچنین خاطرنشان کرد که این معامله به دلیل ساختار و مدیریت ریسک 24 ساعته برای گلدمن ساکس جالب بود.

 گلدمن ساکس به طور فزاینده‌ای نسبت به ارزهای رمزنگاری شده دوستانه بوده است.  در ماه مارس، بانک سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال، متاورس و دیجیتالی شدن را در صفحه اصلی خود به نمایش گذاشت.  این شرکت متاورس را یک فرصت 8 تریلیون دلاری می داند.

 بانک سرمایه گذاری جهانی در مارس سال گذشته میز معاملات بیت کوین خود را بازگرداند.  در ماه مه، به طور رسمی یک تیم معاملاتی ارزهای دیجیتال ایجاد کرد و تجارت مشتقات بیت کوین را راه اندازی کرد.  در ماه ژوئن، گلدمن ساکس میز معاملات ارزهای دیجیتال خود را گسترش داد تا شامل معاملات آتی اتر (ETH) و گزینه‌ها شود.  در ماه مارس سال جاری، این بانک اولین تراکنش رمزنگاری OTC خود را انجام داد.

 گلدمن ساکس در ژانویه اعلام کرد که قیمت بیت کوین می تواند به 100 هزار دلار برسد.  تحلیلگر بانک توضیح داد: «بیت کوین ممکن است کاربردهایی فراتر از صرفاً «ذخیره ارزش» داشته باشد، و افزود که «بازارهای دارایی دیجیتال بسیار بزرگتر از بیت کوین هستند».

 وام های با پشتوانه بیت کوین محبوبیت بیشتری پیدا می کنند.  شرکت نرم‌افزاری Microstrategy که در فهرست نزدک قرار دارد، اخیراً یک وام ۲۰۵ میلیون دلاری از بانک Silvergate دریافت کرده است که توسط ذخایر بیت‌کوین این شرکت پشتیبانی می‌شود.  Microstrategy از این وام برای خرید بیت کوین اضافی برای خزانه شرکت خود استفاده کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =