5 رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشت

واچ لیست روزانه

رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشته باشید:بیت کوین(BTC)، لایت کوین(LTC)،توکن اینترنت(ICP)، تتا (THETA)، توکن اف تی تی(FTT)

بیت کوین در میانگین متحرک 200 روزه(SMA 200) با مقاومت سختی روبرو است ، اما اگر گاوها بتوانند این مانع را برطرف کنند ، LTC ، ICP ، THETA و FTT ممکن است است روند افزایش قیمت خود را افزایشدهن.

صعود بیت کوین به بالای 45000 دلار نشان می دهد که احساسات کوتاه مدت حاکم بر بازار مثبت شده است و این امر باعث افزایش علاقه به خرید این ارز رمزپایه در سراسر جهان شده و سرمایه بازار رمزنگاری را به بیش از 1.8 تریلیون دلار رسانده است.

روز 7 آگوست (16 مرداد)، اتریوم (ETH) که تحت تأثیر راه اندازی هارد فورک لندن قرار داشت، از مرز 3000 دلار عبور کرد، در حالی که افزایش قیمت بزرگترین آلتکوین بازار بدون تردید یک نشانه مثبت تلقی می شود، داده های درون زنجیره ای از امکان رزرو دریافت سود در کوتاه مدت خبر می دهند.

به گفته لکس موسکوفسکی (Lex Moskovski)، مدیر ارشد سرمایه گذاری Moskovski Capital، شاخص درصد آدرس های روی سود اتریوم متعلق به پلتفرم تحلیلی گلاسنود به بیش از 96.4 درصد افزایش یافته است که در اصل منطقه قرمز رنگی است که از قدیم با نقاط اوج محلی همراه است”.

در حالی که ممکن است پرایس اکشن کوتاه مدت نوسانی و بی ثبات باشد، چشم اندازی بلند مدت بازار مثبت به نظر می رسد. گزارشات حاکی از آن هستند که صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر (VC) در نیمه اول سال جاری، 17 میلیارد دلار در شرکت های بلاک چین سرمایه گذاری کرده اند. این مبلغ تقریباً برابر کل سرمایه گذاری های صندوق های VC در تمام سال های گذشته است که در مجموع نشان دهنده چشم انداز صعودی آینده می باشد.

بیایید نمودارهای 5 ارز رمزنگاری شده برتر را که ممکن است در کوتاه مدت بهتر عمل کنند بررسی کنیم.

BTC/USDT

روز ششم آگوست (15 مرداد) قیمت بیت کوین بالاتر از مقاومت 42451.67 دلار شکست که نشان می داد گاوها تلاش دارند یک روند صعودی جدید را آغاز کنند. اکنون به احتمال زیاد خریداران در میانگین متحرک ساده 200 روزه (44879 دلار) با مقاومت سختی روبرو خواهند شد.

نمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT

اگر قیمت از میانگین متحرک ساده 200 روزه کاهش یابد اما به زیر سطح شکست 42451.67 دلار نرسد، نشان می دهد که احساسات حاکم بر بازار از فروش هنگام افزایش قیمت، به خرید در افت قیمت تغییر کرده است. این امر احتمال شکست SMA-200 را افزایش می دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز BTC/USDT می تواند به منطقه مقاومت بالاسری در 50000 تا 51483 دلار وارد شود. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مقاومت سخت عمل کند اما اگر گاوها موفق شوند افت بعدی را بالاتر از میانگین متحرک ساده 200 روزه متوقف کنند، این روند صعودی ادامه پیدا خواهد کرد.

شیب صعودی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (39230 دلار) و قرار گرفتن شاخص مقاومت نسبی (RSI) در نزدیکی منطقه اشباع خرید نشان می دهد که گاوها کنترل اوضاع را در دست دارند، اگر خرس ها موفق شوند قیمت را تا زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش دهند، این دیدگاه مثبت اعتبار خود را از دست داده و ممکن است قیمت تا مرز 36670 دلار کاهش یابد.

LTC/USDT

روز ششم آگوست (15 مرداد)، قیمت لایت کوین (LTC) بالاتر از مقاومت 146.54 دلاری شکسته شد و با بسته شدن در همان سطح یک الگوی کف دوقلو را تکمیل کرد. اگر گاوها بتوانند قیمت این ارز رمزپایه را بالاتر از این سطح شکست حفظ کنند، می تواند نشان دهنده شروع یک روند صعودی جدید باشد.

نمدار روزانه LTC/USDT
نمدار روزانه LTC/USDT

با توجه به اینکه RSI در منطقه مثبت و میانگین متحرک نمایی 20 روزه (140 دلار) به تدریج در حال افزایش است، می توان دید که گاوها فعلاً در بازار برتری دارند. اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک نمایی 20 روزه افزایش یابد، جفت ارز LTC/USDT می تواند تا رسیدن به هدف الگو در تراز 189.25 دلار صعود کند، که درست زیر SMA-200 روزه (190 دلار) می باشد.

برخلاف این فرض، اگر خرس ها قیمت را تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش دهند، نشان می دهد که این شکست مقاومتی یک دام گاوی بوده است. در این حالت، این جفت ارز می تواند تا تراز 120 دلار و سپس تا حمایت مهم 103.83 دلاری کاهش یابد.

ICP/USDT

در حال حاضر، توکن Internet Computer (ICP)  تلاش می کند یک الگوی معکوس ایجاد نماید. روز 7 آگوست (16 مرداد)، گاوها موفق شدند قیمت را به سطوحی بالاتر از مقاومت بالاسری در 59.42 دلار بکشانند و به این ترتیب، یک الگوی کف دوقلو تشکیل شد.

نمودار روزانه ICP/USDT
نمودار روزانه ICP/USDT

با این حال، خرس ها برنامه های دیگری در سر داشتند. آنها توانستند قیمت را به زیر 59.42 دلار بکشانند. اکنون این احتمال وجود دارد که ج  فت ارز ICP/USDT تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (43 دلار) کاهش یابد. شکست قیمت زیر این حمایت نشان می دهد که این جفت ارز می تواند چند روز دیگر در همین بازه محدود باقی بماند.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک نمایی 20 روزه افزایش یابد، گاوها دوباره سعی می کنند قیمت را به بالای 59.42 دلار برسانند. در چنین شرایطی، این جفت ارز می تواند روند صعودی جدیدی را آغاز کند که هدف آن 90.53 دلار است.

THETA/USDT

روز 4 آگوست (13 مرداد)، قیمت تتا (THETA) بالاتر از خط روند نزولی شکست و نشان داد که ممکن است فشار فروش در حال کاهش باشد. روز پنجم آگوست (14 مرداد)، قیمت به SMA-200 روزه (7.24 دلار) رسید. در اینجا خرس ها مقاومت سختی از خود نشان می دهند.

نمودار روزانه THETA/USDT
نمودار روزانه THETA/USDT

روز 7 آگوست (16 مرداد)، جفت ارز THETA/USDT یک الگوی کندل دوجی را تشکیل داد که نشان دهنده بلاتکلیفی میان گاوها و خرس ها بود. این عدم قطعیت امروز به سمت یک نزولی برطرف شد. اکنون این جفت ارز می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (6.07 دلار) برسد.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند تا از مقاومت بالاسری در میانگین متحرک ساده 200 روزه عبور کنند. در صورت موفقیت آنها، این جفت ارز می تواند سفر خود را به سمت هدف بعدی در تراز 10 دلار آغاز کند. برعکس، اگر خرس ها قیمت را از میانگین متحرک نمایی 20 روزه پایین بیاورند، این جفت ارز می تواند به 5.28 دلار برسد. شکست قیمت زیر این حمایت مهم نشان می دهد که رالی فعلی یک “جهش گربه مرده” بوده است.

FTT/USD

توکن FTX Token (FTT)، پس از شکست میانگین متحرک ساده 200 روزه (34.60 دلار) بازیابی قدرتمندی را تجربه کرد. روز 4 آگوست (13 مرداد) خرس ها سعی کردند قیمت را به زیر SMA 200 روزه بکشانند اما موفق نشدند. این اتفاق نشان داد احساسات حاکم بر بازار از نزولی به صعودی تغییر کرده است.

نمخودار روزانه FTT/USD
نمخودار روزانه FTT/USD

رالی شارپی چند روز گذشته باعث شده است شاخص مقاومت نسبی (RSI) به سمت منطقه اشباع خرید سوق داده شود، که نشان دهنده یک روند اصلاح یا تحکیم جزئی در کوتاه مدت است. هنگامی که احساسات بازار مثبت باشد، معامله گران هنگام افت قیمت تا EMA-20 (35.81 دلار) برای خرید اقدام می کنند.

اگر قیمت از این حمایت بازگردد، گاوها دوباره سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند و جفت ارز FTT/USDT را به مقاومت روانی موجود در سطح 50 دلار برسانند. درصورت افت قیمت و بسته شدن آن زیر SMA-200، این دیدگاه مثبت باطل می شود.

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − هفت =