5 رمز ارز که این هفته باید زیر نظر بگیرید

واچ لیست روزانه

5 رمزارز برتر که باید در هفته پیش رو تحت نظر داشت: BTC ، ETH ، BNB ، DOT ، EOS

سابقه روند حرکتی قیمت یک ارز برای تریدرها به عنوان مقیاس سنجشی برای ارزیابی حرکات احتمالی آینده عمل می کنند. ماه آوریل (فروردین و اردیبهشت) همیشه برای بیت کوین یک ماه صعودی بوده است، به طوریکه تاکنون 8 مرتبه این ماه با کندل سبز بسته شده و تنها دو مورد بازده منفی داشته است.
دنی اسکات ، مدیر عامل صرافی Bitcoin CoinCorner ، در طی سخنانی گفت که اگر بیت کوین بتواند میانگین بازده آوریل خود را مانند 10 سال گذشته به 51% برساند، می تواند تا 83000 دلار افزایش یابد.

این می تواند یکی از دلایلی باشد که ماینرها به جای فروش در سطح فعلی ، شروع به حفظ پوزیشن های خود کرده اند. لکس موسکویسکی Lex Moskoviski، مدیر ارشد فناوری اطلاعات Moskoviski Capital، اخیراً تأکید کرده است که ماینرها 4380 بیت کوین را روز 2 آوریل (13 فروردین) و 4494 واحد بیت کوین را روز 3 آوریل (14 فروردین) ذخیره کرده اند.

در حالی که بیت کوین به عنوان رهبر بدون چون و چرا باقی مانده است ، اما برخی از شرکت های اصلی شروع به کشف فرصت ها در بخش های مختلف بخش رمزنگاری کرده اند.

بیایید نمودار 5 ارز رمزنگاری شده برتر را که در کوتاه مدت بهتر از سایر ارزهای رمزپایه برتر هستند ، تجزیه وتحلیل کنیم.

BTC / USDT

شکست مکرر بیت کوین در فراتر رفتن از سطح 60،000 دلار در چند روز گذشته ، می تواند به خاطر ثبت سود معامله گران کوتاه مدت باشد. این امر منجر به افت قیمت تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (56،518 دلار) امروز شد.

نمودار روزانه BTC / USDT
نمودار روزانه BTC / USDT

تعدیل شیب میانگین های متحرک و عدم رسیدن شاخص مقاومت نسبیRSI به بالاتر از خط روند نزولی نشان می دهد که خرس ها به شدت از منطقه مقاومت 60 تا 61،825.84 دلار دفاع می کنند.

اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از این منطقه قرار دهند ، می تواند خرس ها را به دام بیندازد ، و در نتیجه ممکن است یک فشار کوتاه مدت(شورت اسکوئیز) ایجاد شود. این موضوع می تواند حرکت را تقویت کند و مسیر جفت ارز BTC / USDT را به سمت هدف 69،540 دلار و سپس 79،566 دلار هموار کند.

از طرف دیگر ، اگر گاوها دوباره نتوانند مانع را با 60 هزار دلار برطرف کنند ، در این صورت احتمال وقفه زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه افزایش می یابد. سپس این جفت ارز می تواند میانگین متحرک ساده 50 روزه (53،771 دلار) را دوباره آزمایش کند. این یک حمایت مهم است که باید مراقب آن باشید زیرا وقفه در زیر آن تغییر احتمالی روند کوتاه مدت را نشان می دهد.

نمودار 4 ساعته BTC / USDT
نمودار 4 ساعته BTC / USDT

نمودار 4 ساعته شکل گیری الگوی سر و شانه های معکوس را نشان می دهد که در شکستگی کامل می شود و به بالاتر از 60،000 دلار می رسد.

با این حال ، 20-EMA شروع به کاهش می کند، و این موضوع نشان می دهد که خرس ها تلاش می کنند تا برتری خود را بدست آورند. اگر قیمت از 20-EMA کاهش یابد، این جفت ارز می تواند روند نزولی خود را به 54700 دلار برساند. وقفه در زیر این سطح می تواند درهای سقوط را تا 50460.02 دلار را باز کند.

ETH / USDT

اقدام محدود در Ether (ETH) در 2 آوریل(13 فروردین) روند صعودی به خود گرفت و به بالاترین قیمت در تاریخ 2،144.59 دلار رسید. با این وجود ، گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند زیرا قیمت دوباره به زیر سطح شکست (2.040.77 دلار) رسید.

نمودار روزانه ETH / USDT
نمودار روزانه ETH / USDT

در حال حاضر گاوها در تلاشند قیمت را به بالای سطح مقاومت بالا سری 2،040.77 دلار و 2،144.59 دلار برسانند. در صورت موفقیت ، جفت ارز ETH / USDT می تواند شتاب بگیرد و روند خود را با قیمت 2،618.14 دلار آغاز کند.

بالاترین سطح میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1،849 دلار) و RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که گاوها برتری دارند.

با این حال ، اگر قیمت از منطقه سربار پایین بیاید و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد ، این امر نشان می دهد که حرکت صعودی ضعیف شده است. وقفه ای در زیر SMA 50 روزه (1،751 دلار) می تواند محدوده جفت ارز را بین 1،289 تا 2،040،77 دلار حفظ کند.

نمودار 4 ساعته ETH / USDT
نمودار 4 ساعته ETH / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که عقب نشینی در جفت ارز در 20-EMA حمایت پیدا کرده است ، که نشان می دهد روند صعودی دست نخورده است. با این وجود بعید است خرس ها به راحتی تسلیم شوند. آنها مجدداً تلاش خواهند کرد تا روند فعلی را در منطقه مقاومت سربار 2،093،45 دلار تا 2،144،59 دلار متوقف کنند.

در صورت موفقیت، این جفت ارز مجدداً ممکن است به 20-EMA سقوط کند. شکست در زیر این حمایت اولین نشانه از که عرضه بیش از تقاضا است.

برعکس ، اگر گاوها بتوانند روند بازگشت را حفظ کنند و قیمت را بالای منطقه مقاومت سوق دهند، روند صعودی ممکن است از سر گرفته شود.

BNB / USDT

بایننس کوین(BNB) در تاریخ 2آوریل (13 فروردین) به بالاترین سطح تاریخی خود رسید اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند و قیمت به زیر 348.69 دلار رسید. این نشان می دهد که خرس ها سعی کرده اند گاوهای تهاجمی را به دام بیندازند.

نمودار روزانهBNB / USDT
نمودار روزانهBNB / USDT

با این حال ، گاوها اجازه ندادند قیمت از سطح حمایت 315 دلار شکسته شود. این یک نشانه مثبت است زیرا نشان می دهد که گاوها در هر غوطه وری جزئی جمع می شوند و منتظر اصلاح عمیق تری برای خرید نیستند.

اگر گاوها بتوانند قیمت خود را به بالاترین سطح 356.98 دلار برسانند ، جفت ارز BNB / USDT می تواند مرحله بعدی روند صعودی را شروع کند که ممکن است به 400 دلار و سپس به 430 دلار برسد. افزایش میانگین متحرک و RSI در نزدیکی منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد مسیر دارای کمترین مقاومت در برابر صعود است.

نمودار 4 ساعته BNB / USDT
نمودار 4 ساعته BNB / USDT

برعکس ، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت سربار پایین بیاید و به زیر 315 دلار برسد ، نشان می دهد که حرکت صعودی در حال تضعیف است.

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که خرس ها شدیداً از منطقه مقاومت سربار بین 348.69 دلار و 356.98 دلار دفاع می کنند. آنها حتی قیمت را به زیر 20-EMA رسانده بودند اما نتوانستند حمایت 315 دلاری را بشکنند.

گاوها اکنون یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای 356.98 دلار برسانند و در صورت موفقیت ، این جفت ارز می تواند شتاب بگیرد.

از طرف دیگر ، حتی اگر قیمت از منطقه مقاومت سربار پایین بیاید اما بالای 315 دلار باقی بماند، نشان دهنده قدرت است. اگر قیمت شکسته شود و به زیر 315 دلار برسد ، خرس ها می توانند در کوتاه مدت برتری خود را کسب کنند.

DOT / USDT

پولکادات (DOT) در تاریخ 2 آوریل(13 فروردین) بالاتر از روند نزولی شکست و در 3 آوریل با 46.80 دلار بالاترین رکورد تاریخ را تجربه کرد. با این حال ، همانطور که از دنباله بلند روی کندل روزانه دیده می شود ، سطح بالاتر باعث جلب سود می شود.

نمودار روزانه DOT / USDT
نمودار روزانه DOT / USDT

گاوها در سطوح پایین خریداری کردند و خرس ها نتوانستند از مزیت خود استفاده کنند و امروز قیمت را به بالای 42.28 دلار برسانند.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (36.57 دلار) افزایش یافته و RSI به منطقه خرید بیش از حد افزایش یافته است که نشان می دهد گاوها کنترل را در دست دارند.

اگر اکنون گاوها بتوانند قیمت خود را به بالاتر از 46.80 دلار برسانند ، جفت ارز DOT / USDT می تواند روند صعودی را از سر بگیرد و به هدف 53.50 دلار برسد.

اگر قیمت کاهش یابد و از میانگین متحرک پایین بیاید ، این نمای مثبت فاقد اعتبار خواهد بود.

نمودار 4 ساعته DOT / USDT
نمودار 4 ساعته DOT / USDT

میانگین های متحرک شیب دار هستند و RSI در منطقه مثبت قرار دارد و این نشان دهنده صعودی بودن روند در کوتاه مدت است. بازگشت شدید 20-EMA نشان می دهد که گاوها به شدت در افت فرو می روند. این امر احتمال وقفه را به بالای 46.80 دلار افزایش می دهد.

EOS / USDT

(EOS) ایاس در اول آوریل(12 فروردین) از سطح سربار 5.60 دلار بالاتر رفت و در 2 آوریل در 6.25 دلار بسته شد ، بالاترین میزان بسته شدن از 29 ژوئن 2019(8 تیر 98). این نشان می دهد که این آلت کوین یک بار دیگر باعث ایجاد علاقه سرمایه گذاران به خود ایجاد شده است.

نمودار روزانه EOS / USDT
نمودار روزانه EOS / USDT

خرس ها 3 آوریل قیمت را به زیر سطح شکست 5.60 دلار رساندند ، اما نشانه مثبت این است که گاوها به خرس ها اجازه تسلط خود را نداده اند. آنها دوباره قیمت را به بالای 5.60 دلار رسانده اند.

اگر خریداران بتوانند قیمت خود را بالاتر از 5.60 دلار به مدت سه روز حفظ کنند ، پیشنهاد یک روند صعودی جدید است. پس از آنکه گاوها قیمت را به بالای 6.50 دلار رساندند احتمالاً جفت ارز EOS / USDT افزایش خواهد یافت. اگر آنها بتوانند این کار را انجام دهند، این جفت ارز می تواند به 7.64 دلار و سپس 8.69 دلار برسد.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (4.68 دلار) شروع به افزایش کرده و RSI در منطقه مثبت قرار دارد و این نشان می دهد گاوها برتری دارند.

نمودار 4 ساعته EOS / USDT
نمودار 4 ساعته EOS / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که خرس ها هنگامی که قیمت ها را به زیر 20-EMA و 5.40 دلار رساندند ، به دام انداختند. با این حال ، خریداران تسلیم نشدند و آنها با موفقیت از سطح 5.20 دلار دفاع کردند.

این موضوع نشان می دهد که گاوها در حال سقوط هستند. 20-EMA شروع به چرخش کرده و RSI در منطقه مثبت قرار دارد و این به مزیت گاوها است. اگر آنها بتوانند قیمت بالای 5.60 دلار را حفظ کنند ، احتمال شکست 6.48 دلار افزایش می یابد.

برخلاف این فرض ، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 5.20 دلار شکسته شود ، این نشان می دهد که شکست بالاتر از 5.60 دلار یک دام از سوی گاوها است.

منبع : cointelegraph

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =