5 رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشت

واچ لیست روزانه

5 رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشته باشید: BTC (بیت کوین) ،(کاردانو) ADA ،(سولانا) SOL ،(متیک) MATIC، (کتلین) KLAY

ادغام بیت کوین در محدوده فعلی می تواند فرصت های صعودی را برای رمزارزهای ADA ، SOL ، MATIC و KLAY درطی روزهای آینده ایجاد کند.

شاخص قیمت ضمنی هزینه های مصرف شخصی (PCE) در ایالات متحده در ماه می (اردیبهشت و خرداد)، 0.5٪ افزایش یافت که اندکی از برآورد 0.6 درصدی بازار کمتر است با این حال ، هنگامی که سال به سال مقایسه می شود ، شاخص PCE به 3.4٪ رسیده است که بیشترین سود خود را از سال 1991 ثبت کرده است.

در حالی که فدرال رزرو ایالات متحده انتظار دارد تورم موقتی باشد، تحلیلگران BofA ارزیابی هایی متفاوت دارند. این بانک پیش بینی می کند نرخ تورم در ایالات متحده طی دو تا چهار سال آینده در محدوده 2 تا 4 درصد باقی بماند و معتقد است که فدرال رزرو در 6 ماه آینده نرخ ها را افزایش داده و مانع از سقوط بازار مالی خواهد شد.

اگر نرخ تورم همچنان بالا بماند، احتمالاً سرمایه گذاران می توانند مجدداً روی بیت کوین (BTC) تمرکز کنند تا از این طریق از سبد دارایی های خود در برابر این تورم محافظت نمایند. در گزارش روز 21 ژوئن (31 خرداد) CoinShares آمده است که درباره نرخ تورم طی پنج سال آینده اطمینان ندارد اما به”افزودن بیت کوین و سایر دارایی های واقعی به عنوان یک اقدام محتاطانه برای محافظت از سبد دارایی ها در برابر خطر خارج از كنترل تورم ” عمیقاً باور دارد.

اگرچه این ریسک در کوتاه مدت همچنان باقی است، انتخاب ارزهای رمزپایه می تواند فرصت های معاملاتی کوتاه مدتی را در اختیار معامله گران قرار دهد. در طی یک بازار خرسی، ممکن است معامله گران به جای انتظار برای افزایش قیمت های شانسی، در فواصل منظم روی حفظ سود تمرکز کنند. در ادامه این مطلب قصد داریم به بررسی نمودارهای قیمتی 5 ارز رمزپایه برتری بپردازیم که ممکن است در چند روز آینده صعودی کوتاه مدت را تجربه کنند.

بیایید نمودارهای 5 ارز رمزپایه برتر را بررسی کنیم که ممکن است در چند روز آینده روند صعودی کوتاه مدتی را تجربه کنند.

BTC / USDT

بیت کوین در 26 ژوئن به منطقه حمایتی 28 تا 31 هزار دلار سقوط کرد اما نشانه مثبتی که در این میان وجود داشت این بود که گاوها دوباره همزمان با این افت قیمت مشغول خرید شدند. این نشان دهنده تجمع خریداران در سطوح پایین تر قیمت می باشد.

نمودار روزانه BTC / USDT  
نمودار روزانه BTC / USDT

گاوها اکنون سعی خواهند کرد قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (35148 دلار) برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوندT نشانگر این خواهد بود که فشار فروش احتمالاً کم کم کاهش پیدا می کند. واگرایی مثبت در شاخص مقاومت نسبی (RSI) نیز به آغاز یک رالی کمکی اشاره دارد.

وقفه ای بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه می تواند درب ها را برای حرکت به منطقه مقاومت بالا سری  از 40،000 تا 42،451.67 دلار باز کند. میانگین متحرک ساده 200 روزه (43505 دلار) دقیقاً بالاتر از این منطقه است ، از این رو ممکن است برای گاوها صعود به بالای آن دشوار باشد.

این موضوع به آغاز روند تحکیم احتمالی قیمت بین 28000 تا 42451.67 دلار برای چند روز آینده اشاره دارد. هرچه بیت کوین برای مدت بیشتری در این محدوده ترید شود، شکست مقاومتی بعدی قویتر خواهد بود. اگر خرس ها بتوانند قیمت را به زیر منطقه 28000 دلار کشانده و در همین سطح حفظ کنند، روند حرکت به نفع آنها تغییر خواهد کرد.

نمودار 4 ساعته BTC / USDT  
نمودار 4 ساعته BTC / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها تلاش می کنند  کف قیمت را در حدود تراز 30000 دلار تشکیل دهند. مسطح شدن میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرار گرفتن شاخص مقاومت نسبی (RSI) در نزدیکی نقطه میانی نشان می دهد فروشندگان کم کم قدرت خود را از دست می دهند.

اگر گاوها قیمت را بالاتر از 20-EMA حفظ کنند ، جفت ارز BTC/USDT می تواند تا رسیدن به 200-SMA افزایش یابد. شکست این مقاومت می تواند فشار خرید بیشتری را به دنبال داشته باشد که به نوبه خود احتمال رسیدن قیمت به 40527 دلار را بیشتر می کند. اگر خرس ها قیمت را به زیر 30000 دلار بکشانند، این دیدگاه صعودی بی اعتبار خواهد شد.

ADA / USDT

(ADA) کاردانو در 22 ژوئن از حمایت 1 دلاری خود بازگشت، که نشانگر انباشت قوی این ارز در نزدیکی این تراز مهم بود. با این وجود، روزهای 24 و 25 ژوئن (3 و 4 تیر) گاوها نتوانستند قیمت را به سطوحی بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.39 دلار) برسانند. این اتفاق نشان داد خرس ها با قدرت از این مقاومت دفاع می کنند.

نمودار روزانه ADA / USDT
نمودار روزانه ADA / USDT

کاهش تدریجی EMA 20 روزه و قرارگیری RSI در منطقه منفی نشان می دهد که خرس ها فعلاً برتری دارند. در صورتی که قیمت توسط خرس ها به زیر 1 دلار کشانده شده و در همان سطوح حفظ شود، جفت ارز ADA/USDT ممکن است شاهد لیکوئید شدن پوزیشن های لانگ در حجم وسیعی باشد. این اتفاق می تواند قیمت را تا 0.68 دلار و سپس 0.40 دلار کاهش دهد.

برعکس، اگر گاوها بتوانند قیمت را به سطوحی بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، نشان خواهد داد که روند حرکت قیمت در کوتاه مدت به نفع گاوها تغییر کرده است. در این حالت، این جفت ارز می تواند تا مرز 1.60 دلار افزایش یابد و سپس به مقاومت قدرتمند 1.94 دلار برسد.

نمودار 4 ساعته ADA / USDT
نمودار 4 ساعته ADA / USDT

میانگین متحرک در نمودار 4 ساعته مسطح شده و RSI در نزدیکی نقطه میانی نشان می دهد که فشار فروش در حال کاهش است.

اگر گاوها قیمت را به بالای تراز 1.40 دلار برسانند، می تواند احتمال تشکیل یک کف قیمت کوتاه مدت را نشان دهد. پس از آن، این جفت ارز می تواند تراز 1.60 دلار و سپس 1.88 دلار را تاچ کند.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی یعنی 1.40 دلار کاهش یابد و به زیر 1.20 دلار سقوط کند، نشان دهنده کمبود خریدار در سطوح بالاتر است. به این ترتیب، این جفت ارز ممکن است تا سطح حمایت اصلی 1 دلار کاهش یابد.

SOL / USDT

دنباله طولانی روی کندل استیک روز 22 ژوئن (1 تیر) نمودار قیمت سولانا (SOL) نشان می دهد تریدرها با قدرت از میانگین متحرک ساده 200 روزه (20 دلار) دفاع می کنند. هرچند، این رالی کمکی نتوانست تا بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (33 دلار) ادامه یابد که نشان دهنده فشار فروش از سوی خرس ها در هنگام افزایش قیمت می باشد.

نمودار روزانه SOL / USDT
نمودار روزانه SOL / USDT

در حال حاضر خریداران تلاش دارند یک کف قیمت بالاتر در تراز 26.65 دلار تشکیل دهند. اگر آنها بتوانند قیمت را به سمت سطوحی بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه سوق دهند و در همان تراز حفظ کنند، جفت ارز SOL/USDT می تواند شتاب گرفته و تا خط روند نزولی و سپس تراز 44 دلار صعود کند.

هرچند، شیب نزولی میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرار گرفتن RSI در منطقه منفی نشان می دهد که خرس ها برنامه های دیگری نیز دارند. آنها سعی می کنند از میانگین متحرک نمایی 20 روزه دفاع کنند و قیمت را به زیر 26.65 دلار بکشانند. در صورت شکسته شدن این حمایت مهم، جفت ارز SOL/USDT احتمالاً تا مرز 21.10 دلار کاهش می یابد.

بازگشت قدرتمند قیمت به این حمایت نشان می دهد که گاوها هنگام افت قیمت برای خرید اقدام می کنند. در این حالت، این جفت ارز می تواند طی چند روز آینده بین 21.10 تا 44 دلار تحکیم شود.

نمودار 4 ساعته SOL / USDT
نمودار 4 ساعته SOL / USDT

میانگین متحرک نمایی 20 روزه در نمودار 4 ساعته مسطح شده و RSI در نزدیکی نقطه میانی واقع است و این نشان دهنده تعادل میان خریداران و فروشندگان است. اگر قیمت به سمت سطوح بالاتر از 33 دلار هدایت شده و آن سطح را حفظ کند، ممکن است این توازن به نفع گاوها تغییر نماید.

چنین وضعیتی می تواند مسیر حرکت به سمت خط روند نزولی و سپس تراز 42 دلار را هموار کند. از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا 33 دلار کاهش یابد، خرس ها سعی می کنند حمایت موجود در تراز 26.65 دلار را بشکنند. اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است شرایط به نفع خرس ها تغییر کند.

MATIC / USDT

طی چند روز گذشته Polygon (MATIC) در زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.29 دلار) معامله شده است اما نشانه مثبت این است که گاوها اجازه نداده اند قیمت به پایین ترین سطح در تاریخ 23 می تا 0.74 دلار سقوط کند. این نشان دهنده کمبود فروشنده در سطح فعلی است.

نمودار روزانه MATIC / USDT
نمودار روزانه MATIC / USDT

اگر گاوها دوباره گرد هم جمع شوند و قیمت را به بالای خط روند نزولی سوق دهند، احتمالاً به معنای اتمام مرحله اصلاح قیمت خواهد بود. پس از آن، جفت ارز MATIC/USDT می تواند تا تراز 1.71 دلار و سپس، مقاومت روانی 2 دلار افزایش یابد.

با این حال، خرس ها ممکن است برنامه های دیگری در نظر داشته باشند. شیب نزولی میانگین متحرک نمایی 20 روزه و وجود RSI در منطقه منفی نشان می دهد که فروشندگان اکنون برتری دارند. اگر آنها بتوانند قیمت را به زیر 0.92 دلار بکشانند، این جفت ارز احتمالاً تا منطقه حمایتی 0.74 تا 0.68 دلار سقوط می کند.

البته، گاوها احتمالاً با قدرت از این منطقه دفاع می کنند. بازگشت قدرتمند از این سطح نشانگر انباشت دارایی در سطوح پایین قیمت خواهد بود. در این حالت، ممکن است گاوها سعی کنند قیمت را به سطوحی بالاتر از خط روند نزولی هدایت کنند.

نمودار 4 ساعته MATIC / USDT
نمودار 4 ساعته MATIC / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که خرس ها با قدرت از این خط روند نزولی دفاع می کنند. شیب نزولی 20-EMA و قرار گرفتن RSI در منطقه منفی نشان دهنده برتری خرس ها است. در صورتی که قیمت به زیر 1 دلار برسد، این جفت ارز می تواند تا مرز 0.92 دلار کاهش یابد.

برعکس، اگر قیمت از 1 دلار بازگردد، گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند قیمت را از خط روند نزولی بالاتر ببرند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، می توان نتیجه گرفت گاوها سعی میکنند به میدان بازگردند. در این حالت، با افزایش مومنتوم حرکت این جفت ارز، احتمال رسیدن به بالای 1.25 دلار تقویت می شود.

KLAY / USDT

رمزارز Klaytn (KLAY) در طی روزهای گذشته کمتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.02 دلار) معامله شده است،  اما واگرایی مثبت در RSI نشان می دهد که ممکن است فروشندگان به زودی قدرت خود را از دست بدهند.

نمودار روزانه KLAY / USDT
نمودار روزانه KLAY / USDT

اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه رسانده  و در همین سطح حفظ کنند،  می تواند نشانه ای از امکان تغییر روند باشد. با این وجود بعید است خرس ها به راحتی تسلیم شوند. آنها تلاش خواهند کرد تا روند بهبود قیمت را در منطقه 1.24 تا 1.29 دلاری متوقف کنند.

اگر قیمت از این منطقه بالاسری پایین تر بیاید اما به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه نرسد، نشان می دهد که گاوها سعی در بازگشت دارند. شکست این منطقه مقاومتی می تواند خریدارانی را به خود جلب کند که احتمالاً SMA-200 (1.51 دلار) را به چالش می کشند.

شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی 200 روزه نشان می دهد که روند نزولی در کوتاه مدت به پایان رسیده است. اگر خرس ها بتوانند قیمت را به زیر تراز 0.72 دلار بکشانند، این نمای مثبت اعتبار خود را از دست خواهد داد.

نمودار 4 ساعته KLAY / USDT
نمودار 4 ساعته KLAY / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که جفت KLAY / USDT در یک کانال نزولی معامله می شود  گاوها قیمت را به سمت سطوحی بالاتر از این کانال و میانگین متحرک ساده 200 روزه هدایت کرده اند ولی نتوانسته اند سطوح بالاتر را حفظ کنند.

اگر گاوها قیمت را به بالای 20-EMA کشانده و در همان سطح نگه دارند، ممکن است این جفت ارز دوباره سعی کند بالاتر از این کانال نزولی و 200-SMA قرار گیرد. در صورت تحقق این فرضیه، جفت ارز KLAY/USDT احتمالاً روند صعودی جدیدی را شروع می کند که می تواند به 1.62 دلار برسد.

برخلاف این فرض، اگر این جفت ارز به زیر 0.86 دلار برسد، این روند کاهش می تواند تا 0.72 دلار ادامه یابد.

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 4 =