یوروسیستم به‌دنبال مشارکت با شرکت‌های مالی برای ایجاد یورو دیجیتال است

یوروسیستم به‌دنبال مشارکت با شرکت‌های مالی برای ایجاد یورو دیجیتال است داراصدهزاری

مرجع پولی منطقه یورو، یوروسیستم، به دنبال جذب شرکت‌های مالی است که مایل به توسعه راه‌حل‌های اولیه برای یورو دیجیتال هستند.  این طرح قرار است امسال یک «تحریر نمونه‌سازی اولیه» برای آزمایش تراکنش‌های پشتیبان توسعه‌یافته توسط تنظیم‌کننده انجام شود.

یورو سیستم برای انتخاب ارائه دهندگان Front-End برای پروژه یورو دیجیتال

 در چارچوب تحقیقات در حال انجام در مورد انتشار احتمالی ارز دیجیتال یورو، یوروسیستم قصد دارد آزمایشی را انجام دهد که از جمله اهداف دیگر، تراکنش‌های سرتاسری را با ارز دیجیتال بانک مرکزی بانک مرکزی اروپا آزمایش می‌کند.

 این مرجع متشکل از بانک مرکزی اروپا و بانک‌های مرکزی اعضای منطقه یورو، به دنبال طرف‌هایی است که علاقه‌مند به ارائه نمونه‌های اولیه برای آزمایش‌ها هستند.  تراکنش‌ها از نمونه اولیه خود شروع می‌شوند و از طریق رابط به قسمت پشتی پردازش می‌شوند که هر دو توسط یوروسیستم توسعه یافته‌اند.

 از ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت، بانک‌ها و سایر شرکت‌های مرتبط دعوت شده‌اند تا به‌عنوان ارائه‌دهنده پیشانی راه‌حل‌های فنی طراحی‌شده برای تسهیل پرداخت‌های دیجیتالی یورو شرکت کنند.  آخرین مهلت برای درخواست آنها 20 می است. تمرین نمونه سازی قرار است در ماه اوت آغاز شود و ممکن است تا سه ماهه اول سال 2023 ادامه یابد.

 در این اطلاعیه به تفصیل، هدف جمع آوری مجموعه ای از ارائه دهندگان فرانت اند است که یوروسیستم با آنها در توسعه نمونه های اولیه با کاربر همکاری خواهد کرد.  این مرجع از شرکت کنندگان بالقوه دعوت می کند تا موارد استفاده از نمونه های اولیه خود را توضیح دهند.  سپس تعداد محدودی از ارائه‌دهندگان، حداکثر پنج ارائه‌دهنده یوروسیستم، انتخاب خواهند شد.

 آنها قراردادهایی را با مقامات مالی منطقه یورو امضا خواهند کرد و انتظار می رود که توسعه نمونه اولیه را سازماندهی کنند.  در طول این فرآیند، ارائه‌دهندگان می‌توانند بازخورد خود را در مورد رابط Eurosystem و زیرساخت‌های back-end، از جمله با ارائه الزامات داده خاص برای پشتیبانی از یک مدل تجاری خاص، به اشتراک بگذارند.

 پروژه راه اندازی نسخه دیجیتالی ارز مشترک اروپایی در اکتبر سال گذشته وارد مرحله تحقیقاتی خود شد.  در ماه فوریه، اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه کمیسیون اروپا در حال برنامه ریزی برای ارائه لایحه ای است که پایه های قانونی این ارز را در اوایل سال آینده تعیین می کند.  فابیو پانتا، یکی از اعضای هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا، اخیرا اعلام کرد که این بانک تلاش های خود را بر یورو دیجیتال متمرکز کرده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 8 =