سوختن اتریوم

3.6 میلیارد دلار ارزش اتریوم سوزانده شد

شبکه اتریوم به نقطه مهمی رسید، بیش از 2.6 میلیون سکه از بین رفت!

از زمان اجرای  EIP-1559، میلیاردها ETH از بازار حذف شده است، که به این دارایی کمک می‌کند تا در مسیر صعود خود قرار گیرد زیرا حجم فروش عظیمی دیگر نمی‌تواند به بازار برسد.

مقدار سکه های سوخته شده این ارز دیجیتال از 2.6 میلیون فراتر رفت که با قیمت فعلی حدود 3.7 میلیارد دلار است. اگر مقدار سوزانده شده را با ATH اندازه گیری کنیم، ارزش حتی بیشتر خواهد شد و در حدود 12 میلیارد دلار خواهد بود.

مهمتر از آن، نرخ تورم سالانه اتریوم بیش از 50 درصد کاهش یافت و اتر را به تبدیل شدن به یک دارایی کاهش تورم نزدیک کرد، به این معنی که انتشار سکه به زیر نرخ سوختگی، کاهش می یابد.

با به ‌روزرسانی  Merge، انتشار کل اتریوم 90 درصد کاهش می‌ یابد و تورم شبکه را به سطح بسیار پایینی می ‌رساند. با کاهش انتشار و رشد پذیرش، تقاضا برای اتریوم قیمت دارایی را به طور موثرتری افزایش می دهد.

بدیهی است که عرضه کاهش‌ یافته نمی‌تواند و نخواهد بود تنها سوخت برای قیمت دارایی باشد. برنامه ‌ها و راه‌ حل‌های غیرمتمرکز منابع اصلی افزایش ارزش اتریوم هستند، به این معنی که کاهش قیمت بدون موارد استفاده، ارزش اتریوم را تغییر نمی‌دهد.

همانطور که اکنون می بینیم، خروج وجوه از بازار ارزهای دیجیتال و به طور کلی صنعت بلاک چین باعث اصلاح قیمت تقریبا 80 درصدی برای اتر شد. این اصلاح عظیم با جریان خروجی از صنایع DeFi و NFT منابع اصلی درآمد شبکه اتریوم، مرتبط است.

هزینه های بسیار پایین شبکه دلیلی بر عدم استفاده از شبکه است. انتظار می‌رود با بهبود تدریجی بازار دارایی‌های دیجیتال، وضعیت تغییر کند که تا زمانی که سیاست‌های پولی در سراسر جهان کاهش نیابد، اتفاق نخواهد افتاد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *