5 رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشت

واچ لیست روزانه

5 رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشته باشید: BTC (بیت کوین)،(کاردانو) ADA ،(تتا) THETA، (مونرو) XMR، (آمپ) AMP

اگر قیمت بیت کوین در محدوده فعلی باقی بماند ، ADA ، THETA ، XMR و AMP می توانند طی روزهای آینده با جهش بیشتری مواجه شوند.

برنامه های فدرال رزرو ایالات متحده برای پیشبرد جدول زمانی افزایش نرخ ها تا سال 2023 به اقدام برای رزرو دریافت سود در بازار سهام، طلا و بیت کوین (BTC) در ایالات متحده آغاز شده است. پس از هشدار جیمز بولارد ، رئیس فدرال رزرو  ایالات متحده از سنت لوئیس مبنی بر احتمال افزایش زودتر از انتظار نرخ بهره در سال 2022، روز 18 ژوئن (28 خرداد) دومین ضربه سهمگین بر پیکره بازارها وارد شد.

اکنون تحلیلگران رمزنگاری در مورد حرکت بعدی بیت کوین اختلاف نظر دارند. جاش راجر معتقد است که ممکن است بیت کوین به بالاترین سطح چرخه خود در سطح 64،500 دلار برسد و رابرت کیوساکی ، نویسنده کتاب “پدر پولدار پدر بی پول” معتقد است که بیت کوین می تواند تا 24000 دلار سقوط کند.

با این حال ، پلن بی (PlanB)، خالق مدل پیش بینی قیمت بیت کوین بر اساس مدل انباشت به جریان، دیدگاه صعودی خود را درباره بیت کوین حفظ کرده است. بهترین سناریوی وی برای بیت کوین افزایش شدید تا 450،000 دلار است در حالی که “بدترین حالت” او نیز هدف صعودی 135000 دلار را تا پایان سال 2021 نشان می دهد.

با استناد به تازه ترین داده های درون زنجیره ای، دیگر تحلیلگران اشاره کرده اند که دارندگان بلند مدت در چند روز گذشته اقدام به خرید بیت کوین کرده اند.اما آیا خرید توسط سرمایه گذاران بلند مدت می تواند فشار فروش ایجاد شده توسط دلالان را جبران کند؟

با توجه به نکاتی که ذکرشد بیایید نمودارهای 5 رمزارز برتر را  که ممکن است در طی روزهای پیش رو با جهش قیمتی خوبی مواجه شوند را بررسی کنیم.

BTC / USDT

در طی روزهای گذشته بیت کوین بین 31000 تا 42451.67 دلار محدود شده است. قیمت از 41،330 دلار در 15 ژوئن کاهش یافت و خرسها قیمت خود را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (37،439 دلار) در 18 ژوئن رساندند.

نمودار روزانه BTC / USDT
نمودار روزانه BTC / USDT

اکنون فروشندگان سعی می کنند قیمت را تا سطح حمایتی 31000 دلار کاهش دهند. میانگین متحرک نمایی 20 روزه شروع به کاهش می کند و شاخص مقاومت نسبی (RSI) زیر 41 قرار دارد، که حاکی از برتری خرس ها است.

با این حال ، جفت ارز BTC / USDT در دو نوبت قبلی  در روزهای 23 می (2 خرداد) و 8 ژوئن (18 خرداد) از سطح 31000 دلار برگشت، از این رو گاوها دوباره سعی می کنند از این سطح دفاع کنند. در صورت موفقیت گاوها، این جفت ارز می تواند اقامت خود را در داخل  این محدوده برای چند روز دیگر تمدید کند.

برعکس ، اگر خرس ها قیمت خود را به زیر 31،000 دلار برسانند ، این جفت ارز می تواند به 28،000 دلار و سپس به 20،000 دلار کاهش یابد.این اتفاق حرکت بسیار منفی خواهد بود و می تواند شروع مرحله بعدی روند صعودی را به تأخیر بیندازد.

نمودار 4 ساعته BTC / USDT
نمودار 4 ساعته BTC / USDT

در نمودار 4 ساعته می بینیم که خرس ها قیمت را به سطوحی پایین تر از حمایت 34600 دلاری کشانده اند. اگر آنها موفق شوند قیمت را زیر همین سطح نگه دارند، احتمالاً این جفت ارز تا حمایت 31000 دلاری سقوط خواهد کرد. شیب نزولی میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرار گرفتن RSI در نزدیکی منطقه اشباع فروش نشان می دهد که وضعیت اکنون به نفع خرس ها می باشد.

از سوی دیگر ، نشان می دهد که تریدرها در سطوح پایین تر مشغول انباشت این دارایی هستند. پس از آن، این جفت ارز ممکن است به سمت میانگین متحرک ساده 50 و سپس، منطقه مقاومتی 41330 تا 42451،67 دلار حرکت کند. شکست این منطقه نشان می دهد که مرحله اصلاح قیمت به پایان رسیده است.

ADA / USDT

Cardano (ADA) طی چند روز گذشته بین 1.33 تا 1.94 دلار معامله شده است، روز 15 ژوئن (25 خرداد)، برگشت به این حمایت در میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.52 دلار) کم کم متوقف شد که نشان دهنده منفی شدن احساسات حاکم بر بازار و فروش دارایی ها هنگام افزایش قیمت می باشد.

نمودار روزانه ADA / USDT
نمودار روزانه ADA / USDT

اکنون خرس ها سعی می کنند قیمت را به زیر منطقه حمایتی 1.33 تا 1.24 دلار بکشانند. در صورتی که آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ارز ADA/USDT می تواند تا حمایت 1 دلاری سقوط کند. کاهش میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرارگیری RSI زیر سطح 42 نشان می دهد که خرس ها کنترل اوضاع را فعلاً در دست دارند.

برعکس ، اگر گاوها دوباره از منطقه حمایتی دفاع کنند،  نشان دهنده تقاضا در سطوح پایین تر خواهد بود. این اتفاق می تواند این جفت ارز را برای چند روز دیگر در همین بازه محدود نگه دارد. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از تراز 1.94 دلار نشانگر بازگشت گاوها به میدان می باشد.

نمودار 4 ساعته ADA / USDT
نمودار 4 ساعته ADA / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که خرس ها امروز قیمت را به زیر حمایت 1.33 دلار رسانده اند، اما عدم موفقیت در حفظ قیمت در سطوح پائی، نشان دهنده انباشت دارایی در هنگام افت قیمت می باشد. اکنون خریداران سعی می کنند قیمت را به  بالاتر از خط روند نزولی برسانند.

اگر آنها موفق شوند ، این امر الگوی نزولی را باطل می کند. چنین حرکتی می تواند خرس های تهاجمی را از دور کرده و منجر به  ایجاد یک فشار کوتاه مدت شود که ممکن است قیمت را به 1.74 دلار و سپس 1.88 دلار برساند.

متناوباً ، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 1.33 دلار برسد ، این جفت ارز الگوی مثلث نزولی را تکمیل می کند، هدف قیمت در این وضعیت نزولی، سطح 0.78 دلار خواهد بود.

THETA / USDT

روز 17 ژوئن (27 خرداد) گاوها ارز رمزپایه تتا (THETA) را به سمت بالای خط مقاومت کانال نزولی سوق دادند اما نتوانستند از مانع موجود در تراز 10.47 عبور کنند. این نشان می دهد که خرس ها هنوز میدان را خالی نکرده اند و در تلاشند شکست های مقاومتی اخیر را جبران کنند.

نمودار روزانه THETA / USDT
نمودار روزانه THETA / USDT

قیمت امروز به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (8.65 دلار) رسیده است ، که نشان دهنده تغییر روند کوتاه مدت به نفع خرس ها است. با این حال بعید است گاوها به راحتی تسلیم شوند. آنها سعی می کنند روند نزولی را در سطح 7.33 دلار متوقف کنند.

اگر قیمت از این حمایت بازگردد و از میانگین متحرک بالاتر رود، نشان دهنده تقاضای شدید در سطوح پایین تر قیمت خواهد بود. پس از آن، خریداران یک بار دیگر تلاش می کنند تا مانع 10.47 دلار را پشت سر بگذارند.

در صورت موفقیت ، جفت ارز THETA / USDT می تواند رالی تازه ای را به سمت تراز 13.20 دلار آغاز کند. اگر خرس ها قیمت را به زیر 7.37 دلار بکشانند، این دیدگاه مثبت فاقد اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی می تواند تا کاهش تا مرز 6 دلار و سپس 4.57 دلار ادامه یابد.

نمودار 4 ساعته THETA / USDT
نمودار 4 ساعته THETA / USDT

نمودار 4 ساعته شکل گیری الگوی سر و شانه ها را نشان می دهد. هدف این راه اندازی 7.02 دلار است.

با این حال ، گاوها سعی دارند قیمت را از بالای خط گردن عقب ببرند. اگر این کار را انجام دهند ، خرس های کوتاه مدت که ممکن است موقعیت های کوتاهی در شکستن خط گردن ایجاد کرده باشند ، ممکن است به دام بیفتند.

این می تواند منجر به پوشش کوتاه شود و جفت ارز ممکن است به 9.19 دلار برسد. وقفه ای بالاتر از این مقاومت ممکن است درهای رالی را برای رسیدن به 10.10 دلار و سپس 10.47 دلار باز کند.

XMR / USDT

Monero (XMR) در روز 19 ژوئن (29 خرداد) از خط روند نزولی رد شد و خرس ها اکنون سعی می کنند قیمت را تا مرز 225 دلار کاهش دهند. این تراز، حمایت مهمی است که باید به دقت مراقب آن باشید زیرا گاوها طی چند روز گذشته بارها از این سطح دفاع کرده اند

نمودار روزانه XMR / USDT
نمودار روزانه XMR / USDT

اگر قیمت 225 دلار بازگردد ، خریداران یک بار دیگر تلاش می کنند قیمت را از مرز روند نزولی بالاتر ببرند. اگر این کار را انجام دهند ، جفت XMR / USDT ممکن است SMA 50 روزه (312 دلار) را به چالش بکشد و سپس به 347 دلار برسد.

بر خلاف این فرض ، اگر خرس ها زیر قیمت 225 دلار حمایت کنند ، جفت ارز یک الگوی مثلث نزولی را تکمیل می کند. این تنظیمات نزولی می تواند فروش بیشتری را به دنبال داشته باشد و در نتیجه به 175 دلار و سپس 124.69 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته XMR / USDT
نمودار 4 ساعته XMR / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها چندین بار تلاش کرده اند قیمت را به سمت سطوح بالاتر از مقاومت 283 دلار هدایت کرده و در همان سطح نگه دارند، اما موفق به انجام این کار نشده اند. این نشان می دهد که خرس ها با قدرت از این سطح دفاع می کنند.

دیروز فروشندگان قیمت را به زیر خط روند این مثلث صعودی رساندند، اما نتوانستند سطوح پایین تر قیمت را حفظ کنند. این واقعیت نشان دهنده خرید تهاجمی هنگام افت قیمت می باشد. اکنون گاوها سعی خواهند کرد قیمت را به بالای میانگین های متحرک رسانده و مقاومت 283 دلاری را به چالش بکشند.

اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای این سطح برسانند، الگوی مثلث صعودی کامل شده و جفت ارز XMR/USDT می تواند 316.23 دلار و سپس هدف الگوی 341 دلار را تاچ کند.

در مقابل، اگر خرس ها بتوانند قیمت را به زیر خط روند کشانده و در آن جا حفظ کنند، این دیدگاه مثبت بی اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی می تواند راه سقوط به سمت تراز 225 دلار را هموار کند.

AMP / USDT

روز 14 ژوئن (24 خرداد) قیمت ارز رمزپایه Amp  بالاتر از مقاومت سخت موجود در  تراز 0.076 دلار شکسته شد و پس از آن، روز 16 ژوئن (26 خرداد) به بالاترین رقم تاریخی خود در 0.12 دلار رسید. با این حال، افزایش رزرو دریافت سود در روز 17 ژوئن (27 خرداد) باعث آغاز یک روند اصلاحی شدید شد که بازگشت تا سطح شکست 0.076 دلاری را به همراه داشت.

نمودار روزانه AMP / USDT
نمودار روزانه AMP / USDT

اگر گاوها بتوانند مقاومت 0.076 دلاری را به یک حمایت قوی تبدیل کنند، نشان می دهد که احساسات حاکم بر بازار همچنان مثبت باقی مانده و معامله گران هنگام نزول قیمت، مشغول انباشت این دارایی هستند. پس از آن، خریداران سعی می کنند قیمت را به سمت 0.12 دلار یعنی بالاترین سطح قیمت آن سوق دهند.

شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از این مقاومت، از سرگیری روند صعودی را نشان می دهد. به این ترتیب، جفت ارز AMP/USDT می تواند به 0.185 دلار هم برسد.

برخلاف این فرض، اگر خرس ها قیمت را به زیر 0.076 دلار برسانند، این جفت ارز می تواند تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.07 دلار) سقوط کند. در این حالت، احتمال دارد این سطح بار دیگر به عنوان یک حمایت قوی عمل کند. هرچند، در صورت شکسته شدن این حمایت، جفت ارز AMP/USDT می تواند تا مرز SMA-50 (0.05 دلار) کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته AMP / USDT
نمودار 4 ساعته AMP / USDT

روند اصلاح قیمت از بالاترین سطح آن در حمایت 0.076 دلار متوقف شد زیرا گاوها با قدرت از این سطح دفاع کردند. با این حال، خریداران همچنان در تلاشند قیمت را به بالاتر از مقاومت 0.095 دلار برسانند. این واقعیت نشان می دهد خرس ها در سطوح بالاتر قیمت، دارایی های خود را می فروشند.

در حال حاضر گاوها سعی دارند از میانگین متحرک ساده 50 روزه با قدرت دفاع کنند و در کوتاه مدت یک کف قیمت بالاتر برای این ارز تشکیل دهند. در صورت موفقیت آنها، این جفت ارز ممکن است به 0.095 دلار برسد. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از این مقاومت می تواند راه را برای آغاز یک رالی تازه تا رسیدن به آخرین رکورد ثبت شده هموار سازد. در صورت شکست و بسته شدن قیمت زیر 0.076 دلار ، این دیدگاه مثبت اعتبار خود را از دست خواهد داد.

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 9 =