5 رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشت

واچ لیست روزانه

5 رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشته باشید:بیت کوین(BTC)، اتر(ETH)،توکن اینترنت(ICP)،  آوه(AAVE)،  لونا(LUNA)

اگرقیمت بیت کوین بتواند بالای میانگین متحرک 50 روزه باقی بماند،رمزارزهای: ETH ، ICP ، AAVE و LUNA می توانند طی روزهای آینده روندی صعودی را در پیش بگیرند.

بیت کوین (BTC) در مسیر بهبود خود، در نزدیکی مرز 35000 دلار با مقاومت سختی روبرو شد ولی اکنون موفق شده است از این سطح عبور کند. در این میان، مایک مک گلون (Mike McGlone )، استراتژیست ارشد کالا در بلومبرگ اینتلیجنس (Bloomberg Intelligence) با پافشاری بر دیدگاه صعودی خود، در آخرین تحلیل خود گفت که احتمال رسیدن بیت کوین به 60 هزار دلار بیشتر از افت آن تا مرز 20 هزار دلار است.

به نظر می رسد سرمایه گذاران نهادی از این ضعف بیت کوین برای بستن پوزیشن های جدید استفاده می کنند. شرکت آرک اینوست (Ark Invest) متعلق به کتی وود، در هفته گذشته، در دو مرحله، بیش از 450000 سهم از تراست بیت کوین گری اسکیل را خریداری کرد و سهام خود را به بیش از 9 میلیون افزایش داد. علاوه بر این، Edge Wealth Management و Rothschild Investment Corp نیز سهام GBTC را به سبد درایی های خود اضافه کرده اند.

با این حال، دیدگاه همه نسبت به بیت کوین چندان صعودی نیست. تحلیلگران دلفی دیجیتال (Delphi Digital) خاطرنشان کرده اند که بیت کوین در حال آزمایش حمایتی در میانگین متحرک 12 ماهه است و شکست قیمت زیر این سطح می تواند منجر به سقوط هرچه بیشتر آن شود. کِوین کلِی (Kevin Kelly)، تحلیلگر معتبر دلفی دیجیتال، گفت که سقوط زیر تراز 30000 دلار می تواند سیگنالی به شدت نزولی برای بیت کوین باشد.

اگر قیمت بیت کوین همچنان در این بازه محدود باقی بماند، معامله گران تمرکز خود را بر روی انتخاب آلتکوین ها قرار خواهند داد، که ممکن است باعث صعود آنها شود. در ادامه نمودارهای 5 ارز رمزپایه برتری را که ممکن است در کوتاه مدت مورد توجه خریداران قرار بگیرند را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهیم.

BTC/USDT

روز 23 جولای (1 مرداد) رالی بیت کوین منجر به بسته شدن قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (32974 دلار) شد که نشان می دهد فشار فروش در حال کاهش است. گاوها سعی داشتند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه (34301 دلار) برسانند و ظاهراً موفق به انجام این کار شده اند.

نمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT

پس از آن، جفت ارز BTC/USDT  مقاومت کوتاه مدت 36670 دلاری را به چالش کشید. شکست این مقاومت میل به خرید را افزایش داد و مسیر را برای صعود احتمالی تا منطقه مقاومتی 41330 دلار تا 42451،67 دلار هموار کرد.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه شروع به افزایش کرده و شاخص مقاومت نسبی (RSI) به بالاتر از 54 رسیده است که نشان دهنده برتری جزئی گاوها در بازار است.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 50 روزه کاهش یابد اما به میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد، نشان می دهد که احساسات صعودی حاکم بر بازار افزایش یافته است. در این مرحله، خریداران بار دیگر تلاش می کنند مانع موجود در SMA-50 روزه را پشت سر بگذارند.

در مقابل، شکست قیمت زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه نشان می دهد که خرس ها همچنان در سطوح بالاتر قیمت، دارایی های خود را می فروشند. پس از آن، این جفت ارز می تواند حمایت 31000 دلاری را مجددا لمس کند.

ETH/USDT

اتر (ETH) به میانگین متحرک ساده 50 روزه (2165 دلار) رسید که احتمالاً به عنوان یک مانع قوی در مسیر این ارز عمل خواهد کرد، زیرا خرس ها روز هفتم جولای (16 تیر) در این مقاومت جلوی رالی قبلی را گرفته بودند.

نمودار روزانه ETH/USDT
نمودار روزانه ETH/USDT

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، اما در میانگین متحرک نمایی 20 روزه (2046 دلار) حمایت شود، نشان خواهد داد که احساسات صعودی در بازار افزایش یافته است. بازگشت شدید به میانگین متحرک نمایی 20 روزه، چشم انداز شکست مقاومتی در SMA-50 را افزایش می دهد.

اگر این اتفاق بیفتد، گاوها سعی می کنند قیمت را به سمت خط روند نزولی هدایت کنند. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از این مقاومت، تغییر احتمالی روند حرکت این ارز را نشان می دهد. شیب صعودی میانگین متحرک نمایی ​​20 روزه و قرار گرفتن RSI بالاتر از نقطه میانی، بازگشت قوی خریداران به میدان را نشان می دهد.

برخلاف این فرض، اگر خرس ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه بکشانند، می تواند احتمال سقوط آن تا حمایت قوی موجود در 1728.74 دلار را نشان دهد.

ICP/USDT

ارز رمزنگاری شده Internet Computer (ICP) ، روز 20 جولای (29 تیر) به زیر حمایت 28.31 دلار رسید اما خرس ها نتوانستند از این نقطه ضعف به خوبی استفاده کنند. این نشان می دهد که گاوها در سطوح پایین تر قیمت، مشغول انباشت این دارایی هستند.

نمودار روزانه ICP/USDT
نمودار روزانه ICP/USDT

بازگشت به 26.92 دلار، مومنتوم حرکت این ارز را افزایش داد و گاوها موفق شدند روز 24 جولای (2 مرداد) قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (38.53 دلار) برسانند. این اولین نشانه از اتمام غلبه احساسات نزولی بر بازار این ارز است. میانگین متحرک نمایی 20 روزه مسطح شده و RSI تا نقطه میانی افزایش یافته است که این هم نشان می دهد فشار فروش می تواند کم کم کاهش یابد.

اگر گاوها قیمت را تا سطوحی بالاتر از SMA-50 روزه (47.33 دلار) افزایش دهند، جفت ارز ICP/USDT می تواند تا مقاومت بالاسری در تراز 59.42 دلار افزایش یابد. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از این مقاومت یک الگوی کف دوقلو را کامل می کند ، که نشان دهنده شروع یک روند صعودی جدید است.

هدف این الگو در روند صعودی، تراز 90.53 دلار است. اگر قیمت از سطح فعلی خود پایین بیاید و به زیر 26.92 دلار برسد، این دیدگاه مثبت فاقد اعتبار خواهد شد.

نمودار روزانه AAVE/USDT
نمودار روزانه AAVE/USDT

روز 20 جولای (29 تیر)، ارز رمزنگاری شده آوه (AAVE) به 212.54 دلار بازگشت و روز 23 جولای (مرداد) تا سطوح بالای مقاومت افقی موجود در تراز 280 دلار افزایش یافت؛ این نشان دهنده فشار خرید زیاد در سطوح پایین قیمت است. در حال حاضر قیمت این ارز درون یک مثلث متقارن گیر کرده است.

میانگین های متحرک در آستانه یک صلیب صعودی هستند و این نشان می دهد که گاوها قصد دارند به بازی بازگردند. اگر قیمت از میانگین های متحرک بازگردد، نشان دهنده تغییر احساسات، از فروش هنگام افزایش قیمت، به خرید هنگام افت قیمت، خواهد بود.

شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از خط روند نزولی، الگوی مثلث متقارن را کامل می کند. سپس جفت ارز AAVE/USDT می تواند تا سطح 347.53 دلار و سپس 400 دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر خرس ها قیمت را به زیر میانگین های متحرک بکشند، این جفت ارز می تواند دوباره به تدریج تا خط حمایت مثلث ریزش کند. شکست قیمت در زیر این مثلث ممکن است شرایط را به نفع خرس ها تغییر دهد.

LUNA/USD

توکن LUNA (از پروتکل Terra) اخیراً با جهشی شارپی به 5.58 دلار برگشته و به منطقه مقاومت بالاسری در 7.96 تا 8.72 دلار رسیده است. روز 11 جولای (20 تیر) خرس ها تلاش قبلی گاوها برای بهبود قیمت را در این منطقه متوقف کرده بودند.

نمودار روئزانه LUNA/USD
نمودار روئزانه LUNA/USD

اگر گاوها قیمت را به بالای 8.72 دلار برسانند، ممکن است مومنتوم حرکت این ارز افزایش یابد. شیب به تدریج در حال افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه (7.03 دلار) و قرارگیری RSI بالای سطح 59 نشان می دهد مسیر دارای کمترین مقاومت، مسیری صعودی است. پس جفت ارز LUNA/USDT می تواند تا خط روند نزولی صعود کند.

این سطح ممکن است یک بار دیگر به عنوان مقاومت عمل کند اما اگر گاوها زود تسلیم نشوند، قیمت این جفت ارز می تواند بالاتر از خط روند نزولی شکسته شود.

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، این دیدگاه مثبت اعتبار خود را از دست خواهد داد. چنین حرکتی نشان می دهد که خرید در سطوح بالاتر کاهش یافته است. سپس، این جفت ارز می تواند تا 5.58 دلار سقوط کند.

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 11 =