5 رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشت

واچ لیست روزانه

رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشته باشید:بیت کوین(BTC)، اتریوم کلاسیک(ETC)،لونا(LUNA)، کلایتن (KLAY)، اکسی اینفینیتی(AXS)

 

گاوهای بیت کوین به دنبال آن هستند که از منطقه حمایتی 47هزار دلاری بازگردد و در صورت تایید ، ETC ، LUNA ، KLAY و AXS می توانند بالاتر بروند.

بیت کوین (BTC) در نزدیکی مرز 48000 دلار با چالشی سخت از سوی خرس ها روبرو شده است. سطوح خرید و فروش حاکی از آن هستند که فروشندگان در بایننس در تراز 48000 دلار جایگاه خود را حفظ کرده اند.

پلن بی (PlanB)، خالق مدل انباشت به جریان قیمت بیت کوین، گفته است اگر بیت کوین بتواند ماه آگوست (مرداد و شهریور) را با قیمتی بالای 47000 دلار به پایان برساند، قیمت نهایی ” سناریوی بدترین حالت” در پایان سال در تراز 135000 دلار ممکن است محقق شود.

با وجود رکودی جزئی، پذیرش نهادی بیت کوین همچنان در حال افزایش است. پرونده های مربوط به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده نشان می دهد که چهار شرکت مدیریت دارایی بزرگ، سهام تراست بیت کوین گری اسکیل را خریداری کرده اند.

یک نظرسنجی از 42000 نفر در 27 کشور جهان که توسط وب سایت مقایسه محصولات Finder انجام شده است، میزان پذیرش بالای این ارز را در آسیا نشان می دهد. در میان کشورهای بررسی شده، ویتنام با 41 درصد از بالاترین میزان پذیرش برخوردار است؛ پس از آن نیز هند و اندونزی با 30 درصد پذیرش در رتبه های بعد قرار دارند.

پاسخ دهندگان در انگلستان و ایالات متحده در مقایسه با همتایان آسیایی خود، نرخ پذیرش پایینی بین 8 و 9 درصد را گزارش کردند. با این حال، این گزارش هشدار داد که “با توجه به زیرساخت های مختلف گوگل در هر منطقه، همه نظرسنجی ها نمی توانند در سطح ملی نماینده آن منطقه باشند”.

در ادامه نمودارهای 5 رمزارز برتر هفته که ممکن است در طی هفته پیش رو  روند صعودی خود را آغاز کنند مورد تحلیل و بررسی قرار خواهیم داد:

BTC/USDT

بیت کوین روز 14 آگوست (23 مرداد) از خط مقاومت الگوی گوه صعودی کاهش یافت. این نشان می دهد که خرس ها تسلیم نشده اند و به شدت از این خط مقاومت دفاع می کنند.

نمودار 4 ساعته رروزانه BTC/USDT
نمودار 4 ساعته رروزانه BTC/USDT

جفت ارز BTC/USDT اکنون می تواند تا خط حمایت گوه سقوط کند که به نوبه خود عامل جذب خریداران به سمت این ارز خواهد بود. در صورت کاهش قیمت از این سطح، گاوها دوباره سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از این گوه، الگوی نزولی مذکور را بی اعتبار کرده و راه را برای رالی بیت کوین تا مرز 53000 دلار و سپس 60000 دلار باز می کند.

میانگین های متحرک شیبی صعودی داشته و شاخص مقاومت نسبی (RSI) در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می دهد بازار تحت کنترل گاوها می باشد.

بر خلاف این فرض، اگر خرس ها قیمت را تا زیر گوه کاهش دهند، این جفت ارز می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (42،682 دلار) برسد. اگر قیمت از این سطح بازگردد، گاوها یکبار دیگر تلاش می کنند تا روند صعودی را از سر بگیرند.

اما اگر قیمت تا مرز میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، احتمال دارد این جفت ارز تا میانگین متحرک ساده 50 روزه (37176 دلار) کاهش یابد.

ETC/USDT

 روز 13 آگوست (22 مرداد)، قیمت اتریوم کلاسیک (ETC) بالای مقاومت بالاسری موجود در تراز 63.56 دلار شکست و با بسته شدن در همین سطح، یک الگوی مثلث صعودی را تکمیل کرد. هدف این الگوی صعودی 94.91 دلار است.

نمودار روزانه ETC/USDT
نمودار روزانه ETC/USDT

معمولاً پس از شکستن یک الگو، قیمت کاهش می یابد و سطح شکست را بار دیگر لمس می کند. در این مورد، احتمال دارد طی چند روز آینده جفت ارز ETC/USDT سطح 63.56 دلار را دوباره لمس کند. اگر گاوها موفق شوند این سطح را به یک حمایت خوب تبدیل کنند، این جفت ارز می تواند روند صعودی جدیدی را آغاز کند.

افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه (57 دلار) و قرارگرفتن RSI در منطقه اشباع خرید نشان می دهد که گاوها برتری دارند. اگر قیمت به زیر 63.56 دلار برسد، این جفت ارز می تواند تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد.

بازگشت قدرتمند از میانگین متحرک نمایی 20 روزه نشان می دهد که احساسات صعودی حاکم بر بازار این ارز همچنان بدون تغییر باقی مانده اند. پس از آن، خریداران یکبار دیگر تلاش خواهند کرد روند صعودی خود را از سر بگیرند. اگر خرس ها قیمت را تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش دهند، این دیدگاه مثبت اعتبار خود را از دست می دهد. این امر می تواند منجر به کاهش قیمت تا SMA 50 روزه (51 دلار) شود.

LUNA/USDT

طی چند روز گذشته، توکن LUNA متعلق به پروتکل Terra در داخل یک کانال صعودی معامله شده است. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از خط روند نزولی نشان دهنده شروع یک روند صعودی تازه می باشد.

نمودار روزانه LUNA/USDT
نمودار روزانه LUNA/USDT

در چهار روز گذشته خرس ها از مقاومت بالاسری در تراز قیمت 18 دلار دفاع کرده اند. درصورتیکه قیمت از سطح فعلی افزایش یابد یا از خط حمایت جهش کند، گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند تا جفت ارز LUNA/USDT را به بالای 18 دلار برسانند. در صورت محقق شدن این فرضیه، مانع بعدی در تراز 19.54 دلار و سپس 22 دلار پیش روی آنها قرار می گیرد.

از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر این کانال و میانگین متحرک نمایی 20 روزه (14 دلار) برسد، نشان می دهد که مومنتوم این حرکت صعودی تضعیف شده است. به این ترتیب، این جفت ارز می تواند سطح شکست موجود در خط روند نزولی را دوباره لمس کند.

KLAY/USDT

رمزارز کلایتن (KLAY) روز 14 آگوست (23 مرداد) از مقاومت 1.81 دلاری صعود کرد، اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. فیتیله بلند روی کندل دو روز گذشته نشان می دهد که خرس ها به شدت از این مقاومت بالاسری دفاع می کنند.

نمودار روزانه KLAY/USDT
نمودار روزانه KLAY/USDT

رالی شارپی مشاهده شده طی چند روز گذشته، شاخص مقاومت نسبی (RSI) را به عمق منطقه اشباع خرید کشانده است، که نشان دهنده احتمال اصلاح جزئی یا تحکیم قیمت در چند روز آینده است. هرگونه کاهش قیمت به احتمال زیاد در حدود سطوح 1.60 دلار و سپس 1.40 دلار با حمایت خوبی برخورد می کند.

اگر قیمت از هر دو حمایت بازگردد، گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند تا از سطح 1.81 دلار عبور کنند. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از این سطح، یک الگوی کف گرد را تکمیل می کند که هدف آن 2.90 دلار است.

در صورت کاهش قیمت تا زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.32 دلار)، این دیدگاه مثبت باطل می شود. این امر می تواند منجر به کاهش تا مرز SMA-50 روزه (1.07 دلار) شود.

AXS/USD

توکن بومی اکسی اینفینیتی یعنی AXS در چند هفته گذشته روند صعودی خوبی را پشت سر گذاشته و در تاریخ 11 آگوست (20 مرداد) به بالاترین سطح خود در 77.48 دلار رسیده است. فیتیله بلند روی کندل این روز نشان داد که معامله گران در سطوح بالاتر قیمت رزرو دریافت سود را انجام داده اند.

نمودار روزانه AXS/USD
نمودار روزانه AXS/USD

جفت ارز AXS/USDT تا حمایت فوری 63 دلار اصلاح شده است. اگر خرس ها قیمت را به زیر این سطح برسانند، این جفت ارز می تواند تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (51 دلار) کاهش یابد. دو اصلاح قبلی، جهت حرکت این ارز را از EMA-20 روزه معکوس کرد.

بنابراین، گاوها دوباره به احتمال زیاد هنگام افت قیمت تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه برای خرید اقدام می کنند. بازگشت قدرتمند این ارز از این سطح نشان می دهد که احساسات حاکم بر بازار مثبت است و معامله گران هنگام افت قیمت، در حال خرید هستند. پس از آن، گاوها دوباره سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند.

شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از تراز 77.48 دلار می تواند مسیر احتمالی به سوی 91 دلار و سپس مقاومت روانی موجود در تراز 100 دلار را هموار کند. در مقابل، شکست و بسته شدن قیمت زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه ممکن است نشانگر شروع اصلاح عمیق تری باشد.

 

نظرات و تحلیل های بیان شده صرفاً نظرات منبع ذکر شده و منعکس کننده نظرات مجموعه آلند نمی باشد. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک هم خواهد بود، هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید، و طبق تحلیل های خود پیش بروید“

منبع : cointelegraph

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + نه =