10 پروژه وب3 برای سرمایه گذاری در 2022

10 پروژه وب3 برای سرمایه گذاری در 2022 دارا صدهزاری

وب 3.0 چیست؟

به لطف اولین گام در اینترنت، کاربران به اطلاعات و داده های پیامکی از طریق خدمات Web1 دست یافتند. فناوری‌های 3G و پروژه‌های رسانه‌های اجتماعی جریان Web2 را آغاز کردند و کاربران اطلاعات، عکس‌ها، فیلم‌ها، نظرات خود را به اشتراک گذاشتند. در پروژه های Web3، می توانید وب های شخصی خود را ایجاد کنید و از تجربیات غیرمتمرکز اینترنت استفاده کنید. بنابراین، استفاده از آن نیازمند ابزارها و مواردی مانند اوراکل، ذخیره‌سازی، پلتفرم‌های استریم، سیستم‌های پرداخت و غیره است. وب 3.0 نسل سوم اینترنت است که در آن برنامه ها و وب سایت ها اطلاعات را به روشی بسیار شبیه انسان پردازش می کنند.
پروتکل‌های غیرمتمرکز، بلوک‌های پایه فناوری ارزهای دیجیتال و بلاک چین هستند که وب 3 از طریق آنها کار می کند. در این مقاله تیم آموزشی دارا صدهزاری به بررسی و معرفی 10 پروژه وب 3 برای سرمایه گذاری در سال 2022 می پردازد.

1. هلیوم (HNT)

5G، فناوری‌های هات‌اسپات و اینترنت اشیا (IoT) همراه با متاورس و سیستم‌های مبتنی بر بلاک چین، از پروژه‌های پرمخاطب در آینده خواهند بود.

هلیوم یک شبکه غیرمتمرکز است که توسط بلاکچین برای دستگاه‌های اینترنت اشیا یا IoT با استفاده از الگوریتم اثبات پوشش داده می‌شود.
با هلیوم، کاربران می‌توانند زیرساخت‌های بی‌سیم غیرمتمرکز را در هر مقیاسی بسازند. این امر به دستگاه‌های کم‌مصرف اجازه می‌دهد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و داده‌ها را از طریق شبکه‌ای متشکل از گره‌هایی به نام هات‌اسپات انتقال دهند. هات اسپات ها به عنوان ماینر نیز عمل می کنند. کاربران هم گره های شبکه را اداره می کنند و هم HNT را استخراج می کنند.(که ارز دیجیتال اصلی شبکه هلیوم است)

10 پروژه وب3 برای سرمایه گذاری در 2022دارا صدهزاری

2. چین لینک (LINK)

اوراکل یکی از مهم ترین پارامترها برای دستیابی به داده های دقیق، سریع و صحیح برای استفاده در پلتفرم های Web3 است. چین لینک فناوری سازگار با بسیاری از پروژه های رمزنگاری است و خدمات اوراکل فوری ارائه می دهد.(مخصوصاً به پلتفرم های Defi، NFT و صرافی ها) Chainlink یک شبکه غیرمتمرکز ساخته شده بر روی اتریوم است که ایجاد قراردادهای هوشمند بر اساس داده های دنیای واقعی را آسان می کند و می تواند با هر بلاک چین ادغام شود. به همین دلیل است که به یک پلت فرم پر استفاده برای خدمات اوراکل تبدیل شده است.
سکه اصلی چین لینک، LINK است که اخیراً شاهد افزایش تقاضا در مارکت بوده است. چین لینک 70 درصد از ارزش بازار کل پروژه اوراکل را تشکیل می دهد.

10 پروژه وب3 برای سرمایه گذاری در 2022 دارا صدهزاری

3.فایل کوین (FIL)

داده ها نیز یکی از مهم ترین پارامتر اوراکل های Web3 هستند. Filecoin به همراه Arweave، Sia Coin و Storj رهبر بازار در میان سایر پروژه های ذخیره سازی است. فایل کوین یک شبکه ذخیره سازی همتا به همتای غیرمتمرکز است که در آن کاربران می توانند با اجاره فضای روی هارد دیسک رایانه های خود، توکن این پلتفرم را به دست آورند. یکی از مزایای اصلی Filecoin این است که می تواند دارایی های دیجیتال مانند هنر یا موسیقی را در توکن های غیر قابل تعویض(NFT) ذخیره کند.
هر کسی می تواند یک تامین کننده ذخیره سازی در شبکه Filecoin باشد. تنها چیزی که نیاز دارید دسترسی به اینترنت و فضای کافی دیسک است. هرچه فضای ذخیره بیشتری در اختیار شبکه Filecoin قرار دهید، کارمزد تراکنش ها و توکن های بیشتری می توانید کسب کنید.

10 پروژه وب3 برای سرمایه گذاری در 2022 دارا صدهزاری

4. تتا (THETA)

تتا یک شبکه بلاک چین غیرمتمرکز است که به طور خاص برای پخش ویدئو ساخته شده است. هدف تتا به عنوان یک شبکه همتا به همتا، تسهیل انتقال ویدئو برای کاربران، با گره‌های اعتبارسنجی سازمانی از سونی، گوگل، سامسونگ و سایر شرکت‌ها است. تتا برای دسترسی به پلتفرم‌های مبتنی بر Web3 ایجاد شده است.

10 پروژه وب3 برای سرمایه گذاری در 2022 دارا صدهزاری

5. بیت تورنت (BTT)

BitTorrent با بیش از 2 میلیارد کاربر و 200 میلیون کیف پول، یک پلتفرم پیشرو برای اشتراک گذاری فایل همتا به همتا است و برای مک، اندروید، ویندوز و غیره دارای نرم افزار است. خود را به عنوان بزرگترین شبکه توزیع شده جهان معرفی می کند و پخش و بارگیری امن را برای محصولات تورنت فراهم می کند. طبق گفته CoinMarketCap، کاربران می‌توانند با پرداخت هزینه، عضویت‌ خود را ارتقا دهند تا از مزایایی مانند قابلیت‌های شبکه خصوصی مجازی و حذف تبلیغات استفاده کنند.

10 پروژه وب3 برای سرمایه گذاری در 2022 دارا صدهزاری6. پولکادات (DOT)

Polkadot انتقال هر گونه دارایی یا داده را از طریق بلاک چین امکان پذیر می کند. خدمات این پروژه به توکن ها محدود نمی شود. با پولکادات، کاربران می توانند با چندین بلاک چین در شبکه بومی همکاری کنند. چیزی که پولکادات را از شبکه‌های رقیب مانند اتریوم متمایز می‌کند این است که پاراچین‌ها منحصربه‌فرد و مستقل هستند، اما می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. (یک عملکرد حیاتی برای وب 3.0)

10 پروژه وب3 برای سرمایه گذاری در 2022 دارا صدهزاری

7. بت (Basic Attention Token)

BAT پروژه ای برای کسب درآمد از طریق تماشا تبلیغات برای کاربران است.BAT یک پلت فرم تبلیغات دیجیتال مبتنی بر بلاک چین را تقویت می کند که محتوا را از طریق مرورگر Brave ارائه می دهد. تبلیغ‌کنندگان هزینه کمپین‌های تبلیغاتی خود را با استفاده از BAT پرداخت می‌کنند و مقداری از BAT که پرداخت می‌ شود به عنوان پاداشی برای مشاهده تبلیغات بین کاربران توزیع می‌شود. BAT از حریم خصوصی کاربران محافظت می کند، اما تبلیغ کنندگان می توانند کاربران را هدف قرار دهند تا اثربخشی تبلیغات آنها را به حداکثر برسد.

10 پروژه وب3 برای سرمایه گذاری در 2022 دارا صدهزاری8. سیاکوین (SC)

Siacoin یک پلتفرم دیجیتالی همتا به همتا است که در آن کاربران می‌توانند برای اجاره فضای ذخیره‌سازی ابری خود به هاست‌ها پول پرداخت کنند. اطلاعات کاربران در 30 بخش رمزگذاری شده است که هر کدام در هاست متفاوتی آپلود می شوند. اسکای نت(توسعه دهنده سیا)  چندین پروژه از جمله استریم رسانه ای مبتنی بر Cloud، تحویل محتوا و به اشتراک گذاری فایل را ذر دست اقدام دارد.

10 پروژه وب3 برای سرمایه گذاری در 2022 دارا صدهزاری9. فلاکس (FLUX)

Flux ساخته شده است تا به توسعه دهندگان کمک کند تا برنامه های Web 3.0 را ایجاد کنند و آنها را همزمان در شبکه های مختلف مستقر کنند. همچنین می توان از آن برای ایجاد پروژه های غیرمتمرکز استفاده کرد. Flux یک طراحی اوراکل با زیرساختی منحصراً غیرمتمرکز ارائه می‌کند که به کاربران امکان می‌دهد به داده‌ها در زنجیره و خارج از زنجیره دسترسی داشته باشند.

10 پروژه وب3 برای سرمایه گذاری در 2022 دارا صدهزاری10.گرف (GRT)

Graph یک سیستم نمایه سازی است که می تواند برای سازماندهی داده های زنجیره بلوکی استفاده شود که می تواند توسط اعضا قابل فیلتر و جستجو است. این پروژه هم یک پروتکل نمایه سازی بلاک چین سطح پایین و هم یک دفتر کل رمزنگاری سطح بالا است که بر اساس آن پروتکل ساخته شده است.

10 پروژه وب3 برای سرمایه گذاری در 2022 دارا صدهزاری

 

شما می توانید برای آشنایی بیشتر با مفاهیم وب 3 و سرمایه گذاری در پروژه هایی با پتانسیل رشد از دوره کریپتو پرو دارا صدهزاری استفاده کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 11 =