5 رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشت

واچ لیست روزانه

5 رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشت: BTC (بیت کوین)،(ریپل) XRP ،(پولکادات) DOT ،(استلار لومنز) XLM ،(سولانا) SOL

قیمت بیت کوین همچنان در روندی نزولی گرفتار شده است، اما آلت کوین هایی مانند XRP ، DOT ، XLM و SOL نشانه هایی از سرگیری روند صعودی را نشان می دهند.

بیت کوین (BTC) در تلاش است تا از مرز 50،000 دلار صعود کند اما همچنان در امر موفق نشده است، این موضوع می تواند منجر به دامپ پوزیشن های بیت کوین توسط تریدرها برای سرمایه گذاری در آلت کوین شود. داده های Glassnode نشان می دهد که آدرس های نهنگی که بیش از 1000 BTC در اختیار دارند از حدود 2500 آدرس در ماه فوریه (بهمن) به 2100 مورد کاهش یافته است.

اگر سرمایه گذاران بزرگ به فروش خود ادامه دهند ، بیت کوین می تواند شاهد یک اصلاح شدید باشد تا زمانی که سرمایه گذاران نهادی وارد عمل شوند و در سطوح پایین خرید کنند. در حالی که MicroStrategy از خرید 271 بیت کوین در تاریخ 13 مه خبر داد ، به نظر می رسد سایر سرمایه گذاران موجود نیز رویکرد انتظار و تماشا را در پیش گرفته اند.

آمریتا اهوجا (Amrita Ahuja)، مدیر ارشد مالی شرکت Square ، در مصاحبه با Financial NewsSquare گفت ، در این مرحله ، این شرکت برنامه ای برای افزودن بیت کوین به حدود 8،027 بیت کوین موجود در اکتبر 2020 و فوریه سال جاری ندارد.

اگر سایر موسسات نیز از خرید در سطح فعلی شانه خالی کنند، قیمت بیت کوین بیشتر کاهش می یابد.

با مشخص شدن عملکرد این دارایی دیجیتال، بیایید 5 رمزارز برتر را که ممکن است طی چند روز آینده شاهد رشدی انفجاری باشند بررسی کنیم.

BTC / USDT

دیروز گاوها با ریزش قیمت بیت کوین تا خط گردن الگوی سر و شانه برای خرید این ارز اقدام کردنداما دنباله بلند روی کندل حکایت از ثبت سود در سطوح بالاتر دارد. به نظر می رسد احساسات بیت کوین از خرید در افت قیمت به فروش در تجمع تغییر کرده است.

نمودار روزانه BTC / USDT
نمودار روزانه BTC / USDT

اگر خرس ها بتوانند قیمت بیت کوین را به زیر خط گردن کشانده و در همین سطح حفظ کنند ، الگوی H&S (سر و شانه) کامل می شود. هدف این تنظیم 31،653.73 دلار است. میانگین متحرک نمایی 20 روزه (53297 دلار) و شاخص مقاومت نسبی (RSI) زیر 36 نشان دهنده برتری خرس ها است.

با این حال بعید است گاوها به راحتی تسلیم شوند. آنها تلاش خواهند کرد تا کاهش در منطقه حمایت 43000 تا 40،000 دلار را متوقف کنند اما در صورت عدم موفقیت ، کاهش می تواند شدید باشد.

برخلاف این فرض ، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالای 51،550 دلار برسد ، جفت ارز BTC / USDT ممکن است به میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد. شکست بسیار نزدیک به مقاومت 60،000 دلاری نشان می دهد که گاوها به بازی برگشته اند.

نمودار 4 ساعته BTC / USDT
نمودار 4 ساعته BTC / USDT

بازگشت از سطح 46435.02 دلار در میانگین متحرک نمایی 20 روزه متوقف شد. این نشان می دهد که احساسات حاکم بر بازار منفی است و تریدرها هنگام افزایش قیمت تا 20-EMA دارایی های خود را می فروشند. اگر خرس ها قیمت را به زیر خط گردن این الگو بکشانند، احتمالاً فشار فروش شدیدتر می شود.

با این حال، اگر گاوها دوباره از خط گردن دفاع کنند، این جفت ارز سعی خواهد کرد در سطوحی بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه قرار بگیرد. در صورت وقوع چنین اتفاقی، این رالی تا رسیدن به تراز 51538.22 دلار ادامه می یابد؛ در این سطح گاوها با مقاومت سختی روبرو می شوند.

اگر قیمت از این مقاومت کاهش یابد، این جفت ارز برای چند روز بین سطوح 46000 تا 51500 دلار تحکیم می شود.

XRP / USDT

XRP در حال حاضر در داخل یک مثلث متقارن در حال معامله شدن است، که معمولاً به عنوان یک الگوی ادامه دار عمل می کند. اگر گاوها بتوانند قیمت را از بالای خط مقاومت مثلث بالا ببرند، این آلت کوین می تواند بالاترین قیمت در 52 هفته اخیر را با 1.96 دلار دوباره آزمایش کند.

نمودار روزانه XRP / USDT
نمودار روزانه XRP / USDT

شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از 1.96 دلار می تواند مرحله بعدی روند صعودی این ارز را آغاز کند که احتمالاً تا رسیدن به سطح 2.68 دلار ادامه خواهد یافت. با توجه به اینکه RSI به منطقه مثبت صعود کرده است اما میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.43 دلار) هنوز رو به افزایش نگذاشته است، می توان نتیجه گرفت که خرس ها احتمالاً به طور تهاجمی از این خط مقاومت دفاع می کنند.

اگر قیمت از خط مقاومت کاهش یابد ، جفت ارز XRP / USDT می تواند اقامت خود را در داخل محدوده برای چند روز دیگر افزایش دهد. ر صورتی که خرس ها بتوانند قیمت را به زیر این مثلث بکشانند ، این جفت ارز می تواند منفی شود و قیمت زیر مثلث را حفظ کند. چنین حرکتی ممکن است قیمت را به 0.88 دلار کاهش دهد.

نمودار 4 ساعته XRP / USDT
نمودار 4 ساعته XRP / USDT

در نمودار 4 ساعته، قیمت ریپل تا میانگین های متحرک کاهش یافته است. اگر این جفت ارز با قدرت از سطح فعلی بازگردد، با پیشنهاد خرید خوبی هنگام افت قیمت مواجه می شود. پس از آن، گاوها سعی خواهند کرد قیمت را به بالای مثلث بازگردانند.

متناوباً ، اگر خرس ها بتوانند قیمت را به زیر میانگین های متحرک کشانده و در همان سطح نگه دارند ، این جفت ارز می تواند تا 1.35 دلار و سپس به خط حمایت مثلث سقوط کند. شکست در زیر این حمایت می تواند نشان دهنده برتری خرس ها باشد.

DOT / USDT

Polkadot (DOT) در 14 مه در بالای سطح مقاومت 44 دلار شکسته و بسته شد. گاوها حرکت را ادامه داده و قیمت را در بالاترین سطح جدید خود به 49.78 دلار در 15 مه افزایش دادند اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. رزرو سود قیمت را به زیر سطح شکست 44 دلار رسانده است.

نمودار روزانه DOT / USDT
نمودار روزانه DOT / USDT

اگر گاوها از سطح فعلی زمین زیادی را رها نکنن، با هر بار افت قیمت فشار خرید افزایش می یابد. پس از آن، جفت ارز DOT/USDT می تواند بار دیگر برای عبور از سطح روانی 50 دلار تلاش کند.

اگر این اتفاق بیفتد، این جفت ارز می تواند مرحله بعدی روند صعودی را شروع کند که ممکن است به 63.68 دلار برسد. شیب صعودی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (39.54 دلار) و قرار گرفتن RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که مسیر دارای کمترین مقاومت، مسیری صعودی است.

برخلاف این فرض ، اگر قیمت به زیر 44 دلار برسد ، این جفت ارز می تواند به میانگین متحرک سقوط کند. شکست در زیر این حمایت می تواند قیمت را به 32.50 دلار کاهش دهد.

نمودار 4 ساعته DOT / USDT
نمودار 4 ساعته DOT / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که خرس ها به زیر 20-EMA رسیده اند اما گاوها در تلاشند تا حمایت خود را پس بگیرند. خریداران برای برتری یافتن در بازار باید قیمت را به بالای 47 دلار برسانند. در صورت موفقیت آنها، لمس مجدد تراز 50 دلار محتمل خواهد بود.

از طرف دیگر ، اگر قیمت نتواند از 20-EMA بالاتر رود ، عدم حمایت از خرید را نشان می دهد. این موضوع می تواند قیمت را تا میانگین متحرک ساده 50 روزه کاهش دهد. خط مسطح میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرارگیری شاخص مقاومت نسبی (RSI) نزدیک به سطح 50 تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد.

 

XLM / USDT

Stellar Lumens (XLM) در تلاش است روند صعودی جدیدی را آغاز کند. گاوها در 13 ماه مه افت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.61 دلار) را خریداری کردند و امروز قیمت را به بالاترین سطح خود در 52 هفته اخیر رساندند، امروز قیمت 0.79 دلار بود. با این حال ، دنباله بلند روی کندل روز، نشانگر ثبت سود در سطوح بالاتر است.

نمودار روزانه XLM / USDT
نمودار روزانه XLM / USDT

اگر خریداران بتوانند قیمت را بالای 0.73 دلار حفظ کنند ، جفت ارز XLM / USDT می تواند به 0.85 دلار و سپس به 1 دلار برسد. میانگین های متحرک صعودی و قرار گرفتن RSI بالای سطح 63 نشان می دهد که فعلاً گاوها برتری دارند.

برخلاف این فرض ، اگر قیمت به زیر 0.73 دلار برسد ، این جفت ارز می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند. بازگشت شدید این حمایت نشان می دهد که احساسات مثبت باقی مانده است. گاوها سپس یک تلاش دیگر برای از سرگیری روند صعودی انجام خواهند داد.

اگر قیمت زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه شکسته شود ، این نمای مثبت فاقد اعتبار خواهد بود. چنین حرکتی نشان خواهد داد که معامله گران با عجله در حال بستن پوزیشن های خود هستند و کاهش قیمت را خریداری نمی کنند. این امر می تواند منجر به افت به SMA 50 روزه (0.53 دلار) شود.

نمودار 4 ساعته XLM / USDT
نمودار 4 ساعته XLM / USDT

نمودار 4 ساعته تشکیل الگوی معکوس سر و شانه ها را نشان می دهد. هدف قیمت در این شرایط صعودی، تراز 0.90 دلار است. شیب صعودی میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرارگیری RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که در حال حاضر گاوها فرمانده هستند.

در طول یک روند صعودی قدرتمند، اصلاحات معمولاً سطحی هستند. بنابراین، افت فعلی قیمت ممکن است در سطح 0.72 دلار به حمایت خوبی برسد. یک جهش شدید از این سطح می تواند احتمال از سرگیری روند صعودی استلار را تقویت کند.

در صورت افت و بسته شدن قیمت در زیر خط گردن ، این نمای صعودی بی اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی می تواند گاوها را به دام بیندازد و منجر به لیکوئید شدن پوزیشن های لانگ شود. پس از آن، ممکن است این جفت ارز تا 0.55 دلار کاهش یابد.

 

SOL / USDT

طی چند روز گذشته سولانا (SOL) بین 40 تا 49.99 دلار محدود شده بود. تحکیم قیمت در نزدیکی نقطه اوج یک نشانه مثبت است زیرا نشان می دهد که تریدرها برای دریافت سود عجله ندارند.

نمودار روزانه SOL / USDT
نمودار روزانه SOL / USDT

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (42.86 دلار) شیب دار است و RSI به بالاتر از 65 رسیده است ، که نشان می دهد مسیر کمترین مقاومت به سمت بالا است.
اگر گاوها بتوانند قیمت خود را بالاتر از سطح روانشناختی 50 دلار حفظ کنند ، جفت ارز SOL / USDT ممکن است روند صعودی خود را از سر بگیرد. هدف بعدی 60 دلار و سپس 69 دلار است.

برعکس ، اگر قیمت نتواند بالای 50 دلار حفظ شود ، این جفت ارز ممکن است دوباره وارد محدوده شود و ادغام خود را برای چند روز دیگر تمدید کند. اگر جفت ارز به زیر 40 دلار برسد ، این نمای مثبت فاقد اعتبار خواهد بود.

نمودار 4 ساعته SOL / USDT
نمودار 4 ساعته SOL / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها امروز قیمت را به 52.60 دلار رسانده اند اما دنباله طولانی روی کندل نشان دهنده رزرو سود در سطوح بالاتر است. قیمت به زیر 50 دلار کاهش یافته است اما ممکن است در تراز 46 دلار با حمایتی قدرتمند روبرو شود.

بازگشت شدید این سطح نشان می دهد که معامله گران هنگام کاهش قیمت در حال خرید این ارز هستند. پس از آن، گاوها دوباره سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند. شیب صعودی 20-EMA و قرار گرفتن RSI در نزدیکی منطقه اشباع خرید برتری گاوها را نشان می دهد.

برخلاف این فرض ، اگر خرس ها قیمت خود را به زیر 46 دلار برسانند ، ممکن است جفت ارز به 20-EMA سقوط کند. چنین حرکتی فروش پرخاشگرانه بالای 50 دلار را نشان می دهد و این می تواند جفت ارز را برای چند روز دیگر در این محدوده نگه دارد.

 

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 11 =