5 رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشت

واچ لیست روزانه

5 رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشته باشید: BTC (بیت کوین) ،(لونا) LUNA ،(کازموس) ATOM ،(پنکیک سواپ) CAKE، (توکن اف تی تی) FTT

اگر قیمت بیت کوین در محدود بین 35 و 33 هزار دلار باقی بماند ، آلتکوین هایی مانند LUNA ، ATOM ، CAKE و FTT می توانند در هفته آینده حرکت صعودی خود را آغاز کنند.

قیمت بیت کوین (BTC) هنوز درون یک بازه محدود قرار دارد و معامله گران بی وقفه به دنبال یافتن سیگنالی هستند که شاید مسیر بعدی حرکت این ارز را نشان دهد. فیلیپ سوئیفت (Philip Swift)، خالق منبع تحلیلی LookIntoBitcoin ، در تاریخ 9 جولای (18 تیر) اشاره کرد که این هفته شاخص Puell Multiple برای پنجمین بار در تاریخ این ارز، “از منطقه سبز” خارج شد. سوئیفت گفت در صورت ادامه حرکت صعودی این شاخص، ممکن است قیمت بیت کوین نیز به دنبال آن زیادتر شود.

چشم انداز مثبت دیگر بیت کوین از لکس مسکوفیس ، مدیر ارشد سرمایه گذاری در Moskov Capital بود که تأکید کرد که قیمت بیت کوین حدود 59 درصد زیر قیمت هدف پیش بینی شده توسط مدل سهام به جریان معامله می شود  که بزرگترین انحراف منفی در تاریخ این ارز را نشان می دهد. مسکوفسکی گفت برای تریدرهایی که به این مدل اعتقاد دارند، این می تواند یک “فرصت خرید عالی” باشد.

طبق اخبار دیگر ،شرکت خدمات مالی  Capital International در سه ماهه دوم سال 2021،  حدود 953242 سهم از سهام مایکرواستراتژی را خریداری کرده است.

به دلیل حجم بسیار زیاد بیت کوین نگه داری شده توسط این شرکت، قیمت سهام مایکرواستراتژی تا حد زیادی مسیر حرکتی قیمت بیت کوین را دنبال می کند. بنابراین، خرید سهام این شرکت توسط Capital International نشان می دهد که سرمایه گذاران نهادی احتمالاً پوزیشن هایی در راستای حرکت صعودی بیت کوین اتخاذ می کنند.

البته دیدگاه همه به این اندازه صعودی نیست. بلکه به عنوان نمونه، اسکات مینرد، مدیر گوگنهایم، دیدگاه بسیار ناامیدکننده ای در مورد بیت کوین دارد زیرا پیش بینی می کند سقوط این ارز تا مرز 10 هزار دلار ادامه می یابد.

بیایید نمودارهای 5 رمزارز ذکر شده را بررسی و سطوح بحرانی که احتمالاً با آغاز یک رالی قدرتمند همراه می شوند را معرفی کنیم.

BTC/USDT

طی چند روز گذشته بیت کوین در بازه محدودی بین 31000 تا 36670 دلار معامله شده است، که نشان می دهد معامله گران در مورد جهت حرکت بعدی این ارز همچنان بلاتکلیف هستند. معمولاً شکست مقاومتی قیمت در یک بازه محدود منجر به ایجاد یک حرکت شارپی می شود.

نمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT

هر دو میانگین متحرک بتدریج مسطح می شوند و شاخص مقاومت نسبی (RSI) نزدیک به نقطه میانی قرار دارد که این تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد. اگر گاوها قیمت را به بالای 36670 دلار برسانند، اولین نشانه قدرت آنها را خواهیم دید.

پس از آن، جفت ارز BTC/USDT می تواند تا 41330 دلار و سپس 42451.67 دلار افزایش یابد؛ در این نقطه خرس ها به سختی مقاومت خواهند کرد. شکست این مقاومت نشان دهنده آغاز احتمالی روند صعودی جدیدی خواهد بود.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالاسری در تراز 36670 دلار کاهش یابد، خرس ها سعی می کنند این جفت ارز را تا مرز 31000 دلار و سپس 28000 دلار پایین بکشند. شکست قیمت زیر این منطقه حمایتی احتمال از سرگیری روند نزولی را افزایش می دهد.

LUNA/USDT

توکن بومی پروتکل Terra یعنی LUNA از اواخر ماه می در محدوده 7.96 تا 3.91 دلار معامله شده بود. هرچند، روز نهم جولای (18 تیر)، گاوها قیمت را از مقاومت این محدوده بالاتر بردند، که نشان دهنده بیشتر بودن تقاضا نسبت به عرضه است.

نمودار روزانه LUNA/USDT
نمودار روزانه LUNA/USDT

میانگین های متحرک یک صلیب صعودی را تکمیل کرده و RSI تا نزدیکی منطقه اشباع خرید افزایش یافته است. این وضعیت نشان دهنده تغییر روند حرکت این ارز می باشد.

اگر گاوها موفق شوند قیمت را بالاتر از تراز 7.96 دلار نگه دارند، جفت ارز LUNA/USDT می تواند روند صعودی جدیدی را آغاز کند. اولین سطح قیمت هدف در این روند صعودی خط روند نزولی است که در آن خرس ها سعی خواهند کرد حرکت صعودی را بار دیگر متوقف کنند.

اگر قیمت از خط روند نزولی کاهش یابد اما از میانگین متحرک نمایی 20 روزه یا تراز 7.96 دلار بازنگردد، تشکیل یک کف قیمت بالاتر برای این ارز را نشان می دهد. پس از آن، خریداران سعی می کنند با افزایش قیمت بالاتر از خط روند نزولی، روند صعودی را از سر بگیرند.

بر خلاف این فرض، اگر خرس ها قیمت را به زیر 7.96 دلار بکشانند، نشانگر عدم تقاضا در سطوح بالاتر خواهد بود. شکست قیمت پایین تر از میانگین های متحرک، راه را برای افت احتمالی تا 3.91 دلار باز می کند.

ATOM/USDT

طی چند روز گذشته، کازماس (ATOM) با قیمتی بین 17.56 تا 8.51 دلار معامله شده است. روز 5 جولای (14 تیر)، گاوها توانستند قیمت را به بالای SMA-50 روزه (12.66 دلار) برسانند كه این اولین نشانه قدرت آنها بود.

نمودار روزانه ATOM/USDT
نمودار روزانه ATOM/USDT

پس از آن، خرس ها سعی کردند گاو های تهاجمی را به دام بیندازند و قیمت را پایین بکشند اما موفق به شکست حمایت موجود در میانگین متحرک نمایی 20 روزه در تراز 12.45 دلار نشدند. این اتفاق نشان دهنده خرید هنگام افت قیمت می باشد.

میانگین های متحرک در آستانه یک صلیب صعودی هستند و RSI در منطقه مثبت قرار دارد. این می تواند نشان دهنده آن باشد که احتمالاً روند اصلاح قیمت به پایان رسیده است. اکنون گاوها سعی خواهند کرد قیمت را تا مقاومت این محدوده در تراز 17.56 دلار برسانند. در اینجا خرس ها به سختی مقاومت خواهند کرد.

اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و خرس ها جفت ارز ATOM/USDT را به زیر تراز 11.41 دلار بکشانند، این نمای صعودی بی اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی می تواند راه را برای سقوط به سمت حمایت مهم 8.51 دلاری باز کند.

CAKE/USDT

طی پنج روز گذشته، پنکیک سوآپ (CAKE) بین میانگین های متحرک گیر افتاده بود. این روند تحکیم نشان می دهد که خرس ها با قدرت از SMA-50 روزه (15.67 دلار) دفاع می کنند در حالی که گاوها هنگام سقوط قیمت تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (14.55 دلار)، مشغول خرید این دارایی هستند.

نمودار روزانه CAKE/USDT
نمودار روزانه CAKE/USDT

با این حال، بعید به نظر می رسد که این معاملات در این بازه محدود برای مدتی طولانی ادامه داشته باشد و ممکن است طی چند روز آینده به آغاز یک حرکت قوی منجر شود. RSI به قلمرو مثبت وارد شده است که نشان می دهد گاوها تاحدودی برتری دارند.

اگر خریداران قیمت را به سمت سطوحی بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه سوق داده و در همان سطح نگه دارند، جفت ارز CAKE/USDT می تواند تا 18.62 دلار و سپس تا 21.52 دلار افزایش یابد.

در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند، خرس ها احتمالاً  قیمت را تا مرز 12.39 دلار کاهش خواهند داد. شکست قیمت زیر این حمایت می تواند زمینه ساز لمس مجدد حمایت مهم موجود در تراز 10 دلار باشد.

FTT/USDT

 روز 6 جولای (15 تیر)، قیمت توکن FTX  بالاتر از خط روند نزولی شکست. این اتفاق نشان می دهد که احتمالاً روند اصلاح قیمت به پایان رسیده است. روز هشتم جولای (17 تیر)، خرس ها سعی کردند روند بهبود قیمت را در SMA-50 روزه (30.26 دلار) متوقف کنند اما نتوانستند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (28.68 دلار) بکشانند.

نمودار روزانه FTT/USDT
نمودار روزانه FTT/USDT

روز بعد (18 تیر)، قیمت FTT  از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برگشت و  اکنونگاوها در تلاشند تا جفت ارز FTT/USDT را به سطوحی بالاتر از SMA-50 روزه بکشانند. میانگین متحرک نمایی 20 روزه کم کم شروع به افزایش کرده و RSI به منطقه مثبت رسیده است و این نشان می دهد که گاوها سعی می کنند دوباره به بازی برگردند.

اگر خریداران بتوانند قیمت را به سمت بالای میانگین متحرک ساده 50 روزه هدایت کرده و در همان سطح حفظ کنند، این جفت ارز می تواند یک رالی تازه به سمت 34.73 دلار و سپس 36.73 دلار را آغاز کند.

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، این دیدگاه صعودی بی اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی نشان می دهد که خرس ها با هر بار افزایش قیمت دارایی های خود را می فروشند. پس از آن، این جفت ارز می تواند تا سطح حمایت بعدی در تراز 25.22 دلار سقوط کند.

منبع: cointelegraph

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + هجده =