5 رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشت

واچ لیست روزانه

5 رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشته باشید:بیت کوین(BTC)، متیک(MATIC)،  تتا(THETA)،  کریپتو(CRO)،  لئو(LEO)

 

 

اگر قیمت بیت کوین بتواند بالاتر از منطقه 30،000 دلار باقی بماند، MATIC ، THETA ، CRO و LEO می توانند این هفته با روندی صعودی مواجه شوند.

طی چند روز گذشته گاوها توانستند با موفقیت از سطح 30000 دلار برای بیت کوین دفاع کنند اما محقق نشدن احتمال یک جهش قوی، برخی از معامله گران را نگران کرده است که مبادا در نهایت این ارز تا یک کف قیمت جدید سقوط کند.

پلتفرم Ecoinometrics در یک رشته توییت اعلام کرده است که روند اصلاح فعلی حاکم “بسیار شبیه به وضعیت سال 2013 است”. در آن زمان، 197 روز طول کشید تا بیت کوین به یک سقف قیمت جدید برسد و بعد از یک اصلاح 69 درصدی، نهایتاً یک کف قیمت جدید برای این ارز ایجاد شد.

اگر تاریخ تکرار شود، ممکن است لازم باشد که معامله گران همچنان صبور باشند زیرا اکنون فقط 95 روز از اصلاحات فعلی سپری شده است. با توجه به سطح فعلی قیمت، یعنی 30000 دلار، بیت کوین تاکنون 54٪ از بالاترین سطح قیمت ثبت شده خود فاصله گرفته است و اگر همان اصلاح 69٪ در برنامه کار باشد، باید منتظر رسیدن قیمت به تراز 20000 دلار باشیم.

دلفی دیجیتال (Delphi Digital) در تازه ترین گزارش خود تأکید کرده است که فعالیت های معاملاتی در شبکه بیت کوین به شدت سقوط کرده و حجم مبادلات نقطه ای آن بیش از 60 درصد از بالاترین سطح در ماه می (اردیبهشت و خرداد) فاصله دارد. بازار مشتقات نیز شاهد خروج معامله گران اهرمی بوده و نرخ بهره باز معاملات آتی بیت کوین به سطوح اوایل سال 2021 بازگشته است.

بیائید در ادامه نمودارهای 5 ارز رمزپایه برتری که ممکن است در کوتاه مدت عملکرد بهتری داشته باشند را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.

BTC/USDT

بیت کوین در تلاش است تا بتواند حمایت 31000 دلاری خود را پس بگیرد اما فیتیله بلند روی کندل استیک دیروز نشان می دهد که خرید در سطوح بالاتر در حال کاهش است. از اینرو، خرس ها یک بار دیگر سعی می کنند قیمت را به زیر حمایت 31000 دلاری بکشانند.

نمودار روزانه بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین

در نمودار می بینیم که شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه (33174 دلار) رو به پایین است و شاخص مقاومت نسبی (RSI) در منطقه منفی قرار دارد و این نشان دهنده برتری خرس ها می باشد. اگر فروشندگان موفق شوند قیمت را به زیر 31000 دلار بکشانند، جفت ارز BTC/USDT می تواند تا سطح حمایتی بعدی در تراز 28000 دلار سقوط کند.

منطقه 31000 تا 28000 دلار برای گاوها مناطقی حیاتی هستند زیرا در صورت شکست این منطقه، می توان منتظر حجم وسیعی از لیکوئید شدن پوزیشن های لانگ بود. این می تواند فشار فروش را تشدید کرده و منجر به افت قیمت تا سطح 20000 دلار شود.

برخلاف این فرض، اگر گاوها روند بازیابی قیمت را حفظ کنند و آن را به سطوحی بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه (34925 دلار) برسانند، نشان می دهد که فشار فروش در حال کاهش است. این امر می تواند احتمال شکست قیمت بالاتر از سطح 36670 دلار را افزایش دهد.

 

 

MATIC/USDT

در چند روز گذشته، پالیگان (MATIC) در حال اصلاح بوده است و قیمت آن در منطقه بین 0.74 تا 0.68 دلار به حمایتی قوی رسیده است. گاوها احتمالاً با قدرت از این منطقه دفاع می کنند.

 

نمودار روزانه متیک
نمودار روزانه متیک

میانگین های متحرک در حال کاهش بوده و RSI در تلاش است تا از قلمرو اشباع فروش خارج شود. این نشان می دهد که گاوهای تهاجمی در تلاشند یک رالی تازه را آغاز کنند.

اولین مقاومت در برابر این روند صعودی، میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1 دلار) خواهد بود. اگر قیمت از این سطح کاهش یابد و زیر این منطقه حمایتی شکسته شود، ممکن است روند نزولی از سر گرفته شود و جفت ارز MATIC/USDT تا مرز 0.54 دلار و سپس 0.34 دلار کاهش یابد.

در مقابل، اگر گاوها قیمت را به سطوح بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، این جفت ارز می تواند میانگین متحرک ساده 50 روزه (1.26 دلار) را لمس کند. شکست قیمت بالاتر از این مقاومت می تواند راه را برای صعود تا تراز 1.71 دلار باز کند.

 

 

THETA/USDT

از روز 16 آوریل (27 فروردین) و ثبت سقف قیمت 15.88 دلاری، تتا در حال نزول بوده است. این حرکت نزولی به منطقه حمایتی قوی در سطوح 4.57 تا 3.85 دلار منتهی شده است که می تواند نقطه ای ایده آل برای خرید باشد.

نمودار روزانه تتا
نمودار روزانه تتا

شیب نزولی میانگین های متحرک نشان می دهد که خرس ها کنترل اوضاع را به دست دارند اما سطوح اشباع فروش شاخص مقاومت نسبی (RSI) نشان دهنده احتمال آغاز یک رالی تازه است. اولین مقاومت در برابر این روند صعودی احتمالی، در میانگین متحرک نمایی 20 روزه (5.68 دلار) خواهد بود.

اگر قیمت از این مقاومت کاهش یابد، خرس ها یک بار دیگر تلاش می کنند تا جفت ارز THETA/USDT را به زیر این منطقه حمایتی بکشانند. شکست قیمت زیر سطح 3.85 دلار نشانگر آغاز مرحله بعدی روند نزولی خواهد بود که ممکن است تا رسیدن به سطح 2.60 دلار ادامه پیدا کند.

برعکس، اگر گاوها موفق شوند قیمت را به سطوحی بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، این جفت ارز می تواند تا خط روند نزولی صعود کند. شکست این مقاومت نشان دهنده تغییر احتمالی روند حرکت این ارز می باشد.

 

 

CRO/USDT

طی روزهای گذشته Crypto.com (CRO) در بازه ای بین 0.14 تا 0.08 دلار محدود بوده است. روز 14 جولای (23 تیر)، قیمت از 0.13 دلار کاهش یافت، اما نشانه مثبت موجود این است که گاوها هنوز تلاش می کنند روند اصلاح قیمت را در نزدیکی میانگین های متحرک متوقف کنند.

نمودار روزانه کریپتو
نمودار روزانه کریپتو

هر دو میانگین متحرک مسطح شده اند و RSI دقیقاً زیر نقطه میانی واقع است. این وضعیت نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا می باشد. اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یافتنه و به زیر 0.10 دلار برسد، این جفت ارز می تواند تا سطح حمایتی 0.08 دلار سقوط کند.

برعکس، اگر گاوها قیمت را به سمت سطوح بالاتر از میانگین های متحرک سوق داده و در آن سطح حفظ کنند، جفت ارز CRO/USDT می تواند تا منطقه مقاومتی بالاسری 0.13 دلار تا 0.14 دلار افزایش یابد. احتمالاً خرس ها به طور تهاجمی از این منطقه دفاع می کنند. اگر قیمت از این منطقه کاهش یابد، ممکن است حرکات قیمتی این ارز در این محدوده برای چند روز دیگر ادامه یابد.

 

LEO/USD

طی چند روز گذشته، توکن Unus Sed Leo (LEO) در نزدیکی منطقه مقاومتی مهمی که طیف وسیع بین 2.03 تا 2.95 دلار را دربرمی گیرد، معامله شده است. معمولاً تحکیم قیمت در نزدیکی مقاومت بالاسری نشان می دهد که گاوها هنوز برای رزرو دریافت سود اقدام نکرده اند زیرا احتمال شکست مقاومتی قیمت را پیش بینی می کنند.

 

نمودار روزانه لئو
نمودار روزانه لئو

هر دو میانگین متحرک شیبی صعودی گرفته و RSI بالاتر از سطح 63 قرار دارد که این نشان از برتری خریداران دارد. اگر گاوها قیمت را بالاتر از تراز 2.96 دلار حفظ کنند، جفت ارز LEO/USD می تواند حرکت خود به سمت مقاومتی بعدی در 3.32 دلار را آغاز کند.

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (2.78 دلار) برسد، این دیدگاه مثبت فاقد اعتبار خواهد شد.

چنین حرکتی نشان می دهد که خریداران احتمال شکست مقاومتی قیمت را نادیده گرفته و در حال رزرو دریافت سود هستند. این اتفاق می تواند قیمت را تا SMA-50 روزه (2.59 دلار) کاهش دهد.

 

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =