5 رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشت

واچ لیست روزانه

5 ارز رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشت:  BTC (بیت کوین)، (بایننس کوین)BNB ، (کاردانو)ADA ،(لایت کوین) LTC ، (چین لینک)LINK

بیت کوین هنوز در محدوده قابل پیش بینی زیرسطح 60 هزار دلار گیر کرده است، Binance Coin ، Cardano ، Litecoin و Chainlink نیز الگوهای صعودی را ایجاد کرده اند.

طی هفته گذشته ، چندین معامله گر Dogecoin (DOGE) را خریداری کردند زیرا امیدوار به پامپ قیمت دوج به واسطه حضور ایلان ماسک در برنامه Saturday Night Live بودند. با این حال، اشاره به دوج کوین در مونولوگ اجرا شده توسط ایلان ماسک نتوانست رالی مورد انتظار تریدرها را به دنبال داشته باشد و به این ترتیب تریدرهای حرفه ای پوزیشن های خود را از طریق تازه کارانی که منتظر شکست قیمت بودند دامپ کردند.

دوج کوین دیروز با بیش از 34٪ سقوط ، به پایین ترین سطح روزانه نسبت به تعطیلات روز گذشته به قیمت 0.41 دلار رسید. از آن زمان به بعد ، این میم کوین در تلاش بود تا به قیمت 0.54 دلار افزایش یابد. این کاهش شدید قیمت دوج کوین نشان می دهد که خرید هیجانی، بدون هیچ دلیل فاندامنتال قابل ملاحظه ای می تواند منجر به نوسانات بسیار مخربی شود.

از سوی دیگر ، اتر (ETH) روند صعودی خود را افزایش داد و و توانست برای اولین بار سطح 4000 دلار را پاک کند ، در حالی که بیت کوین (BTC) باز هم از مرز 60،000 دلار ریجکت شد که نشان دهنده فشار فروش با هر بار رالی جزئی قیمت می باشد. حرکات قیمتی بیت کوین در یک بازه محدود چند روزه یک سیگنال مثبت است.

بیایید 5 رمز ارزی را که ممکن است در کوتاه مدت عملکرد بهتری داشته باشند بررسی کنیم .

BTC / USDT

بیت کوین در 8 مه (18 اردیبهشت)بالاتر از روند نزولی شکسته شد اما گاوها به سختی می توانند مانع موجود در سطح 58،966.53 دلار از بین ببرند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (56387 دلار) بازگردد، گاوها برای هدایت کردن قیمت به سمت تراز 58966.53 دلار بیشتر تلاش می کنند.

نمودار روزانه BTC / USDT
نمودار روزانه BTC / USDT

در صورت موفقیت ، جفت ارز BTC / USDT می تواند مسیر خود را به سمت خط مقاومت کانال صعودی با 67000 دلار آغاز کند. قیمت در دو مورد قبلی از خط مقاومت کاهش یافته است ، از این رو خرس ها دوباره سعی می کنند از این سطح دفاع کنند. پس از آنکه خریداران قیمت را به سمت سطوح بالای این کانال سوق دادند مومنتوم حرکت این ارز افزایش می یابد.

با این حال ، صاف بودن میانگین های متحرک و قرار گرفتن شاخص مقاومت نسبی در نزدیکی نقطه مرکزی فقدان مومنتوم کافی حرکت صعودی را نشان می دهد. اگر خرس ها قیمت خود را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند ، این جفت ارز می تواند تا 52،323.21 دلار کاهش یابد.

بازگشت شدید این سطح، فشار خرید در سطوح پایین تر را نشان می دهد و می تواند برای چند روز دیگر منجر به توقف حرکات قیمتی این ارز در بازه محدود 52323.21 دلار و 58966.53 دلار شود.

برعکس ، شکست در زیر 52،323.21 دلار ممکن است درهای سقوط را به خط حمایت کانال صعودی و سپس به 46،985 دلار باز کند ، جایی که خریداران برای جلوگیری از کاهش قیمت وارد عمل می شوند.

نمودار 4 ساعته BTC / USDT
نمودار 4 ساعته BTC / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که خرس ها از مقاومت بالاسری 58،966.53 دلار دفاع می کنند. اگر آنها بتوانند قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده 50 را کاهش دهند ، این جفت ارز می تواند تا 55000 دلار و سپس به 52323.21 دلار سقوط کند.

مسطح بودن میانگین های متحرک و قرارگیری RSI در نزدیکی نقطه مرکزی، تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد. با این حال ، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد و به بالاتر از 58،966.53 دلار برسد ، احتمالاً مومنتوم حرکت این جفت ارز افزایش یافته و به سمت هدف 65012.18 دلاری حرکت خواهد کرد.

BNB / USDT

Binance (BNB) در یک روند صعودی قوی قرار دارد و میانگین های متحرک نشان می دهند مسیر کمترین مقاومت در برابر صعود را داراست. اگرچه واگرایی منفی در RSI به یک علامت هشدار دهنده است، اما تا زمانی که قیمت عقب نماند و ضعف نشان ندهد ، این تنظیمات عملیاتی نمی شوند.

نمودار روزانه BNB / USDT
نمودار روزانه BNB / USDT

اگر گاوها قیمت را به بالای 680 دلار برسانند ، جفت ارز BNB / USDT ممکن است مرحله بعدی روند صعودی را شروع کند که می تواند به 808.57 دلار برسد. اگر جفت ارز کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (592 دلار) برسد ، این نمای مثبت بی اعتبار خواهد شد.

اگر این اتفاق بیفتد ، معامله گران کوتاه مدت ممکن است پوزیشن های short خود را دامپ کنند که منجر به کاهش قیمت تا مرز میانگین متحرک ساده 50 روزه (466 دلار) می شود. این یک حمایت مهم است که باید مراقب آن باشید زیرا از تاریخ 13 دسامبر سال 2020 (23 آذر 99) تاکنون، قیمت این ارز زیر SMA 50 بسته نشده است.

نمودار 4 ساعته BNB / USDT
نمودار 4 ساعته BNB / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این جفت ارز بین 600 تا 680 دلار مانده است. میانگین متحرک نمایی 20 روزه شروع به افزایش کرده و RSI در قلمرو مثبت قرار گرفته است؛ این وضعیت نشان می دهد گاوها فعلاً کنترل بازار را در دست دارن. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای 680 دلار برسانند و آن را در این سطح تثبیت کنند، این جفت ارز ممکن است به 760 دلار برسد.

متناوباً ، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر میانگین متحرک کاهش یابد، ممکن است جفت ارز به 600 دلار برسد. جهش از این سطح می تواند تحکیم قیمت را برای چند روز دیگر تمدید کند.

ADA / USDT

کاردانو (ADA) طی هفته های گذشته قبل از شکست قیمت روز ششم می (16 اردیبهشت)، بین دامنه 1 تا 1.48 دلار در نوسان بود، این وضعیت نشان دهنده تعادل بین گاوها و خرس ها می باشد.

نمودار روزانه ADA / USDT
نمودار روزانه ADA / USDT

این بدان معنا نیست که خرس ها هنوز تسلیم شده اند. آنها روز 7 می (17 اردیبهشت) و امروز تلاش کردند قیمت را به زیر 1.48 دلار برسانند. با این حال ، دنباله بلند روی کندل روز نشان می دهد که گاوها با موفقیت از تراز 1.48 دلار حمایت کرده اند.

اگر خریداران قیمت را بالای 1.74 دلار حفظ کنند ، جفت ارز ADA / USDT می تواند به 2 دلار و سپس 2.25 دلار برسد. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.42 دلار) برسد ، این نمای صعودی باطل خواهد شد. چنین حرکتی می تواند گاوهای تهاجمی را به دام بیندازد و در نتیجه به 1 دلار سقوط کند. برگشت از این سطح می تواند این جفت ارز را برای چند روز دیگر محدود نگه دارد.

نمودار 4 ساعته ADA / USDT
نمودار 4 ساعته ADA / USDT

میانگین متحرک در نمودار 4 ساعته شیب دار است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد ، که نشان می دهد گاوها کنترل را در دست دارند. اگر خریداران قیمت خود را بالای 1.75 دلار حفظ کنند ، احتمالاً مومنتوم حرکت این ارز افزایش می یابد..

برعکس ، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد ، ممکن است جفت ارز به 20-EMA و سپس به حمایت 1.48 دلار سقوط کند. بازپس گرفتن این حمایت می تواند منجر شود این ارز در بازه محدودی بین 1.48 دلار و 1.75 دلار ترید شود. ممکن است احساسات صعودی کوتاه مدت حاکم بر بازار در صورت کاهش قیمت به زیر میانگین متحرک ساده 50 از بین بروند.

LTC / USDT

Litecoin (LTC) در یک یک الگوی گوه باز شونده صعودی معامله می شود، اگرچه خرس ها طی چند روز گذشته از خط مقاومت گوه دفاع کرده اند، نشانه مثبت موجود این است که گاوها هنوز میدان را خالی نکرده اند.

نمودار روزانه LTC / USDT
نمودار روزانه LTC / USDT

اگر گاوها بتوانند قیمت خود را بالاتر از 372.53 دلار حفظ کنند ، جفت ارز LTC / USDT می تواند مرحله بعدی روند صعودی را شروع کند که می تواند به 400 دلار و سپس 463.31 دلار برسد. افزایش میانگین متحرک و RSI در منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت در برابر صعود را دارد.

برخلاف این فرض ، اگر گاوها نتوانند قیمت را بالاتر از خط مقاومت حفظ کنند ، معامله گران کوتاه مدت ممکن است پوزیشن های شورت خود را دامپ کنند. این امر ممکن است منجر به افت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (298 دلار) شود. وقفه در زیر این حمایت می تواند درهای سقوط به SMA 50 روزه (247 دلار) را باز کند.

نمودار 4 ساعته LTC / USDT
نمودار 4 ساعته LTC / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این جفت ارز بین محدوده 330.50 دلار و 372.50 دلار در حال تحکیم است. خرس ها با موفقیت از مقاومت بالاسری دفاع کرده و قیمت را به سمت 20-EMA می دهند. اگر قیمت از این حمایت بازگردد ، گاوها تلاشی دیگر برای از سرگیری روند صعودی انجام می دهند.

برعکس ، شکست در زیر 20-EMA می تواند قیمت را به 330.50 دلار کاهش دهد. بازگشت مجدد از این حمایت ممکن است ماندگاری جفت ارز در محدوده را برای چند روز دیگر افزایش دهد. از سوی دیگر ، شکسته شدن و بستن زیر 330.50 دلار می تواند آغاز یک اصلاح عمیق تر باشد. اولین حمایت 50-SMA و سپس 290 دلار است.

LINK/USDT

Chainlink (LINK) در یک روند صعودی قرار دارد و در (17 اردیبهشت) بالاترین سطح قیمت تاریخی خود را در تراز 51.96 دلار به ثبت رساند. در طول یک روند صعودی قدرتمند، معمولاً روندهای اصلاح قیمت سطحی بوده و پیش از آغاز مجدد روند صعودی، قیمت در بازه ای محدود تحکیم می شود.

نمودار روزانه LINK / USDT
نمودار روزانه LINK / USDT

فتیله بلند روی کندل استیک روز هفتم می (17 اردیبهشت) نشان دهنده فشار فروش در سطوح بالاتر می باشد. این وضعیت با یک الگوی کندل استیک روزانه روز هشتم می (18 اردیبهشت) دنبال شد که بلاتکلیفی میان خریداران و فروشندگان را نشان می دهد. با این حال، شیب صعودی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (42 دلار) و قرار گرفتن RSI در منطقه اشباع خرید نشان دهنده برتری گاوها می باشد.

اگر گاوها بتوانند قیمت خود را بالاتر از 51.96 دلار حفظ کنند ، جفت ارز LINK / USDT می تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد. هدف بعدی در مسیر صعودی 66.74 دلار است.

برعکس ، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و حمایت 46 دلاری را بشکند، این جفت ارز ممکن است به میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند. بازگشت قدرتمند از این حمایت نشان دهنده مثبت ماندن احساسات در بازار است. با این حال ، شکست در زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه نشان می دهد که حرکت کوتاه مدت ضعیف شده و احتمال سقوط به SMA 50 روزه (35 دلار) وجود دارد.

نمودار 4 ساعته LINK / USDT
نمودار 4 ساعته LINK / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد قیمت از محدوده 46 تا 50 دلار شکسته شده است. این موضوع نشان دهنده آغاز مرحله بعدی روند صعودی است که هدف آن بلافاصله 54 دلار است. 20-EMA شروع به چرخش کرده و RSI بالاتر از 67 است که نشانه کنترل بازار توسط گاوها است.

با این حال ، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 50 دلار برسد، نشان می دهد که بازارها سطوح بالاتر را رد کرده اند و ممکن است منجر به فروش بیشتر شود که می تواند قیمت را به 50-SMA کاهش دهد. شکست قیمت زیر این سطح به نفع خرس ها می باشد.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =