یورو دیجیتال

یورو دیجیتال برای تسویه اوراق بهادار در نظر گرفته شده است

بانک مرکزی اروپا (ECB) از یورو دیجیتال برای اهداف عمده فروشی استفاده خواهد کرد. فابیو پانتا، عضو هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا، این اظهارات را در سمپوزیوم پرداخت ها و تسویه اوراق بهادار در اروپا، در 26 سپتامبر بیان کرد.

پانتا در مورد استفاده از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) برای استفاده عمده فروشی گفت که اغلب سردرگمی وجود دارد. وی خاطرنشان کرد که CBDC های عمده فروشی برای دهه ها وجود داشته اند و زیرساخت های دیجیتال کارآمد برای تسویه تراکنش های بین بانک ها با پول بانک مرکزی فراهم کرده است.

وی از CBDC های عمده فروشی به عنوان تسویه نقل و انتقالات بین بانکی و معاملات عمده فروشی مرتبط در ذخایر بانک مرکزی یاد می کند. او سپس به تفاوت CBDC های عمده فروشی و خرده فروشی اشاره می کند، قبل از اینکه نحوه مدرن سازی سیستم های پرداخت عمده فروشی را شرح دهد.

راه حل چالش مدرنیزاسیون، فناوری دفتر کل توزیع شده است. با این حال، او بیان می‌کند که آزمایش‌ها باید ثابت کنند که این فناوری مزایای تبلیغاتی خود را ارائه می‌کند.

بانک مرکزی اروپا با شرکت های خارجی همکاری خواهد کرد تا نمونه سازی رابط های کاربر را برای یورو دیجیتال آغاز کند. این بانک در اواسط سپتامبر اعلام کرد که در حال همکاری با پنج شرکت برای توسعه رابط های کاربری بالقوه برای ارز است.

هدف از نمونه‌سازی آزمایشی این بود که فناوری پشت یورو دیجیتال چقدر با نمونه‌های اولیه توسعه‌ یافته توسط شرکت‌ها ادغام می‌شود. انتظار نمی رود که این نمونه های اولیه در مراحل بعدی پروژه مورد استفاده قرار گیرند.

انتظار می رود نمونه سازی تا سه ماهه اول سال 2023 به پایان برسد. این نمونه بر روی موارد استفاده خاص مانند پرداخت های تجارت الکترونیک تمرکز خواهد کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *