۳.۴میلیون دلار توکن GMX طی یک حمله فیشینگ از دست رفت

۳.۴میلیون دلار توکن GMX طی یک حمله فیشینگ از دست رفت

۳.۴میلیون دلار توکن GMX طی یک حمله فیشینگ از دست رفت

یک کاربر دیفای ۳.۴میلیون دلار توکن GMX را طی یک حمله فیشینگ از دست داد.

یک کاربر DeFi 3.4 میلیون دلار از توکن های GMX را در یک حمله فیشینگ آشکار از دست داد.
تحلیلگران امنیتی می گویند یک عامل مخرب توانست کاربر را فریب دهد تا یک تراکنش مخرب را تأیید کند.

یک کاربر ناشناس DeFi قربانی یک حمله فیشینگ شد و 3.4 میلیون دلار در GMX، رمز اصلی پروتکل تجاری غیرمتمرکز GMX از دست داد. سپس توکن ها در بازار آزاد فروخته شدند.

یکی از مدیران گروه تلگرامی GMX با تایید این حادثه فیشینگ، تصریح کرد که این حادثه هیچ ارتباطی با هیچ گونه مشکل امنیتی در خود پلتفرم GMX ندارد. هنگامی که از آنها پرسیده شد که چگونه مطمئن بودند که یک هک رخ داده است، یکی از مدیران گروه گفت که تیم در تماس مستقیم با قربانی حمله بود.

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که مهاجم در ساعت ۷ بعدازظهر به وقت محلی در تاریخ ۳ ژانویه شروع به برداشت وجوه از کیف پول قربانی کرده است. تحلیلگران امنیتی PeckShield تخمین می‌زنند که مهاجم GMX به ارزش حدود ۳.۴ میلیون دلار را به آدرس دیگری ارسال کرده و آن‌ها را با اتر تعویض کرده است. این وجوه دزدیده شده به شبکه اصلی اتریوم در آدرسی که گمان می‌رود متعلق به هکر است، متصل شد.
چنین حملات فیشینگ به طور فزاینده ای در فضای کریپتو رایج می شوند. آنها همچنین یک نگرانی بزرگ هستند زیرا امضای تنها یک امضای مخرب ممکن است منجر به از دست رفتن تمام دارایی های ذخیره شده در کیف پول شود. اوایل امروز، یک هکر در یک حمله فیشینگ که نیکیل گوپالانی، مدیر عملیاتی RTFKT را هدف قرار داد، حدود 175000 دلار NFT دزدید، در حالی که یکی دیگر از کاربران کریپتو چهار NFT CryptoPunk به ارزش بیش از 330،000 دلار را از دست داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − ده =