5 رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشت

واچ لیست روزانه

5رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشته باشید:

بیت کوین(BTC)، الگوراند(ALGO)،کازموس(ATOM)، تزوس(XTZ)، الروند(EGLD)

در حالی که قیمت بیت کوین برای حفظ  میانگین متحرک 200 روزه در حال مبارزه است رمزارزهای ALGO ، ATOM ، XTZ و EGLD همچنان به روند صعودی  خود ادامه می دهند.

بیت کوین در میانگین متحرک ساده 200 روزه شاهد درگیری شدیدی بین گاوها و خرس ها است؛ این سطح برای سرمایه گذاران نهادی که تلاش می کنند در مورد صعودی یا نزولی بودن این دارایی تصمیم گیری کنند، سطح بسیار مهمی محسوب می شود.در همین حال، سرمایه گذاران ارزهای رمزنگاری شاهد شکل گیری یک صلیب طلایی در نمودار بیت کوین نیز هستند. اگر این الگوی صعودی کامل شود، نشان دهنده آغاز یک روند به نفع گاوها است. در حال حاضر، سرمایه گذاران همچنان تمرکز خود را بر روی انتخاب آلتکوین هایی معطوف کرده اند که سفر خود به سمت سطوح بالاتر را ادامه داده اند.

از لحاظ فاندامنتال، بیت کوین به نقطه عطفی دیگر رسیده است، زیرا ماینرها روز  11 سپتامبر (20 شهریور) حدود 700000 بلوک تولید کردند. آخرین بار، روز 18 اکتبر سال 2019 (26 مهر 98)، زمانی که 600000 بلوک در این بلاکچین تولید شد، بیت کوین با قیمتی نزدیک به 8000 دلار معامله می شد.رسیدن به این نقطه عطف باعث شد تا برخی از کاربران توییتر گفته های معروف هال فینی (Hal Finney)، یکی از پیشگامان بیت کوین را بازگو کنند که می گفت هر روزی که بیت کوین به دلیل مسائل حقوقی یا تکنیکال سقوط نکند، شانس موفقیت نهایی این ارز و تثبیت یک سطح قیمت بالاتر را برای آن افزایش می دهد.

در ادامه بیائید به بررسی و تحلیل نمودارهای 4 آلتکوین بپردزایم که این هفته شانس بیشتری برای جلب توجه تریدرها در کوتاه مدت دارند.

BTC/USDT

قیمت بیت کوین روز 10 سپتامبر (19 شهریور) زیر میانگین متحرک ساده 200 روزه (45،894 دلار) بسته شد اما خرس ها نتوانستند از این حرکت سودی ببرند. گاوها در حال حاضر تلاش می کنند تا قیمت را به سطوحی بالاتر از SMA-200 برسانند.

میانگین های متحرک در آستانه تکمیل یک صلیب طلایی قرار گرفته اند که نشان می دهد شرایط احتمالاً به نفع گاوها تغییر می کند. اگر خریداران قیمت را به بالای 47.399.97 دلار برسانند، جفت ارز BTC/USDT تلاش می کند به منطقه مقاومت بالاسری در حدود 50500 دلار تا 52920 دلار برسد.

خرس ها به احتمال زیاد با قدرت از این ناحیه دفاع می کنند اما اگر گاوها تسلیم نشوند، احتمال شکست قیمت بالاتر از تراز 52920 دلار افزایش می یابد. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت ارز می تواند به 60000 دلار هم برسد.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها به شدت از SMA-200 روزه دفاع کرده اند. پس این جفت ارز می تواند حمایت حیاتی خود را در تراز 42451.67 دلار بار دیگر لمس کند. شکست قیمت زیر این سطح حمایتی مهم می تواند وضعیت را به نفع خرس ها تغییر دهد.

ALGO/USDT

دم بلند کندل استیک روز 7 سپتامبر (16 شهریور) الگوراند نشان می دهد که گاوها با افت قیمت تا میانگین متحرک ساده 50 روزه (1.10 دلار)، به صورت تهاجمی مشغول خرید بوده اند. فشار شدید خرید در روز 8 سپتامبر (17 شهریور) باعث شد الگوراند (ALGO) بالاتر از مقاومت شدید 1.84 دلار حرکت کند.

نمودار روزانه ALGO/USDT
نمودار روزانه ALGO/USDT

خرس ها روز  10 سپتامبر (19 شهریور) سعی کردند با کشاندند قیمت به زیر تراز 1.84 دلار، گاوها را به دام بیندازند، اما خریداران برنامه دیگری داشتند. جفت ارز ALGO/USDT امروز با قدرت جهش بافته و گاوها در حال حاضر سعی دارند قیمت را به بالای 2.49 دلار برسانند.

در صورت موفقیت آنها، این جفت ارز می تواند روند صعودی خود را با اولین هدف صعودی در تراز 3 دلار و سپس 3.32 دلار از سر بگیرد. برعکس، اگر قیمت بار دیگر از 2.49 دلار کاهش یابد، این جفت ارز می تواند تا مرز 1.84 دلار کاهش یابد و تا چند روز آینده در بازه محدود بین این دو سطح باقی بماند.

شکست و بسته شدن قیمت زیر سطح 1.84 دلار نشان خواهد داد که شکست مقاومتی فعلی یک تله گاوی بوده است. پس از آن، این جفت ارز می تواند به 1.60 دلار برسد.

ATOM/USDT

 روز 7 سپتامبر (16شهریور) ، کازماس (ATOM) از سطح شکست 17.56 دلاری جهش یافت که نشان می داد گاوها به شدت از این حمایت دفاع می کنند. این دومین باری بود که گاوها این سطح را با موفقیت حفظ کرده اند، چراکه پیش از این در روزهای 26 و 27 آگوست (4 و 5 شهریور) شاهد همین روند بودیم.

نمودار روزانه ATOM/USDT
نمودار روزانه ATOM/USDT

دم بلند کندل روز 8 سپتامبر (17 شهریور) نشان داد که احساسات حاکم بر بازار مثبت شده و معامله گران با افت قیمت مشغول خرید می شوند. میانگین های متحرک یک صلیب طلایی تشکیل داده اند که نشان می دهد گاوها دوباره کنترل اوضاع را به دست گرفته اند.

فشار خرید قدرتمند دیروز، قیمت را به بالای 32.32 دلار رساند. اگر گاوها این سطح شکست را به خوبی حفظ کنند، جفت ارز ATOM/USDT می تواند تراز 39.43 دلار را ببیند.

ولی به احتمال زیاد خرس ها برنامه های دیگری دارند. آنها سعی می کنند قیمت را به زیر 32.32 دلار بکشانند و گاوهای تهاجمی را به دام بیاندازند. در صورت موفقیت آنها، ممکن است این جفت ارز تا مرز 26 دلار هم کاهش یابد. شکست قیمت زیر این سطح نشان می دهد که مومنتوم صعودی این ارز تضعیف شده است.

XTZ/USDT

روزهای 7 و 8 سپتامبر (16 و 17 شهریور)، تزوس (XTZ) با موفقیت سطح شکست 4.47 دلاری را دوباره تاچ کرد. با وجود اینکه خرس ها قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده 200 روزه (4.19 دلار) کشاندند، اما نتوانستند سطوح پایین تر را حفظ کنند. این نشان دهنده انباشت این دارایی در هنگام افت قیمت است.

نمودار روزانه XTZ/USDT
نمودار روزانه XTZ/USDT

قیمت جفت ارز XTZ/USDT روز 9 سپتامبر (18 شهریور) افزایش یافت و گاوها روز بعد قیمت را به بالای 6.14 دلار رساندند. فیتیله بلند روی کندل دو روز گذشته نشان دهنده فشار فروش قوی در نزدیکی تراز 7 دلار است.

بنابراین، این سطح به مقاومت مهمی تبدیل شده است که گاوها باید از آن عبور کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز می تواند مجدداً بالاترین سطح قیمت خود را در تراز 8.42 دلار دوباره لمس کند. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از این سطح نشان دهنده شروع یک روند صعودی جدید است.

در مقابل، اگر قیمت بار دیگر از مقاومت بالاسری کاهش یابد، این جفت ارز می تواند تا مرز 5 دلار کاهش یابد. چنین حرکتی نشان دهنده رزرو سود شدید در سطوح بالای قیمت می باشد.

EGLD/USD

روزهای 7 و 8 سپتامبر (16 و 17 شهریور)، الروند (EGLD) از میانگین متحرک ساده 200 روزه (131 دلار) بازگشت که نشان دهنده تقاضای زیاد در سطوح پایین تر قیمت بود. روز بعد، میانگین های متحرک یک صلیب طلایی تشکیل دادند که نشان می دهد گاوها دوباره فرمان را در دست گرفته اند.

نمودار روزانه EGLD/USD
نمودار روزانه EGLD/USD

فشار خرید مستمر روز 11 سپتامبر (20 شهریور)، جفت ارز EGLD/USDT را به بالاترین سطح تاریخ خود رساند، جایی که خرس ها سعی کردند حرکت صعودی این ارز را متوقف کنند. ولی گاوها که اصلاً خیال کوتاه آمدن نداشتند، دیروز قیمت را به رکوردی تازه رساندند.

اگر گاوها موفق بشوند سطوح قیمت بالای 245.80 دلار را حفظ کنند، این جفت ارز می تواند مرحله بعدی از روند صعودی خود را آغاز کند. در این حالت، احتمالاً خرس ها در مقاومت روانی موجود در تراز 300 چالش سختی ایجاد می کنند، اما اگر گاوها بتوانند بر این مقاومت غلبه کنند، ممکن است روند افزایش قیمت تا مرز 357.80 ادامه یابد.

برای مشاهده سیگنالی از تغییر روند احتمالی، لازم است که خرس ها قیمت را به زیر سطح شکست در تراز 245.80 دلار بکشانند.

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − یک =