5 رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشت

واچ لیست روزانه

5 رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشته باشید : BTC (بیت کوین)،(اتریوم) ETH ، (کاردانو) ADA ،(سولانا)SOL، (پالی گان)MATIC

 

بیت کوین با فشار فروش بسیار زیادی مواجه است اما اگر سطح حمایت کلیدی حفظ شود ، ETH ، ADA ، SOL و MATIC ممکن است روند کلی بازار را به سمت بالا سوق دهند.

در طی روند صعودی قوی ، هر اصلاح قیمتی به عنوان یک فرصت خرید غنیمت شمرده می شود زیرا احساسات حاکم بر بازار مثبت بوده و انتظار می رود در آینده ای نزدیک قیمت به سطوح بالاتری برسد، روند اصلاح قیمت در طول یک چرخه گاوی سطحی بوده و به سرعت به روند قبلی خود باز می گردد.

با این حال ، هنگامی که روند صعودی به حرکت نزولی تغییر می یابد، معامله گران منتظر هستند تا هنگام افزایش قیمت دارایی خود را بفروشند زیرا معتقدند احتمال پایین تر آمدن قیمت وجود دارد. در یک بازار نزولی، سطوح حمایتی به راحتی شکسته می شوند و آن دارایی به روند کاهش قیمت خود ادامه می دهد.

داده های بازار رمزنگاری
داده های بازار رمزنگاری

به طور کلی ، روند نزولی که پس از یک بازار گاوی خروشان دنبال می شود ، قبل از رسیدن به مرحله ای که در آن بیشتر گاوها امید به بهبود سریع را از دست داده اند، پایان نمی یابد.

در میان همه نوسانات ، معامله گران باید اصول و داستان طولانی مدت ارزهای رمزپایه را تحت نظر داشته باشند. به جای وحشت ، آنها باید تصمیم آگاهانه بگیرند.

بیایید 5 ارز رمزنگاری شده برتر را بررسی کنیم که ممکن است طی چند روز آینده روند بهبود قیمت را در پیش بگیرند.

BTC / USDT

بیت کوین (BTC) در تاریخ 19 مه به زیر میانگین متحرک ساده 200 روزه (40،235 دلار) کاهش یافت و بسته شد سرمایه گذاران نهادی که این شاخص را با دقت زیر نظر دارند، در صورت باقی ماندن قیمت در این سطح برای مدتی طولانی، از خرید خودداری می کنند.

نمودار روزانه BTC / USDT
نمودار روزانه BTC / USDT

خریداران قیمت را به بالای SMA 200 روزه در 20 مه برگرداندند اما آنها نتوانستند قیمت بالاتر از آن را حفظ کنند. این نشان می دهد که خرس ها با هر بار افزایش قیمت در حال فروش هستند. جفت ارز BTC / USDT اکنون می تواند به 28،850 دلار کاهش یابد. این یک حمایت مهم است که باید مراقب آن باشید زیرا در صورت شکست این سطح و توقف در تراز 20000 دلار، فشار فروش بیشتر می شود.

شیب نزولی میانگین متحرک ساده ی 50 روزه (53500 دلار) و قرار گرفتن شاخص مقاومت نسبی (RSI) در منطقه اشباع فروش نشان دهنده ی برتری خرس ها می باشد.

با این حال ، اگر قیمت از حمایت 28،850 دلاری بازگردد ، گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند تا قیمت را به بالای SMA 200 روزه برسانند. در صورت موفقیت ، این جفت ارز می تواند به خط گردن الگوی سر و شانه ها برسد.

نمودار 4 ساعته BTC / USDT
نمودار 4 ساعته BTC / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که همزمان با آغاز یک رالی کمکی تا خط روند نزولی، فشار فروش توسط خرس ها افزوده می شود. این نشان می دهد که احساسات حاکم بر بازار منفی شده است و تریدرها پولبک به سطوح مقاومتی بالاسری را به عنوان فرصتی برای پوزیشن های کوتاه تلقی می کنند.

میانگین متحرک ساده 50 روزه( 50-SMA )در حال کاهش است و RSI در منطقه منفی واقع شده است که این امر نشان دهنده برتری خرس ها است، اولین نشانه قدرت این ارز، شکست مقاومتی و بسته شدن قیمت بالاتر از خط روند نزولی خواهد بود. چنین حرکتی می تواند راه را برای آغاز یک رالی تا تراز 42401 دلار و سپس 46000 دلار باز کند.

ETH / USDT

اتریوم (ETH) در 19 ماه مه (29 اردیبهشت) به زیر SMA 50 روزه (2776 دلار) رسید. گاوها در 20 و 21 مه سعی کردند قیمت را به سمت سطوحی بالاتر از SMA-50 روزه سوق داده و در همان سطح حفظ کنند، اما موفق نشدند. این اتفاق نشان می دهد که تریدرها هنگام افزایش قیمت دارایی خود را فروخته اند..

نمودار روزانه ETH / USDT 
نمودار روزانه ETH / USDT

اگر قیمت به زیر 18801.60 دلار برسد ، جفت ارز ETH / USDT به SMA 200 روزه (1،578 دلار) سقوط خواهد کرد. این سطح احتمالاً به عنوان یک حمایت قوی عمل می کند. اگر قیمت از این سطح بازگردد ، این جفت ارز می تواند به SMA 50 روزه برسد جایی که خرس ها احتمالاً مقاومت سختی دارند.

اگر قیمت از SMA-50 روزه کاهش یابد، ممکن است این جفت ارز برای چند روز در بازه ای محدود باقی بماند. بر خلاف این فرض، اگر خرس ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 200 روزه بکشانند، با ایجاد وحشت باعث می شوند این جفت ارز تا 1289.09 دلار کاهش یابد.
SMA 50 روزه در حال صاف شدن است و RSI به سطح فروش بیش از حد نزدیک می شود ، که این موضوع نشان می دهد روند کوتاه مدت منفی است اما روند میان مدت خنثی است.

نمودار 4 ساعته ETH / USDT
نمودار 4 ساعته ETH / USDT

این جفت ارز در نمودار 4 ساعته در یک کانال نزولی معامله می شود و میانگین های متحرک یک کراس اوور نزولی را تکمیل کرده اند ، که نشان می دهد روند کوتاه مدت منفی است. اگر خرس ها موفق شوند قیمت را به زیر خط حمایت کانال کشانده و در این سطح نگه دارند، احتمالاً فشار فروش افزایش یافته و جفت ارز ETH/USDT تا تراز 1289.09 دلار کاهش می یابد.

برعکس ، اگر قیمت از خط حمایت کانال برگردد ، گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند جفت ارز را از بالای کانال فشار دهند. اگر آنها موفق شوند ، نشان می دهد روند نزولی به پایان رسیده است و ممکن است این جفت ارز به 3000 دلار برسد.

ADA / USDT

Cardano (ADA) در تاریخ 19 مه مجدداً از سطح 0.95 دلار برگشت و گاوها در 20 مه روند صعودی را تمدید کردند اما در سطوح بالاتر با افزایش رزرو دریافت سود همراه شد و روز 22 ماه می (1 خرداد) تا زیر حمایت 1.48 دلار کاهش یافت.

نمودار روزانه ADA / USDT
نمودار روزانه ADA / USDT

سطوح 1 تا 0.95 دلار احتمالاً به عنوان یک حمایت قوی در روند نزولی عمل خواهند کرد. اگر قیمت از این حمایت بازگردد ، جفت ارز ADA / USDT می تواند دوباره تلاش کند تا به 1.48 دلار برسد. مسطح بودن میانگین متحرک ساده 50 روزه (1.44 دلار) از حرکت قیمت در یک بازه محدود حکایت دارد.

بر خلاف این فرض، اگر خرس ها بتوانند قیمت را به زیر این منطقه حمایتی کشانده و در همین سطح حفظ کنند، جفت ارز ADA/USDT می تواند تا SMA-200 روزه (0.77 دلار) سقوط کند. بازگشت شدید این سطح نشان دهنده ریجکت شدن قیمت در سطوح پایین تر است. پس از آن، گاوها یک بار دیگر سعی می کنند قیمت را به بالای 1 دلار برسانند.

در چنین شرایطی، این جفت ارز ممکن است به یک فاز تحکیم وارد شود. در صورت افت قیمت تا زیر میانگین متحرک نمایی 200 روزه، این دیدگاه بی اعتبار خواهد شد.

نمودار 4 ساعته ADA / USDT
نمودار 4 ساعته ADA / USDT

در نمودار 4 ساعته 50-SMA شروع به کاهش می کند و RSI در منطقه منفی قرار دارد که نشان دهنده برتری خرس ها است. با این حال ، گاوها احتمالاً وارد عمل می شوند و قیمت نزولی نزدیک به حمایت مهم 1 دلاری را خریداری می کنند.

اگر این اتفاق بیفتد ، این پولبک می تواند به خط روند نزولی برسد که احتمالاً به عنوان یک مقاومت سخت عمل می کند. اگر گاوها موفق شوند قیمت را به سمت سطوحی بالاتر از خط روند نزولی هدایت کنند، این جفت ارز می تواند تا 1.48 دلار افزایش یابد. در صورت شکست قیمت زیر حمایت 1 تا 0.95 دلار، این دیدگاه مثبت اعتبار خود را از دست می دهد.

SOL / USDT

سولانا (SOL) در 19 مه به زیر SMA 50 روزه (37 دلار) رسید اما در 20 مه به شدت برگشت. با این حال ، دنباله طولانی روی کندل استیک روز 20 می (30 اردیبهشت) نشان می دهد که تریدرها در سطوح بالاتر برای دریافت سود اقدام کرده و خرس ها پوزیشن های شورت آغاز می کنند.

نمودار روزانه SOL / USDT
نمودار روزانه SOL / USDT

فروش در 22 مه افزایش یافت و جفت ارز SOL / USDT در زیر 50 روز SMA شکسته شد. امروز با پایین آمدن قیمت تا حمایت قاطع در 21.10 دلار ، فروش همچنان ادامه داشت.

اگر قیمت از این حمایت بازگردد ، این جفت ارز می تواند تا سطح اصلاحی 38.2٪ فیبوناچی در تراز 35.48 دلار افزایش یابد. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه نشان می دهد که روند کوتاه مدت می تواند به نفع گاوها تغییر کند.

در مقابل، اگر قیمت از سطح 35.48 دلار کاهش یابد، خرس ها دوباره سعی می کنند قیمت را به زیر 21.10 دلار بکشانند. در صورت موفقیت، این جفت ارز می تواند تا مرز میانگین متحرک ساده 200 روزه (14.29 دلار) سقوط کند.

نمودار 4 ساعته SOL / USDT
نمودار 4 ساعته SOL / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که میانگین های متحرک در آستانه یک کراس اوور نزولی قرار دارند که نشان دهنده برتری خرس ها است. با این حال، RSI تا عمق قلمروی منفی فرو رفته است و این نشان می دهد که احتمالاً فروش در کوتاه مدت بیش از حد ادامه یافته است.
اگر قیمت از 21.10 دلار بازگردد ، گاوها سعی می کنند قیمت را از مرز روند نزولی بالاتر ببرند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند ، این جفت ارز می تواند تا 35.48 دلار و سپس به 50-SMA برسد.

برعکس ، اگر قیمت از خط روند نزولی پایین بیاید ، احتمال شکست به زیر 21.10 دلار افزایش می یابد

MATIC / USDT

Polygon (MATIC) از زمان رسیدن به بالاترین قیمت خود در 2.70 دلار در 18 مه شاهد یک افت شدید بوده است. این آلتکوین با پشت پا زدن به تمام دستاوردهایی که از روز 11 می (21 اردیبهشت) به دست آورده بود، تا مرز میانگین متحرک ساده 50 روزه (0.78 دلار) سقوط کرد.

نمودار روزانه MATIC / USDT
نمودار روزانه MATIC / USDT

احتمالاً گاوها از SMA-50 روزه دفاع می کنند و در صورت بازگشت قیمت از این حمایت، جفت ارز MATIC/USDT می تواند تا سطح اصلاحی 38.2 ٪ فیبوناچی در تراز 1.53 دلار افزایش یابد. شکست این مقاومت اولین نشانه کاهش فشار فروش خواهد بود.

از طرف دیگر، اگر قیمت از تراز 1.53 دلار کاهش یابد، جفت ارز MATIC/USDT می تواند تا SMA-50 سقوط کند. مسطح بودن میانگین متحرک 50 روزه و قرار گرفتن RSI زیر سطح 45 نشانگر آغاز یک فاز تحکیم احتمالی در کوتاه مدت است.

اگر خرس ها بتوانند قیمت را به زیر SMA-50 برسانند، این دیدگاه صعودی اعتبار خود را از دست خواهد داد. در چنین شرایطی، این جفت ارز می تواند تا 0.68 دلار و سپس 0.54 دلار سقوط کند.

نمودار 4 ساعته MATIC / USDT
نمودار 4 ساعته MATIC / USDT

نمودار 4 ساعته جفت ارز MATIC/USDT نشان می دهد که گاوها تلاش دارند این افت آبشاری را در تراز 0.80 دلار متوقف کنند. با این حال، هر بار جهش قیمت احتمالاً در خط روند نزولی با مقاومت سختی روبرو خواهد شد. اگر قیمت از این مقاومت کاهش یابد، ممکن است روند نزولی حاصل تا رسیدن به سطح 0.68 دلار ادامه یابد.

با توجه به اینکه میانگین متحرک ساده 50 روزه شروع به کاهش کرده و RSI در قلمروی اشباع فروش قرار دارد می توان نتیجه گرفت که اکنون خرس ها کنترل اوضاع را در دست دارند. اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد و بالاتر از خط روند نزولی باقی بماند، این دیدگاه منفی بی اعتبار می شود. چنین حرکتی می تواند منجر به افزایش قیمت تا سطح 1.53 دلار شود.

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 9 =