5 رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشت

واچ لیست روزانه

رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشته باشید:بیت کوین(BTC)، کاردانو(ADA)، آوالانچ(AVAX)، پنکیک سوآپ (CAKE)، کازماس(ATOM)

پس از افزایش 70 درصدی قیمت بیت کوین (BTC) از پایین ترین سطح 20 جولای (29 تیر) یعنی 29278 دلار به بالاترین سطح روزانه آن در 49757.04 دلار که روز 21 آگوست (30 مرداد) اتفاق افتاد، بسیاری از تریدرها را نسبت به آینده این ارز خوش بین کرد و در نهایت این دارایی دیجیتال موفق شد از مقاومت بسیار مهم 50 هزار دلار عبور کند. بیائید نمودارهای 5 رمزارز برتر هفته را که ممکن است در کوتاه مدت توجه معامله گران را به خود جلب کنند بررسی کنیم.

BTC/USDT

روز 19 آگوست (28 مرداد) بیت کوین از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (45049 دلار) بازگشت و روز بعد گاوها موفق شدند قیمت را به بالای مقاومت بالاسری در 48144 دلار رساندند. در حال حاضر ، خرس ها تلاش می کنند حرکت صعودی فعلی را در مقاومت روانی 50 هزار دلار متوقف کنند.

اگر گاوها تسلیم نشوند و حمایت 48144 دلاری را با قدرت حفظ کنند، جفت ارز BTC/USDT می تواند مومنتوم خود را افزایش داده و حرکت خود را به سمت تراز58000 دلار آغاز کنند.

نمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT

افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه و وجود شاخص مقاومت نسبی (RSI) در منطقه مثبت نشان می دهد که مسیر دارای کمترین مقاومت، مسیری صعودی است.

اگر خرس ها موفق شوند بار دیگر قیمت را به زیر 48144 دلار بکشانند، این جفت ارز می تواند تا میانگین متحرک ساده 200 روزه (45816 دلار) ریزش کند. این سطح مهمی برای گاوهاست که باید با قدرت از آن دفاع کنند، زیرا شکست قیمت زیر این سطح می تواند خرس ها را جسورتر کند.

در چنین حالتی، فروشندگان سعی می کنند قیمت را تا زیر سطح شکست 42451.67 دلار کاهش دهند. در صورت موفقیت آنها، احتمال آغاز یک روند اصلاحی عمیق تری قوت می گیرد.

ADA/USDT

کاردانو (ADA) اکنون در یک روند صعودی قوی قرار دارد. روز 20 آگوست (29 مرداد) گاوها قیمت را به بالاترین سطح آن در 2.47 دلار رساندند، اما فتیله بلند روی کندل آن روز نشان دهنده فشار فروش در سطوح بالاتر است. این آلتکوین روز 21 آگوست (30 مرداد) یک الگوی کندلی روزانه ایجاد کرد که نشان دهنده بلاتکلیفی میان گاوها و خرس ها است.

این عدم قطعیت امروز شکلی صعودی به خود گرفت چرا که گاوها بار دیگر قیمت را به بالاترین سطح تاریخ آن رسانده اند. اگر خریداران بتوانند این قیمت را بالاتر از سطح شکست 2.47 دلار حفظ کنند، جفت ارز ADA/USDT می تواند به 3 دلار هم برسد.

نمودار روزانه ADA/USDT
نمودار روزانه ADA/USDT

با این حال، فتیله بلند روی کندل استیک امروز نشان می دهد که بعید است خرس ها بدون مبارزه تسلیم شوند. آنها سعی می کنند قیمت را به زیر 2.36 دلار بکشانند و گاوهای تهاجمی را به دام بیندازند. در این حالت، این جفت ارز می تواند تا مرز 2.20 دلار اصلاح شود.

اگر قیمت از 2.20 دلار بازگردد، گاوها دوباره سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند. شکست و بسته شدن قیمت بالای تراز 2.47 دلار تا 2.65 دلار چشم انداز ادامه این روند صعودی را تقویت می کند. در مقابل، شکست قیمت زیر 2.20 دلار می تواند آن را به 1.94 دلار بکشاند.

AVAX/USDT

اخیراً شاهد بودیم که اوالانچ (AVAX) از 18.41 دلار روز 17 آگوست (26 مرداد) به 50.27 دلار رسید، که 173 درصد افزایش قیمت در مدتی کوتاه را نشان می دهد. این حرکت صعودی RSI را به بالای سطح 92 رسانده است، که نشان می دهد روند افزایش قیمت در کوتاه مدت بیش از حد امتداد یافته است.

نمودار روزانه AVAX/USDT
نمودار روزانه AVAX/USDT

فتیله بلند روی کندل استیک 21 آگوست (30 مرداد) نشان می دهد که خرس ها تلاش می کنند از مقاومت روانی موجود در تراز قیمت 50 دلار دفاع کنند. در روند نزولی، اولین حمایت در تراز 40 دلار است. اگر قیمت از این سطح بازگردد، نشان می دهد که گاوها برای رزرو دریافت سود به صورت تهاجمی عمل نمی کنند زیرا پیش بینی می کنند روند افزایشی همچنان ادامه یابد.

شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از سطح 44 دلار می تواند چشم انداز لمس مجدد بالاترین سطح قیمت در 60.30 دلار را تقویت کند.

برعکس، اگر خرس ها قیمت را به زیر سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2٪ در تراز 38.09 دلار بکشانند، جفت ارز AVAX/USDT می تواند تا رسیدن به سطح اصلاحی فیبوناچی 50٪ در تراز 34.34 دلار اصلاح شود. شکست قیمت AVAX زیر این حمایت نشان می دهد که احتمالاً مومنتوم این حرکت صعودی در حال ضعیف شدن است.

CAKE/USDT

در حال حاضر، پنکیک سوآپ (CAKE) با قدرت در حال بازیابی قیمت است. خرید مداوم این ارز توسط گاوها باعث شد تا قیمت روز 20 آگوست (29 مرداد) به بالای سطح فیبوناچی 38.2 درصد در تراز 22.74 دلار برسد.

اگر گاوها قیمت را بالاتر از 22.74 دلار حفظ کنند، رالی بعدی می تواند به سطح اصلاحی فیبوناچی 50% در تراز 26.85 دلار و پس از آن به سطح اصلاحی 61.8 درصد در تراز 30.96 دلار برسد. خرس ها احتمالاً در این ناحیه مقاومت سختی از خود نشان می دهند.

نمودار روزانه CAKE/USDT
نمودار روزانه CAKE/USDT

در روند نزولی، حمایت بحرانی که باید زیر نظر داشت در میانگین متحرک نمایی 20 روزه (20.37 دلار) قرار دارد. اگر قیمت از این حمایت بازگردد، نشان می دهد که احساسات مثبت همچنان در بازار باقی مانده و معامله گران با هر بار افت قیمت، مشغول خرید می شوند. برعکس، شکست قیمت زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه می تواند راه را برای سقوط بیشتر به سمت 16 دلار هموار کند.

ATOM/USD

ارز رمزپایه کازماس  (ATOM) از اواخر ماه می (اوایل خرداد) در محدوده وسیعی بین 8.51 تا 17.56 دلار در حال ترید شدن بوده است. روز 18 آگوست (27 مرداد) گاوها قیمت را به سمت بالای مقاومت این بازه سوق داده و مسیر حرکت احتمالی به سمت هدف الگو در 26.61 دلار را هموار کردند.

نمودار روزانه ATOM/USD
نمودار روزانه ATOM/USD

با این حال، فیتیله بلند روی کندل استیک امروز و قرار گرفتن RSI بالای سطح 83 نشان می دهد که این رالی در کوتاه مدت بیش از حد ادامه یافته است. این می تواند باعث افزایش رزرو سود توسط گاوها شود به نوبه خود، اصلاح جزئی یا تحکیم قیمت در چند روز آینده را به همراه خواهد داشت.

اگر گاوها خیلی میدان را خالی نکنند و موفق شوند سطح 17.56 دلار را به یک حمایت خوب تبدیل کنند، جفت ارز ATOM/USDT تلاش می کند روند صعودی را دوباره از سر بگیرد. شکست قیمت بالای 26.61 دلار می تواند راه را برای رالی این ارز تا مرز 28 دلار و سپس 30 دلار باز کند.

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 4 =