5 رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشت

واچ لیست روزانه

5رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشته باشید:بیت کوین(BTC)، کاردانو(ADA)،لونا(LUNA)، ویچین(VET)، تزوس(XTZ)

 

تثبیت بیت کوین نزدیک به 50،000 دلار نشان دهنده یک بازار گاوی است و این موضوع می تواند خریداران را به سمت آلت کوین هایی مانند ADA ، LUNA ، VET و XTZ جذب کند.

روز 27 آگوست جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده طی سخنانی بیان کرد که این بانک مرکزی کاهش خرید اوراق قرضه ماهیانه 120 میلیارد دلاری خود را تا پایان سال جاری آغاز خواهد کرد، اما افزایش نرخ بهره تا مشخص شدن وضعیت بازار کار و نرخ تورم تعیین تکلیف نخواهد شد.

در واکنش به این سخنرانی، شاخص دلار آمریکا (DXY) سقوط کرد، شاخص S&P 500 به بالاترین سطح تاریخی خود رسید و قیمت بیت کوین (BTC) در کمتر از یک ساعت حدود 1500 دلار افزایش یافت. این وضعیت نشان داد که مشارکت کنندگان در بازار این سخنرانی را «مثبت» ارزیابی کرده اند.

بی ثباتی و نوسان قیمت بیت کوین در مرز 50 هزار دلار، تحلیلگران را در مورد جهت حرکت بعدی این ارز در کوتاه مدت دچار اختلاف نظر کرده است. رایان کلارک (Ryan Clark )، یکی از تحلیلگران برجسته بازار کریپتو، معتقد است که روند تحکیم فعلی قیمت بیت کوین مشابه همان چیزی است که زیر سطح 24000 دلار و قبل از شکست در دسامبر 2020 (دی 99) مشاهده شده بود، اما TraderXO معتقد است که بیت کوین ممکن است تا پایان ماه سپتامبر (اوایل مهر) تا منطقه 39000 تا 42000 دلار اصلاح شود.

آیا تثبیت بیت کوین زیر مقاومت 50000 دلاری باعث خرید بیشتر آلتکوین ها می شود؟ اجازه دهید در ادامه نمودارهای 5 ارز رمزنگاری شده برتری که ممکن است در چند روز آینده عملکرد بهتری نسبت به سایرین داشته باشند را با هم بررسی کنیم.

BTC/USDT

در تاریخ  27 آگوست (5 شهریور) بیت کوین از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (46823 دلار) بازگشت، اما گاوها نتوانستند قیمت را به محدوده مقاومت بالاسری در حدود تراز 50000 دلار تا 50500 دلار برسانند. این نشان می دهد که خرس ها هنوز دست از تلاش نکشیده اند.

نمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، به این معنی خواهد بود که معامله گران کوتاه مدت در حال رزرو سود هستند. این اتفاق می تواند قیمت را تا مرز 43927.70 دلار و سپس تا 42451.67 دلار کاهش دهد.

اگر قیمت از این حمایت بازگردد، جفت ارز BTC/USDT ممکن است چند روز دیگر در بازه محدود بین 42451.67 دلار تا 50500 دلار باقی بماند.

برخلاف روند بالا، اگر قیمت از سطح فعلی بالاتر رود یا از میانگین متحرک نمایی 20 روزه جهش کند، گاوها دوباره سعی می کنند قیمت را به بالای منطقه مقاومت بالاسری برسانند. در صورتی که آنها موفق به انجام این کار شوند، احتمالاً سفر آن به سمت تراز 60000 دلار آغاز می شود.

ADA/USDT

در حال حاضر، کاردانو (ADA) در محدوده بین 2.97 تا 2.47 دلار در حال تحکیم است. روز 26 آگوست (4 شهریور) قیمت تا سطح شکست 2.47 دلار افت کرد، اما جهش شارپی آن در روز 27 آگوست (5 شهریور) نشان داد که گاوها این سطح را به یک حمایت خوب تبدیل کرده اند.

نمودار روزانه ADA/USDT
نمودار روزانه ADA/USDT

تحکیم قیمت نزدیک به بالاترین سطح ثبت شده آن، سیگنال مثبتی است زیرا نشان می دهد معامله گران به خرید هنگام افت قیمت ادامه می دهند. هر دو میانگین متحرک رو به افزایش هستند و RSI در نزدیکی منطقه اشباع خرید قرار دارد، که نشان می دهد کاردانو در مسیر صعود خود با کمترین مقاومت روبرو است.

اگر خریداران موفق شوند قیمت را به بالاتر از محدوده روانی 3 دلار کشانده و در همین سطح حفظ کنند، جفت ارز ADA/USDT می تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد. هدف صعودی بعدی در این حالت، تراز 3.50 دلار خواهد بود.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از محدوده مقاومت 2.97 دلار تا 3 دلار کاهش یابد، این جفت ارز ممکن است اقامت خود درون این بازه محدود را برای چند روز دیگر تمدید کند. شکست و بسته شدن قیمت زیر تراز 2.47 دلار نشان می دهد که مومنتوم این حرکت صعودی تضعیف شده است.

LUNA/USDT

در حال حاضر، توکن LUNA از پروتکل ترا در یک روند صعودی قوی قرار دارد. پس از چند روز تحکیم، روز 27 آگوست (5 شهریور) قیمت از میانگین متحرک نمایی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (26.42 دلار) برگشت و نشان داد که احساسات حاکم بر بازار این ارز همچنان مثبت است.

نمودار روزانه LUNA/USDT
نمودار روزانه LUNA/USDT

شیب صعودی میانگین متحرک و قرارگرفتن RSI در منطقه اشباع خرید نشان می دهد که گاوها اکنون برتری دارند. اولین هدف در روند صعودی، حرکت به سمت تراز 43 دلار است؛ در صورت عبور از این سطح، جفت ارز LUNA/USDT می تواند به 50 دلار برسد.

هرچند، فیتیله بلند روی کندل استیک دیروز نشان می دهد که خرس ها به شدت از مقاومت بالاسری دفاع می کنند. اگر خرس ها قیمت را به زیر 32 دلار بکشانند، این جفت ارز می تواند تا مرز میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد.

این سطح برای گاوها اهمیت زیادی دارد. یک جهش قوی از آن نشان خواهد  داد که روند صعودی به قوت خود باقی است، اما شکست زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه نشان می دهد که مومنتوم صعودی تضعیف شده است.

VET/USDT

 ویچین (VET) پس از جهش شارپی روز 21 جولای (30 تیر) از پایین ترین سطح خود در تراز 0.05 دلار، یک الگوی پرچم سه گوش تشکیل داده است. این الگو پس از شکست قیمت بالاتر یا پایین تر از سازه تشکیل شده، تکمیل می شود.

نمودار روزانه VET/USDT
نمودار روزانه VET/USDT

شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.11 دلار) مسطح شده و RSI تا نزدیک نقطه میانی کاهش یافته است که نشان دهنده توازن بین عرضه و تقاضا است. شکست و بسته شدن قیمت بالای خط مقاومت این پرچم نشان دهنده از سرگیری حرکت صعودی این ارز است.

اولین هدف در این حرکت صعودی، تراز 0.16 دلار است و در صورت عبور از این سطح، جفت ارز VET/USDT ممکن است تا مرز 0.19 دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت زیر خط حمایت پرچم شکسته شود، این دیدگاه صعودی اعتبار خود را از دست می دهد. پس از آن، این جفت ارز می تواند تا SMA-50 (0.09 دلار) کاهش یابد.

XTZ/USD

هنگامی که قیمت تزوس (XTZ) بالاتر از مقاومت بالاسری در تراز 4.47 دلار بسته شد، یک الگوی بازگشتی کف گرد تشکیل داد. این نشان دهنده شروع روند صعودی جدیدی است که هدف آن 6.85 دلار است.

نمودار روزانه XTZ/USD
نمودار روزانه XTZ/USD

معمولاً پس از خروج قیمت از یک الگوی خاص، سطح شکست دوباره لمس خواهد شد. در این حالت، جفت ارز XTZ/USDT می تواند تا 4.47 دلار کاهش یابد. اگر گاوها این سطح را به یک سمح حمایتی تبدیل کنند، نشان دهنده شروع یک روند صعودی جدید خواهد بود. افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه (4.25 دلار) و قرار گرفتن RSI در منطقه اشباع خرید نشان دهنده برتری خریداران در بازار است.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان می دهد که عرضه بیش از تقاضا است. این می تواند گاوهای تهاجمی را به دام بیندازد و منجر به سقوط قیمت تا مرز SMA-50 (3.31 دلار) شود.

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شانزده =