خروج 141 میلیون دلاری سرمایه از بازار بیت کوین

خروج 141 میلیون دلاری سرمایه از بازار بیت کوین

خروج 141 میلیون دلاری سرمایه از بازار بیت کوین؛ نشانه خرسی بودن شرایط از نظر سازمان‌ها

بنابر گزارش هفتگی جریان سرمایه در دارایی‌های دیجیتال که توسط CoinShares در تاریخ 7 ژوئن منتشر شد، سرمایه‌گذاران سازمانی طی هفته گذشته 141 میلیون دلار از بازار بیت کوین خارج کردند و این رقم همچنان رو به رشد است.

طبق داده های بدست آمده، سازمان های زیادی با ریزش سنگین بازار رمزارزها در ماه می حدود 100 میلیون دلار سرمایه خود طی 10 تا 16 ام این ماه خارج کردند. حجم معاملات بیت کوین نیز افت چشمگیری داشته که این رقم در هفته اول ماه ژوئن در مقایسه با متوسط هفتگی در ماه می 62 درصد کاهش داشته است.

گرچه به نظر می‌رسد شرایط بیت کوین در حال حاضر خرسی است اما به گفته CoinShares، سرمایه خروجی کمتر از یک دهم سرمایه ورودی در سال 2021 بوده؛ در حقیقت تنها 8.3 درصد از جریان خالص ورودی به این بازار در سال جاری میلادی خارج شده که در مقایسه با جریان خروجی در اوایل سال 2018 همچنان ناچیز است. از آغاز سال 2021 بیش از 4.2 میلیارد دلار سرمایه وارد بازار بیت کوین شده که در شرایط فعلی نیز 65.9 درصد همچنان وجود دارد.

 جریان سرمایه در دارایی‌های دیجیتال
جریان سرمایه در دارایی‌های دیجیتال

همزمان با کاهش تقاضای سازمان‌ها برای برای بیت کوین، نهادها توجه ویژه‌ای به اتریوم داشته‌اند که بیش از 26.8 درصد از کل دارایی‌های موجود در بازار رمزارزها را به خود اختصاص داده است به ویژه که طی هفته گذشته 33 میلیون دلار بر روی آن سرمایه گذاری شده است.

به نظر می‌رسد رمزارز اتر (ETH) گوی سبقت را از بیت کوین ربوده چرا که جزو بیشترین دارایی رمزنگاری در مجموع بازارهای رمزارزها بوده است. در این شرایط ریپل (XRP) با ورود 7 میلیون دلاری سرمایه و کاردانو (ADA) با ورود 4.5 میلیون دلار سرمایه همچنان مورد توجه بودند.

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 17 =