5 رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشت

واچ لیست روزانه

5 رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشته باشید :

(بیت کوین) BTC ،(ماتیک) MATIC ،(ایاس) EOS ،(مونرو) XMR ، (آوه) AAVE

اگر قیمت بیت کوین بتواند در محدوده حمایت 30 تا 33 هزار دلار حفظ شود ، MATIC ، EOS ، XMR و AAVE می توانند طی روزهای آینده روند صعودی خود را در پیش بگیرند.

بیت کوین (BTC) در تلاش است تا هر سطح قیمتی را در طول بازپرداخت فعلی حفظ کند ، که نشانگر عدم تقاضا در سطوح بالاتر است. اما آیا این موضوع بدان معناست که روند صعودی به پایان رسیده و سرمایه گذاران نهادی بازارهای رمزنگاری را رها می کنند؟

برعکس. خبرنامه هفتگی Glassnode اشاره کرد که حق بیمه Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) در حال افزایش است ، که نشان می دهد سرمایه گذاران نهادی در سطوح پایین مشغول انباشت این دارایی هستند.

این مسئله به GBTC محدود نمی شود. یکی دیگر از ابزارهای محبوب سرمایه گذاران سازمانی، یعنی صندوق قابل معامله بیت کوین Canadian Purpose نیز شاهد جریان عظیم ورود سرمایه به این صندوق بوده است. به گفته تحلیل گران گلاسنود، این اتفاق، “علاقمندی مجدد سازمان ها” به بیت کوین را نشان می دهد.

بازار رمزارزها
بازار رمزارزها

معیار دیگری که ممکن است نشانگر پایین آمدن احتمالی قیمت بیت کوین باشد نمودار تسلط آن است که به نظر می رسد مشابه اوایل سال 2017 باشد. اگر سلطه بیت کوین سیر مشابه سال 2017 را دنبال کند ، نشان دهنده این است که بیت کوین هنوز با اوج خود فاصله دارد و فصل آلت کوین ها هنو هم پابرجاست.

اکنون که گزینه های ماهانه و تاریخ انقضای قراردادهای آتی به پایان رسیده است ، احتمالاً سرمایه گذاران با این سوال مواجه هستند که آیا بیت کوین می تواند هفته آینده روند بهبودی جدی را شروع کند و در چنین شرایطی، کدام یک از آلتکوین ها می توانند افزایش قیمت داشته باشند؟

بیایید 5 ارز رمزنگاری شده را بررسی کنیم که می توانند در این هفته حرکتهای قابل توجه ی را شروع کنند.

BTC / USDT

شکست مقاومتی کوتاه بیت کوین نتوانست مانع مهم موجود در میانگین متحرک ساده 200 روزه (41،014 دلار) در 26 و 27 مه برطرف کند ، نشان می دهد که خرس ها شدیداً از این سطح دفاع می کنند. میانگین متحرک نمایی 20 روزه (41327 دلار) و شاخص مقاومت نسبی (RSI) در نزدیکی منطقه فروش بیش از حد نشان می دهد که. خرس ها در حال حاضر کنترل را در دست دارند.

نمودار روزانه BTC / USDT
نمودار روزانه BTC / USDT

اگر جفت ارز BTC / USDT حمایت 33،000 دلاری را بشکند ، توقف بعدی می تواند منطقه حمایت 30،000 تا 28،000 دلاری باشد.

اگر که این ارز از این منطقه نیز عبور کند، ممکن است فشار فروش وحشتناکی را تجربه کند که با افت قیمت تا تراز 20000 دلار همراه می شود.

هرچه قیمت کمتر از میانگین متحرک نمایی 200 روزه بماند ، شروع گام بعدی روند صعودی برای گاوها دشوارتر خواهد بود.

با این حال ، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و از SMA 200 روزه بالاتر رود ، این امر خرید قوی در سطوح پایین تر را نشان می دهد. این اتفاق می تواند مسیر را برای رسیدن به سطح اصلاحی 61.8٪ فیبوناچی در تراز 48231 دلار هموار نماید.

نمودار 4 ساعته BTC / USDT
نمودار 4 ساعته BTC / USDT

نمودار 4 ساعته شکل گیری یک مثلث متقارن را نشان می دهد که به طور کلی به عنوان یک الگوی ادامه دار عمل می کند. اگر خرس ها قیمت را به زیر مثلث کاهش دهند، این جفت ارز می تواند تا 30،000 دلار و سپس به سطح هدف 20،316 دلار سقوط کند.

از طرف دیگر، اگر گاوها موفق شوند قیمت را به سمت سطوحی بالاتر از خط مقاومت مثلث سوق داده و در همین سطح نگه دارند، احتمالاً این وضعیت به عنوان یک الگوی معکوس عمل می کند. چنین حرکتی نشان می دهد روند نزولی بیت کوین به پایان رسیده و این جفت ارز می تواند با در نظر گرفتن هدف 51951 دلاری به حرکت صعودی خود ادامه دهد.

MATIC / USDT

Polygon (MATIC) امروز از معاملات میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.58 دلار) عقب نشینی کرد و این اتفاق نشان می دهد که گاوها همزمان با افت قیمت مشغول خرید این ارز هستند. شیب صعودی میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرارگیری RSI در منطقه مثبت نشان می دهد مسیر دارای کمترین مقاومت مسیری صعودی است.

نمودار روزانه MATIC / USDT
نمودار روزانه MATIC / USDT

با این حال ، جفت ارز MATIC / USDT یک الگوی مثلث متقارن را تشکیل داده است ، که نشان دهنده عدم تصمیم گیری در بین گاوها و خرس ها است. اگر گاوها قیمت را از بالای خط مقاومت مثلث بالا ببرند ، این جفت ارز می تواند تا 2.70 دلار افزایش یابد و سپس مسیر خود را به سمت هدف الگوی 4.20 دلار آغاز کند.

برخلاف این فرض ، اگر قیمت از خط مقاومت مثلث پایین بیاید ، این جفت ارز می تواند ماندگاری خود را در داخل مثلث افزایش دهد. شکست و بسته شدن در زیر مثلث ضعف را نشان می دهد و می تواند باعث کاهش به 0.80 دلار شود.

نمودار 4 ساعته MATIC / USDT
نمودار 4 ساعته MATIC / USDT

نمودار 4 ساعته جفت ارز MATIC/USDT نشان می دهد که رالی این ارز در خط روند نزولی با مقاومت مهمی روبرو است. اگر خرس ها قیمت را به زیر حمایت 1.51 دلاری بکشانند، این جفت ارز یک الگوی سر و شانه نزولی را تشکیل می دهد که می تواند تا تراز 0.68 دلار کاهش یابد.

برعکس ، اگر خریداران قیمت را به بالاتر از خط روند نزولی برسانند ، مومنتوم این حرکت صعودی افزایش یافته و این جفت ارز مقاومت 2.43 دلاری را به چالش خواهد کشید. شکست قیمت بالاتر از این سطح می تواند منجر به افزایش تا تراز 2.70 دلار شود.

EOS / USDT

اخیراً ایاس (EOS) تلاش کرده است یک روند بهبود قابل قبول را آغاز کند که روز 27 می (6 خرداد) در سطح اصلاحی 38.2% فیبوناچی در تراز 7.89 دلار متوقف شد. با این حال، نشانه مثبت این بود که گاوها اجازه ندادند قیمت به زیر حمایت 5.60 دلاری برسد. این نشان می دهد که تریدرها برای خرید منتظر سقوط بیشتر قیمت نیستند.

نمودار روزانه EOS / USDT
نمودار روزانه EOS / USDT

اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (6.95 دلار) برسانند، می توان نتیجه گرفت که میزان عرضه از تقاضا بیشتر است. این می تواند راه را برای رالی این ارز تا سطح اصلاحی 50٪ فیبوناچی در تراز 9.23 دلار و سپس تا سطح اصلاحی 61.8٪ فیبوناچی در تراز 10.57 باز کند.

گر خرس ها بتوانند تلاش بعدی برای بازگشت به سمت میانگین متحرک نمایی 20 روزه یا تراز 7.89 دلار را متوقف کنند، این دیدگاه صعودی بی اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی احتمال شکست قیمت زیر سطح 5.60 دلار را افزایش می دهد. در چنین شرایطی، جفت ارز EOS/USDT می تواند تا مرز میانگین متحرک ساده 200 روزه (4.52 دلار) و سپس تا 3.57 دلار سقوط کند.

نمودار 4 ساعته EOS/USDT
نمودار 4 ساعته EOS/USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها از حمایت 5.60 دلار دفاع می کنند و این نشان می دهد فشار فروش کاهش یافته است. 20-EMA تخت و RSI درست در زیر نقطه میانی تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد.

اگر گاوها قیمت را به بالای 6.81 دلار برسانند ، این جفت ارز می تواند به 200-SMA و سپس به 8.69 دلار برسد. شکست و نزدیک شدن به بالاتر از این مقاومت نشانگر بازگشت گاوها به بازی است. متناوباً ، اگر خرس ها قیمت را به زیر سطح حمایت 5.60 تا 5 دلار کاهش دهند، این جفت ارز می تواند تا 3.57 دلار سقوط کند.

XMR / USDT

تلاش های مکرر خرس ها طی چند روز گذشته برای پایین کشاندن مونرو (XMR) به زیر میانگین متحرک ساده 200 روزه (222 دلار) به شکست انجامیده است. این نشان می دهد که گاوها در سطح فعلی مشغول انباشت این دارایی هستند.

نمودار روزانه XMR / USDT
نمودار روزانه XMR / USDT

خریداران تلاش کردند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (294 دلار) در 29 مه افزایش دهند اما دنباله طولانی روی کندل استیک این روز، فشار فروش بالایی را در سطوح بالاتر نشان می دهد. با این حال، احتمالاً گاوها بار دیگر تلاش می کنند مانع موجود در EMA-20 روزه را پشت سر بگذارند.

در صورت موفقیت ، جفت ارز XMR / USDT می تواند یک رالی تازه را شروع کند که احتمالاً تا رسیدن به سطح اصلاحی 61.8٪ فیبوناچی در تراز 368.45 دلار ادامه میابد. ممکن است این سطح به عنوان یک مقاومت قوی عمل کند، زیرا این احتمال وجود دارد که تریدرهایی که در سطوح بالاتر خرید کرده اند در این سطح پوزیشن های خود را ببندند.

در صورت کاهش قیمت و پایین آمدن به پایین میانگین متحرک نمایی 200 روزه ، این دیدگاه مثبت باطل می شود. در چنین شرایطی ممکن است این جفت ارز به 175 دلار و سپس به 124.69 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته XMR / USDT
نمودار 4 ساعته XMR / USDT

نمودار 4 ساعته یک شکل گیری مثلث متقارن را نشان می دهد ، که نشان دهنده عدم تصمیم گیری در بین گاوها و خرس ها در مورد جهت حرکت بعدی است. مدل 20-EMA و RSI نزدیک نقطه میانی نیز تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد.

اگر این گاوها بتوانند قیمت را به سمت بالای مثلث هدایت کنند و در همان سطح حفظ نمایند، شرایط به نفع گاوها خواهد بود. پس از آن، قیمت می تواند به 200-SMA نزدیک شود که احتمالاً به عنوان یک مقاومت مهم عمل خواهد کرد.

برعکس ، اگر قیمت کاهش یابد و زیر مثلث شکسته شود ، این جفت ارز می تواند تا 175 دلار و سپس به 124.69 دلار سقوط کند.

AAVE / USDT

AAVE در تلاش است تا به حمایت قوی 280 دلاری بازگردد. این سطح از 26 ژانویه تاکنون به طور کامل شکسته نشده است، از این رو گاوها احتمالاً باز هم از آن دفاع می کنند. میانگین متحرک ساده 200 روزه (290 دلار) درست بالاتر از این سطح نیز یک مزیت دیگر است.

نمودار روزانه AAVE / USDT
نمودار روزانه AAVE / USDT

با این حال ، کاهش میانگین متحرک نمایی 20 روزه (398 دلار) و RSI زیر 43 نشان می دهد که روند کوتاه مدت به نفع خرس هاست. فروشندگان سعی می کنند هرگونه روند صعودی را در EMA 20 روزه متوقف کنند. در صورت موفقیت ، جفت ارز AAVE / USDT ممکن است دوباره به 280 دلار برسد.

شکست و نزدیک شدن به زیر این حمایت می تواند روند نزولی را شروع کند و روند کاهشی تا 160 دلار ادامه یابد. برعکس ، اگر گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند ، این جفت ارز می تواند تا 489 دلار افزایش یابد ، که احتمالاً به عنوان یک مقاومت قدرتمند عمل می کند.

نمودار 4 ساعته AAVE / USDT
نمودار 4 ساعته AAVE / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها این افت را در 280 دلار خریداری کرده اند. 20-EMA در حال صاف شدن است ، این نشان می دهد که فشار فروش در حال کاهش است. اگر خریداران بتوانند قیمت را به سمت سطوحی بالاتر از خط روند نزولی سوق دهند و در همین سطح نگه دارند، این جفت ارز می تواند تا 418 دلار افزایش یابد. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از این سطح مقاومتی می تواند منجر به افزایش تا مرز 480 دلار شود.

اگر قیمت از 20-EMA یا خط روند نزولی کاهش یابد و به زیر 280 دلار برسد ، این نمای مثبت بی اعتبار خواهد شد. اگر این اتفاق بیفتد ، خرس ها سعی می کنند قیمت را به پایین ترین سطح در 23 مه با 208.09 دلار برسانند و روند نزولی را شروع کنند.

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − دو =