5ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

واچ لیست روزانه

5 رمزارزی که این هفته باید تحت نظر داشت:  BTC(بیت کوین) ، (سولانا)SOL ، (توکن هوبی)HT ، (اتریوم کلاسیک)ETC ، (آوه)AAVE

براسا داده های منتشره از سوی Bybit، قیمت بیت کوین (BTC) برای اولین بار از سال 2015، ماه آوریل (فروردین و ادیبهشت) را با کاهش 1.98 درصدی به اتمام رساند تا این ماه با رنگ قرمز بسته شود.

در همین زمان قیمت اتر (ETH) بیش از 44 درصد افزایش یافت و به بالاترین رقم همیشگی خود نزدیک به 3000 دلار رسید. این واگرایی گسترده بین دو ارز رمزپایه برتر نشان از بلوغ بازارها دارد و عملکرد ضعیف بیت کوین مانند گذشته بر آلت کوین ها تأثیر نمی گذارد.

روند صعودی اتر نظر بسیاری از تریدرها را به خود جلب کرده است. اطلاعات حاصل از Bybit حاکی از آن است که بهره باز معاملات آتی اتر روز 29 آوریل (9 اردیبهشت) با 52٪ افزایش نسبت به ماه قبل به 8.5 میلیارد دلار رسیده است. این افزایش از جانب تریدرهای حرفه ای پشتیبانی شده است که ظاهراً نسبت به سرمایه گذاران خرد دیدگاه صعودی تری نسبت به اتر داشته اند.

عملکرد قوی بخش رمزنگاری همچنان طیف وسیعی از سرمایه گذاران را به خود جلب می کند. طبق گزارش فایننشال تایمز ، شرکت VC آندرسن هوروویتز قصد دارد با جمع آوری 800 تا 1 میلیارد دلار برای صندوق سرمایه گذاری دیگر ، تا بتواند پاسخگوی این تقاضای رو به رشد باشد. جریان پول وارد شده به پروژه های مختلف رمزنگاری نشان می دهد که نظر سرمایه گذاران برای بلند مدت صعودی است.

مدیر عامل شرکت T. Rowe Price ویلیام استرومبرگ در مصاحبه با Baltimore Business Journal گفت که فضای رمزنگاری هنوز در مراحل ابتدایی است و ممکن است “واقعاً سالها طول بکشد”.

با توجه به اینکه اتریوم درحال حاضر پیشرو در رشد آلت کوین هاست، بیایید 5 ارز رمزپایه برتر که ممکن است در کوتاه مدت صعودی باقی بمانند را بررسی کنیم.

BTC / USDT

بیت کوین در 30 آوریل بالاتر (10 اردیبهشت) از میانگین متحرک خود بالاتر رفت اما گاوها نتوانسته اند این قدرت را حفظ کنند. ا الگوی کندل استیک دوجی (Doji) در اول ماه می (11 اردیبهشت) و افت دیروز آن به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه (56833 دلار) نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر دارایی خود را به فروش می رسانند.

نمودار روزانه BTC / USDT
نمودار روزانه BTC / USDT

اگر فروشندگان قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (55،723 دلار) برسانند ، جفت ارز BTC / USDT می تواند تا 52،323.21 دلار و سپس به 50،460 دلار کاهش یابد. میانگین متحرک صاف و شاخص مقاومت نسبی (RSI) در نزدیکی نقطه میانی تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد. این امر می تواند جفت ارز BTC / USDT را برای چند روز دیگر در یک بازه قیمت محدود نگه دارد.

اگر این جفت ارز از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برگردد و به بالاتر از 58،469.09 دلار برسد ، این دیدگاه اعتبار خود را از دست خواهد داد. چنین حرکتی نشان خواهد داد گاوها در هر کاهش قیمت جزئی خرید می کنند. سپس این جفت ارز می تواند به 61،825.85 دلار برسد ، جایی که گاوها احتمالاً با مقاومت شدید خرس ها روبرو می شوند.

اگرچه برای تأیید خیلی زود است ، اما به نظر می رسد که این جفت ارز در حال تشکیل شانه راست یک الگوی سر و شانه احتمالی باشد. این وضعیت با شکست قیمت زیر خط گردن کامل خواهد شد. تا آن زمان، تریدرها باید مراقب باشند اما نباید با پیش بینی یک شکست مقاومتی، شتابزده عمل کنند.

نمودار 4 ساعته BTC / USDT
نمودار 4 ساعته BTC / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها قیمت را به بالاتر از مقاومت 57،500 دلار رسانده اند اما نتوانسته اند آن را حفظ کنند. خرس ها در ادامه قیمت را به پایین تر از همان سطح کاهش دادند و در تلاشند حمایت 20-EMA را بشکنند. اگر این اتفاق بیفتد، احتمال دارد این جفت ارز تا مرز 50-SMA سقوط کند.

بازگشت شدید این حمایت می تواند گاوها را تشویق کند تا یک تلاش دیگر برای از بین بردن مانع با 57،500 دلار انجام دهند. در صورت موفقیت ، این جفت ارز می تواند سفر خود را به سمت سطح 61،825.84 دلار آغاز کند. برعکس ، اگر خرس ها قیمت زیر 50-SMA را برسانند ، احتمال افت به 50460 دلار افزایش می یابد.

SOL / USDT

Solana (SOL) در اول ماه مه بالاتر از مقاومت 48.64 دلار شکست و امروز به بالاترین سطح خود در 49.99 رسید. با این حال ، سطح روانشناختی 50 دلار به عنوان یک مقاومت عمل می کند و خرس ها امروز قیمت را به زیر 48.64 دلار رسانده اند.

 نمودار روزانه SOL / USDT
نمودار روزانه SOL / USDT

اگر خرس ها به مدت دو روز قیمت را زیر 48.64 دلار حفظ کنند ، جفت ارز SOL / USDT می تواند تا سطح حمایت 40.51 دلار سقوط کند. بازگشت شدید این حمایت نشان می دهد که گاوها با هر بار ریزش قیمت دست به خرید می زنند. سپس گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا مقاومت 50 دلاری را پاک کنند.

در صورت موفقیت، این جفت ارز ممکن است مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند که می تواند به قیمت 56.77 دلار و سپس 68.05 دلار برسد. افزایش میانگین متحرک و RSI در نزدیکی منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد مسیر دارای کمترین مقاومت، مسیری صعودی است.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (38 دلار) برسد ، این نمای مثبت فاقد اعتبار خواهد بود. اگر این اتفاق بیفتد ، این جفت ارز می تواند تا SMA 50 روزه (26 دلار) اصلاح شود.

نمودار 4 ساعته SOL / USDT
نمودار 4 ساعته SOL / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها در تلاشند از 20-EMA دفاع کنند. اگر آنها بتوانند قیمت را از منطقه مقاومت بالای سری 48.64 دلار به 49.99 دلار برسانند ، احتمالاً مومنتوم حرکت شتاب خواهد گرفت. افزایش تدریجی 20-EMA و RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که گاوها یک برتری جزئی دارند.

بر خلاف این فرض ، اگر یک بار دیگر قیمت از مقاومت بالاسری کاهش یابد ، احتمال شکست در زیر میانگین های متحرک را افزایش می دهد و به دنبال آن خرس ها ممکن است قیمت را به 40.51 دلار کاهش دهند. یک جهش شدید از این حمایت می تواند جفت ارز را برای چند روز در این محدوده نگه دارد.

HT / USDT

Huobi Token (HT) در اول ماه مه بالاتر از مقاومت 26.89 دلار قرار گرفت و امروز به بالاترین قیمت خود در 29.54 دلار رسید. با این وجود ، خرس ها در تلاشند قیمت را تا زیر سطح شکست کاهش دهند و گاو های هیجان زده را به دام بیندازند.

نمودار روزانه HT / USDT
نمودار روزانه HT / USDT

اگر قیمت به مدت سه روز کاهش یابد و به زیر 26.89 دلار برسد ، جفت ارز HT / USDT می تواند به تدریج به 22 دلار کاهش یابد. بازگشت شدید این حمایت می تواند جفت ارز را برای چند روز در این محدوده نگه دارد.

برعکس ، اگر گاوها از حمایت 26.89 دلار دفاع کنند یا زیر 25 دلار هم زمین زیادی را رها نکنند ، پیشنهاد می شود در هر سقوط جزئی خرید قوی داشته باشید. شکست بالای 29.54 دلار می تواند روند صعودی را با هدف بعدی 36.54 دلار از سر بگیرد.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (20.54 دلار) افزایش یافته است و RSI در منطقه خرید بیش از حد است ، که نشانه ای از برتری گاوها است.

نمودار 4 ساعته HT / USDT
نمودار 4 ساعته HT / USDT

در حال حاضر، گاوها و خرس ها برای در دست گرفتن کنترل اوضاع در نزدیکی سطح 26.89 دلار با یکدیگر مبارزه می کنند. اگرچه خرس ها قیمت خود را به 26.10 دلار رسانده بودند ، اما نتوانستند سطح پایین تر را حفظ کنند. این نشان می دهد که گاوها در حال سقوط هستند.

افزایش میانگین متحرک و RSI در نزدیکی منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد که گاوها برتری دارند. با این حال ، گاوها به سختی می توانند قیمت را به 29.54 دلار برسانند. این موضوع می تواند در کوتاه مدت منجر به ایجاد نوسانات شدیدی شود.

شکست در زیر 26 دلار می تواند قیمت را به 20-EMA کاهش دهد. اگر قیمت از این سطح بازگردد، گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند روند صعودی را از سر بگیرند. متناوباً ، شکست در زیر 20-EMA می تواند آغاز یک اصلاح عمیق تر باشد.

ETC / USDT

خرس ها سعی می کنند حرکت صعودی Ethereum Classic (ETC) را در منطقه مقاومت بالاسری 38 تا 41 دلار و 61 دلار متوقف کنند. با این حال ، دنباله بلند کندل استیک دیروز نشان می دهد که تریدرها در سطوح پایین تر خرید می کنند.

نمودار روزانه ETC / USDT
نمودار روزانه ETC / USDT

رشد میانگین متحرک نمایی 20 روزه (28.74 دلار) و RSI در منطقه خرید بیش از حد نشان دهنده برتری گاوها است. اگر خریداران قیمت را از مقامت بالاسری عبور دهند، جفت ارز ETC / USDT می تواند روند صعودی را از سر گرفته و تا 53.21 دلار صعود کند.

برخلاف این فرض ، اگر قیمت از منطقه مقامت بالاسری پایین بیاید ، خرس ها سعی می کنند جفت ارز را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش دهند. شکست در زیر این حمایت نشان می دهد که حرکت صعودی کاهش یافته و این جفت ارز می تواند تا 22.20 دلار سقوط کند.

نمودار 4 ساعته ETC / USDT
نمودار 4 ساعته ETC / USDT

میانگین متحرک نمایی 20 روزه در حال افزایش بوده و RSI در منطقه اشباع خرید قرار دارد. این وضعیت نشان می دهد گاوها کنترل اوضاع را در دست دارند. با این وجود خرس ها به راحتی میدان را خالی نمی کنند. آنها سعی خواهند کرد این حرکت صعودی را در منطقه مقامت بالاسری متوقف کنند.

شکست قیمت زیر 20-EMA اولین نشانه از کاهش مومنتوم حرکت صعودی این ارز است. این اتفاق می تواند قیمت را تا مرز میانگین متحرک ساده 50 روزه کاهش دهد. چنین حرکتی می تواند این جفت ارز را برای چند روز در بازه ای محدوده قرار بگیرد.

AAVE / USDT

گاوها دیروز رمزارز آوه (AAVE) را به سطوحی بالاتر از مقاومت 489 دلار رساندند. با این حال ، آنها نتوانسته اند فشار خرید را در سطوح بالاتر حفظ کنند و خرس ها امروز قیمت را به محدوده 480 تا 280 دلار رسانده اند. این امر نشان می دهد که خرس ها در تلاشند گاوهای هیجان زده ای را که در این بازه هنگام ریزش خرید می کنند را به دام بیندازند.

نمودار روزانه AAVE / USDT
نمودار روزانه AAVE / USDT

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (415 دلار) کاهش یابد، نشان می دهد که گاوها هنگام افت قیمت خرید نمی کنند. این موضوع می تواند قیمت را به SMA 50 روزه (383 دلار) کاهش دهد باعث شود جفت ارز AAVE/USDT برای چند روز دیگر در داخل این بازه محدود قرار بگیرد.

برعکس ، اگر این جفت ارز از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد، نشان دهنده انباشت این ارز در سطوح پایین تر است. گاوها سپس یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به 581.67 دلار برسانند. شکست در این سطح می تواند آغازگر حرکت به سمت تراز 698 دلار باشد.

نمودار 4 ساعته AAVE / USDT
نمودار 4 ساعته AAVE / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها هنگام ریزش تا سطح میانگین متحرک نمایی 20 روزه برای خرید اقدام کرده و دوباره تلاش خواهند کرد قیمت را از منطقه مقاومت 489 تا 512 دلار عبور دهند. میانگین های متحرک صعودی و قرارگرفتن RSI بالای سطح 63 نشان می دهد مسیر دارای کمترین مقاومت مسیری صعود است.
اگر خرس ها قیمت را به زیر 20-EMA برسانند، این دیدگاه صعودی کم کم اعتبار خود را از دست خواهد داد. این می تواند نشان دهنده بیشتر بودن عرضه نسبت به تقاضا است. پس از آن، ممکن است این جفت ارز تا 50-SMA سقوط کند. در صورتی که این حمایت حفظ شود، ممکن است این جفت ارز قبل از شروع حرکت صعودی بعدی خود، برای چند دیگر در بازه بین 420 تا 489 دلار تحکیم شود.

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =