5 رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشت

واچ لیست روزانه

5 رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشته باشید: BTC (بیت کوین)،(آوه) AAVE ،(کوزاما) KSM ،(الگوراند) ALGO ،(تتا فیول) TFUEL

در حالی که گاوهای بیت کوین تلاش می کنند قیمت BTC را به بیش از 38،000 دلار برسانند ،رمزارزهای AAVE ، KSM ، ALGO و TFUEL نشانه هایی از افزایش قیمت را نشان می دهند.

قیمت بیت کوین (BTC) طی چند روز گذشته همچنان بین 30 تا 40 هزار دلار محدود شده است ، که لزوماً یک نشانه نزولی نیست.

به طور کلی ، پس از سقوط شدید ، با انتقال دارایی از دست ضعیف به دست قوی تر، قیمت تمایل به تحکیم شدن پیدا می کند. پس از پایان این روند انتقال، آن دارایی با یک شکست مقاومتی، روند صعودی جدیدی را آغاز می کند. معمولاً هرچه مدت زمان تحکیم قیمت در یک محدوده بیشتر باشد، حرکت رونددار بعدی قویتر خواهد بود.

مایک مک گلوون ، استراتژیست ارشد کالا در بلومبرگ اینتلیجنس (Bloomberg Intelligence)روز شنبه گفت که کاهش عرضه بیت کوین نشانه مثبتی است که می تواند به عنوان “امتیاز صعودی” برای حرکت به سمت سطوح بالاتر “اگر الگوهای گذشته حفظ شود” عمل کند.

یونی آسیا ، مدیرعامل eToro ، همچنین به Cointelegraph گفت که بیت کوین می تواند “طی سه تا پنج سال آینده افزایش قیمت چشمگیری داشته باشد ، زیرا هنوز 5 میلیارد نفر در جهان وجود دارند که اساساً ارز محلی خوبی ندارند”.

بنابراین ، سرمایه گذاران نباید از حرکات خاموش قیمت در کوتاه مدت دلسرد شوند. شاخص های فندامنتال بیت کوین همچنان قوی هستند و احتمالاً در آینده منجر به شروع روند صعودی جدیدی می شوند.

بیایید نمودارهای 5 ارز رمزپایه برتر را که ممکن است طی چند روز آینده عملکرد بهتری داشته باشند ، تجزیه و تحلیل کنیم.

 

BTC / USDT

بیت کوین در 12 ژانویه از خط مقاومت مثلث نزولی کاهش یافت و زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (36586 دلار) شکسته شد. این موضوع نشان می دهد که خرس ها به شدت از این خط مقاومت دفاع می کنند.

نمودار روزانه BTC / USDT
نمودار روزانه BTC / USDT

هرچه قیمت کمتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بماند ، احتمال سقوط به سطوح پایین تر بیشتر خواهد بود. اگر خرس ها قیمت خود را به زیر 34،600 دلار برسانند ، جفت ارز BTC / USDT می تواند تا 33،400 دلار و سپس به 31،000 دلار سقوط کند.

شکست و بسته شدن قیمت زیر تراز 31000 دلار یک الگوی مثلث نزولی را کامل می کند، که هدف آن سطح 19549 دلار می باشد. با این حال، بعید است که شاهد افت مستقیم قیمت تا این سطوح باشیم زیرا گاوها تلاش خواهند کرد که روند کاهش قیمت را در منطقه حمایتی 31000 تا 28000 دلاری متوقف کنند.

در صورت ادامه حرکت افزایشی فعلی و عبور قیمت از خط مقاومت مثلث، این دیدگاه منفی اعتبار خود را از دست خواهد داد. چنین حرکتی می تواند دروازه های صعود به سمت میانگین متحرک ساده 50 روزه (44709 دلار) را به روی بیت کوین باز کند. این تراز احتمالاً دوباره به عنوان یک مقاومت سخت عمل خواهد کرد.

شکسته شدن قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی 50 روزه نشان می دهد که احتمالاً روند اصلاح قیمت به پایان رسیده و گاوها کم کم سعی می کنند حرکت صعودی جدیدی را شروع کنند.

نمودار 4 ساعته BTC / USDT
نمودار 4 ساعته BTC / USDT

 

میانگین های متحرک در نمودار 4 ساعته از یکدیگر گذشته اند و شاخص قدرت نسبی (RSI) دقیقاً بالاتر از نقطه میانی است ، این وضعیت نشان می دهد که گاوها سعی دارند بار دیگر به میدان وارد شوند.

شکست و بسته شدن قیمت بالای خط مقاومت مثلث، نشان دهنده بیشتر بودن تقاضا نسبت به عرضه است. اگر گاوها بتوانند قیمت را بالای مثلث نگه دارند، حرکت صعودی جدید آغاز می شود.

متناوباً ، اگر قیمت از خط مقاومت پایین بیاید و به زیر 34000 دلار برسد ، می تواند یک مزیت جزئی به نفع خرس ها باشد. این امر می تواند قیمت را به حمایت مهم 31000 دلار کاهش دهد، بازگشت از این حمایت نیز نشانگر انباشت این دارایی در سطوح پایین تر بوده و می تواند این جفت ارز را برای مدت بیشتری در داخل مثلث نگه دارد.

 

AAVE / USDT

گاوها پنج بار توانستند با موفقیت از حمایت این دامنه قیمت دفاع کنند، به همین خاطر احتمال می رود خریداران یک بار دیگر با افت قیمت برای خرید اقدام کنند.

نمودار روزانه AAVE / USDT
نمودار روزانه AAVE / USDT

اگر قیمت با قدرت از سطح فعلی بازگردد، نشان می دهد که گاوها همچنان هنگام افت قیمت به خرید روی می آورند. پس از آن، این خریداران سعی می کنند قیمت را به سطوحی بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (344 دلار) برسانند. در صورت موفقیت، جفت ارز AAVE/USDT می تواند میانگین متحرک ساده 50 روزه (414 دلار) را لمس کند که احتمالاً به عنوان یک مانع سخت عمل خواهد کرد.

اگر قیمت از SMA 50 روزه کاهش یابد ، این جفت ارز می تواند بین 280 تا 414 دلار برای چند روز تحکیم شود. برعکس ، شکست قیمت بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه مسیر حرکت به سمت 581.67 دلار را هموار می کند.

در صورت کاهش قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه و پایین آمدن از حمایت 280 دلاری ، این نمای مثبت فاقد اعتبار خواهد بود. این باعث خرسندی خرس هایی خواهد شد که سعی می کنند قیمت را به 208.09 دلار و سپس 160 دلار کاهش دهند.

نمودار 4 ساعته AAVE / USDT
نمودار 4 ساعته AAVE / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که خرس ها قیمت خود را به زیر 280 دلار رسانده اند اما آنها در تلاش هستند که سطوح پایین تر را حفظ کنند. با این حال ، میانگین های متحرک در حال کاهش هستند و RSI در منطقه منفی قرار دارد که نشان دهنده برتری خرس ها است.

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر 266.68 دلار برسد ، این جفت ارز می تواند روند نزولی را آغاز کند. اگر گاوها قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند ، این نمای منفی فاقد اعتبار خواهد بود. چنین حرکتی نشان می دهد که اصلاح به پایان رسیده است و این جفت ارز می تواند تا 500 دلار افزایش یابد.

KSM / USDT

کوزاما (KSM) در چند روز گذشته شاهد حرکات ناپایداری بوده است. اگرچه گاوها در 9 ژوئن قیمت را به بالای مقاومت سربار 480 دلار رساندند ، اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند و روز 10 ژوئن (20 خرداد) قیمت به زیر این سطح سقوط کرد. این اتفاق نشان داد خرس ها با هر بار افزایش قیمت دارایی های خود را می فروشند.

نمودار روزانه KSM / USDT
نمودار روزانه KSM / USDT

با این حال ، خریداران اجازه نداده اند که قیمت زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (388 دلار) شکسته شود. که این امر نشان می دهد وقتی گاوها در حال سقوط به میانگین متحرک نمایی 20 روزه هستند ، احساسات موجود در بازار مثبت می شود.

افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه و RSI در نزدیکی نقطه میانی نشان دهنده یک مزیت جزئی برای گاوها است. اکنون خریداران یک بار دیگر تلاش می کنند تا قیمت را به بالای 480 دلار برسانند. در صورت موفقیت ، جفت ارز KSM / USD می تواند تا 537 دلار افزایش یابد و سپس بالاترین قیمت خود را در 625 آزمایش کند.

اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالایی کاهش یابد و به زیر 360 دلار برسد ، این نمای مثبت فاقد اعتبار خواهد بود. این می تواند قیمت را به 280 دلار کاهش دهد.

نمودار 4 ساعته KSM / USDT
نمودار 4 ساعته KSM / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها در تلاشند از حمایت خط روند دفاع کنند. هرچند، میانگین متحرک نمایی 20 روزه در حال کاهش بوده و RSI در منطقه منفی قرار دارد و این نشان دهنده برتری خرس ها می باشد.

اگر فروشندگان قیمت خود را به زیر 380 دلار برسانند ، این جفت ارز ممکن است به 342 دلار کاهش یابد. شکست قیمت زیر این حمایت می تواند به افت قیمت تا سطح 280 دلار بیانجامد.

اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای 429 دلار برسانند ، این نمای منفی فاقد اعتبار خواهد بود، این اتفاق احتمالاً با افزایش فشار خرید و حرکت این جفت ارز به سمت 480 دلار همراه می شود.

ALGO / USDT

روز 12 ژوئن (22 خرداد)، قیمت الگوراند (ALGO) از خط روند عبور کرده و تا سطوحی بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.97 دلار) افزایش یافت. این اتفاق نشان داد گاوها هنگام کاهش قیمت برای خرید اقدام می کنند. میانگین متحرک نمایی 20 روزه مسطح بوده و RSI نزدیک نقطه میانی قرار گرفته است. این وضعیت نشان می دهد که فشار فروش کاهش یافته است.

نمودار روزانه ALGO / USDT
نمودار روزانه ALGO / USDT

پرایس اکشن مشاهده شده طی چند روز گذشته، یک الگوی مثلث صعودی را تشکیل داده است که با شکست مقاومتی و بسته شدن قیمت بالاتر از سطح 1.15 دلار کامل می شود. اگر گاوها موفق شوند قیمت را بالاتر از سطح 1.15 دلار نگه دارند، جفت ارز ALGO/USDT می تواند تا رسیدن به هدف 1.63 دلاری افزایش یابد.

برخلاف این فرض ، اگر قیمت از 1.15 دلار کاهش یابد ، این جفت ارز ممکن است اقامت خود را در داخل مثلث برای چند روز دیگر تمدید کند. شکست و بسته شدن در زیر خط روند ، روند صعودی را خنثی کرده و راه را برای افت قیمت تا مرز 0.80 دلار و سپس 0.67 دلار باز می کند.

نمودار 4 ساعته ALGO / USDT
نمودار 4 ساعته ALGO / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها در تلاشند قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند. اگر آنها موفق به حفظ این شکست مقاومتی بشوند، جفت ارز ALGO/USDT می تواند تا تراز 1.15 دلار افزایش یابد. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از این مقاومت می تواند روند صعودی جدیدی را آغاز کند.

برعکس ، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و از میانگین متحرک پایین بیاید ، خرس ها یک بار دیگر تلاش می کنند تا قیمت را به زیر خط روند سوق دهند. اگر آنها موفق شوند، آغاز کننده یک اصلاح عمیق تر خواهد بود.

TFUEL / USDT

روز 9 ژوئن ، ارز رمزپایه TFUEL با لمس تراز 0.679 دلار به بالاترین سطح تاریخی خود رسید اما همانطور که از فیتیله بلند روی کندل استیک این روز پیداست، گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این حرکت با بازگشت شدید به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.41 دلار) در روز 12 ژوئن (22 خرداد) دنبال شد.

نمودار روزانه TFUEL / USDT
نمودار روزانه TFUEL / USDT

بازگشت شدید به میانگین متحرک نمایی 20 روزه نشان می دهد که احساسات حاکم بر بازار مثبت است و معامله گران همزمان با کاهش قیمت ها، برای خرید اقدام می کنند. اکنون گاوها سعی خواهند کرد قیمت را تا بالاترین سطح ممکن افزایش دهند در این مرحله، احتمالاً آنها با مقاومت شدید خرس ها روبرو می شوند.

اگر قیمت از بالاترین سطح تاریخی خود پایین بیاید ، خرس ها یک بار دیگر تلاش می کنند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. اگر آنها موفق شوند ، شروع روند اصلاح عمیق تر قیمت محتمل خواهد بود.

متناوباً ، اگر خریداران قیمت را به بالاترین حد خود برسانند ، جفت ارز TFUEL / USDT می تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد و هدف بعدی آن 0.85 دلار و سپس 1 دلار باشد.

 

نمودار 4 ساعته TFUEL / USDT
نمودار 4 ساعته TFUEL / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این جفت ارز از حمایت 0.40 دلار به شدت برگشته است ، که نشان دهنده انباشت این دارایی در سطوح پایین تر قیمت می باشد. با این حال، روند صعودی بعدی درست زیر سطح اصلاحی 61.8٪ فیبوناچی در تراز 0.57 دلار با مقاومتی شدید روبرو می شود.

این نشان می دهد که خرس ها هنوز تسلیم نشده اند و با هر بار افزایش قیمت دارایی های خود را می فروشند. اگر قیمت تا زیر 20-EMA کاهش یابد، خرس ها سعی خواهند کرد قیمت را به 0.40 دلار برسانند. در صورت تحقق چنین وضعیتی، این جفت ارز برای چند روز بین این دو سطح تحکیم خواهد شد.

متناوباً ، اگر قیمت از 20-EMA بازگردد ، این نشان دهنده مثبت بودن احساسات بازار است و گاوها منتظر سقوط عمیق تری برای خرید نیستند. این امر احتمال شکست قیمت بالای 0.57 دلار را افزایش می دهد. پس از آن، احتمالاً این جفت ارز افزایش یافته و به بالاترین حد خود خواهد رسید.

 

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + یک =